L`News > Освіта > Ковідний День учителя: педпрацівники все ще чекають підвищення зарплат

Ковідний День учителя: педпрацівники все ще чекають підвищення зарплат

4 жовтня (в першу неділю жовтня) в Україні, в рамках карантину, відзначатимуть День вчителя. Слідом за ним – 5 жовтня – Всесвітній день вчителів. То ж саме час згадати про нелегку працю педагогів, особливо в умовах пандемії. 

Педагогічні працівники Ладижина цього року відчули, як працювати в нових умовах. На їхні плечі лягла організація безпечного навчального процесу, проведення дистанційних уроків і вимушена понаднормова робота.

Саме під час карантину загострилось питання оплати праці педпрацівників. Хоча насправді воно завжди було проблемним. Адже в нашій країні, на жаль, освіта не є пріоритетом. Пише Українська Правда. 

На початку вересня Міністерство освіти і науки на освітньому комітеті презентувало свою концепцію реформування оплати праці педпрацівників. Натомість профспілка працівників освіти має своє бачення і пропозиції (дивіться інфографіку). 

Плата за працю – це саме та річ, яка не повинна замовчуватись. Сьогодні мінімальна зарплата вчителя становить трохи більше ніж 4 тисячі гривень. Однак при цьому перелік вимог та обов’язків не відповідає рівню заробітної плати. Про це пише «Всеосвіта», посилаючись фейсбук-сторінку освітнього експерта Віктора Громового.

«Усі чудово знають вчительську приказку: «З нас вимагають як з розумних, а платять як дурним». Хочемо ми цього чи не хочемо, але вартість будь-чого неминуче впливає на якість. Вартість робочої сили не є винятком. Рівень оплати неминуче впливає на якість працівників, – зазначає Віктор Громовий, і наводить яскравий приклад, чому це так. – Два роки тому на ювілей дружини запросив дуже класного саксофоніста. Він зажадав солідний гонорар за годинний виступ. Делікатно поцікавився, чому така сума. Отримав аргументовану відповідь: «Для того, щоб я був на високому рівні як музикант, я маю добре харчуватись, відпочивати, вести здоровий спосіб життя і займатися спортом, подорожувати на різноманітні фестивалі; до саксофона потрібно купувати тростини (а це не дешево), я маю приїхати на цей виступ і поїхати звідти на таксі, а не у маршрутці тощо». Я відразу ж погодився на таку суму гонорару, бо дійсно так».

Держава повинна зробити освіту пріоритетом і створити такі умови, щоб приваблювати в освітню галузь найкращих фахівців. Лише тоді в Україні професія педпрацівника буде дійсно престижною. 



Повернутись