L`News > Здоров’я / ТОП > ЗНАЙДІТЬ ГОДИНУ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗІР НАДОВГО!

ЗНАЙДІТЬ ГОДИНУ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗІР НАДОВГО!

Очі — унікальний орган, що дає нам понад 90% інформації про світ! Але зір має свій ресурс надійності, який швидко вичерпується, коли встановлено цукровий діабет. Навіть за відсутності підозрілих симптомів недуга вже може руйнувати складну будову ока. Як помітити проблему вчасно і зупинити втрату зору? Про лікувальні та профілактичні можливості сучасної офтальмології розповідає доктор медичних наук, професор Андрій Сергієнко.

Хвороби сітківки ока ви досліджуєте та лікуєте понад 30 років і, напевно, маєте власну статистику. З якими проблемами найчастіше звертаються до вас?

А. С.: Хотів би наголосити на ураженні сітківки внаслідок цукрового діабету.  Втрата зору від такого впливу нестримно зростає, кількісно випередивши сліпоту від глаукоми. Часто у пацієнтів накладається одразу кілька хвороб: катаракта, набряки сітківки, підвищений очний тиск, крововиливи. Актуальною зараз є проблема пошкодження макули, тобто центру сітківки, внаслідок діабету. А макулярні набряки можуть викликати незворотну сліпоту! Підступність ситуації в тому, що чимало людей не здогадуються про хворобу і не помічають впливу на сітківку. Звісно, вони вчасно не звертаються до лікарів, аж доки раптово не втрачають зір. Єдиний вихід — якісна діагностика та сучасні методи лікування. Скажімо, ми з колегами використовуємо лазерні технології, сучасні лікарські препарати та малоінвазивну хірургію. Тому раджу йти до офтальмологів, щойно у вас встановили цукровий діабет.

Яку діагностику і з якою частотою ви рекомендуєте проводити, щоб попередити втрату зору?

А. С.: Проходьте профілактичний огляд раз на рік. Якщо маєте розвинену форму хвороби і макулярний набряк, оглядайтеся раз на три місяці, інколи радимо ще частіше. 15 років тому люди з набряками сітківки від цукрового діабету дійсно не мали шансів відновити зір і просто сліпли. Зараз новітні фармакологічні й хірургічні технології допомагають повернути очам ясність. Революційним методом діагностики є оптична когерентна томографія. Вона  дозволяє робити прижиттєві комп’ютерні зрізи сітківки. Ми бачимо її структуру, відстежуємо зміни в часі та структурі з точністю до мікрона. До того ж ми поєднали цю методику з ангіографією — дослідженням судин ока. Завдяки таким обстеженням офтальмологи отримують оптимістичні  результати!

Також важливо, щоб ви самі не доводили організм до занедбаних станів. Діагностика не забирає багато часу. Виділіть для себе всього годину, щоб зберегти зір надовго!

Якщо діагностика підтвердила зміни, які методи лікування пропонуєте?

А. С.: Клініка, яку ми заснували у 2013 році у Вінниці, — це місце концентрації наукового потенціалу та сучасних технологій. Щоб отримати лікування згідно з американськими та європейськими протоколами, вам не обов’язково їхати до столиці. Для кожного пацієнта індивідуально підбираємо методи, що дають оптимальний результат. Це можуть бути медикаментозна терапія, заміна кришталика або лікування лазером. Налагодивши співпрацю з компаніями-виробниками офтальмологічної продукції, впроваджуємо програми лояльності для пацієнтів. Наприклад, вживлюємо  якісні кришталики за доступними цінами. Зараз маємо можливість знизити ціни на хірургію катаракти з кришталиками європейських виробників.  Також  успішно практикуємо ін’єкції в око, котрі зупиняють набряк сітківки. Співпраця з іноземними науковцями дозволяє залучати хворих до наукових програм та надавати європейське лікування безкоштовно. Це рідкісна можливість, якою варто скористатися.

Як вас знайти, щоб перевірити зір?

А. С.: Дізнавайтеся про нас на сайті sergienko.com.ua.Приємно, коли бажання співпрацювати з боку пацієнтів є свідомим. Коли вони спеціально відводять годину часу, щоб не упустити серйозні зміни.

Для довідки. 

Родина Сергієнків перебувала біля українських витоків мікрохірургії ока. Андрій Сергієнко — наступник у професорській династії. Засновник офтальмологічної клініки у Вінниці. Має понад 30 років клінічного та наукового  досвіду в галузі лікування очних хвороб. Своєю метою вважає розвиток доступної офтальмологічної допомоги в Україні. 



Повернутись