Ладижин C

Стрічка новин

21:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ СЕЗОН КОНКУРСУ БІЗНЕС-ІДЕЙ «РОБИ СВОЄ»
PR
17:07
Ветерани та їхні родини з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн
PR
11:43
6 грудня в Ладижині святкуватимуть День святого Миколая
19:15
В Ладижині розробляють програму реабілітації захисників України
ексклюзив
19:10
Художники і дизайнери Ладижина також допомагають ЗСУ
ексклюзив
15:05
Ладижинські волонтери виготовляють один маскувальний костюм приблизно за дві години
ексклюзив
22:01
7 млн грн на громади: стартував новий сезон конкурсу “Час діяти, Україно!”
PR
22:16
У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом
14:39
Близько тисячі маленьких ладижинців обслідували лікарі Охматдиту
ексклюзив
22:18
143 дитини, перебуваючи за кордоном, продовжують здобувати освіту в Ладижині дистанційно
ексклюзив
21:06
Героям присвячується. Прем’єра пісні Василя Куцака - ВКЛОНІМОСЬ!
ексклюзив
21:39
Переселенці з Херсону відновили в Ладижині бізнес, який мусили закрити через війну
ексклюзив
16:00
Відкладене через війну весілля – переселенці з Бахмуту одружилися в Ладижині
ексклюзив
19:54
Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам
ексклюзив
21:54
Найстаршій волонтерці з села Лукашівки - 93 роки
ексклюзив
19:40
У Ладижині відкрився заклад стрітфуду в новому форматі - Döner Mаркет кафе
PR
13:02
В Ладижині продовжують відключати електроенергію, щодекади змінюється графік
оновлено
22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
12:27
Як оформити пенсію під час воєнного стану
11:10
Поліція розшукує неповнолітнього жителя Гайсинського району
18:04
На Вінниччині очікується погіршення погодних умов!
16:37
Серійного крадія затримали у Гайсинському районі
14:08
Діти ветеранів війни, учасників бойових дій та осіб з окупованих територій можуть навчатися на бюджеті
13:27
В Гайсинському районі чоловік погрожував зброєю військовослужбовцям
17:53
Мобільні оператори можуть частково обмежити окремі сервіси.
16:59
«Укренерго» вводить екстрені відключення світла по всій Україні
Більше новин
» » Не хочу бути знаною сироваркою на маленькій кухні, а мрію відкрити сироварню у Тростянці, – Інна Петришина


Не хочу бути знаною сироваркою на маленькій кухні, а мрію відкрити сироварню у Тростянці, – Інна Петришина

Фото: Ладижин Новини
ІНТЕРВ’Ю
1 308
0

Чи знали ви, що сироваріння виникло близько 8 000 років тому? Прогрес не стояв на місці, то ж сьогодні молочні відділи в продуктових супермаркетах рясніють різновидами сирів та торгових марок: сир плавлений, кисломолочний, твердий, розсільний, вершковий, зернистий, з пліснявою та навіть веганський сир без вмісту молокопродуктів. Все, що забажаєте. Звісно, сир з молока роблять не лише на великих молокозаводах, а й на затишних сироварнях з відголоссям старовини. Про те, як виготовляти крафтові сири власноруч та надавати форму молочці, Л’Новини дізнавалися у сироварки з Тростянця Інни Петришиної. 

 Інно, займатись сироварінням не дуже популярно в провінції. Як ви дійшли до ідеї спробувати себе в незвичайній ролі сироварки?

– Взагалі моя професія жодним чином не пов’язана з теперішньою улюбленою справою. До декретної відпустки я працювала фінансистом. Коли ж народжуєш дитину, турбот вдень звичайно вистачає, але ніч – для творчості, тоді відвідують найнеординарніші думки та ідеї. Я – людина активна, і сидіти на місці не буду. Почала аналізувати, яка ланка роботи в нас не охоплена або менш розповсюджена. Якось одного особливого вечора я переглядала різні статті в Інтернеті. І раптом натрапила на історію однієї сім’ї, котра виготовляє різні сорти сирів. Так затягнуло читання, що тієї ж ночі я почала переглядати формочки та набір початківця-сировара. Відразу й замовила.

– Кажуть у народі, що перший млинець завжди паршивий. Як було у вас спочатку?

– Ну ви, мабуть, здогадались, що перш ніж щось дати на пробу я зіпсувала не одну літру молока. Адже там така тонка межа в розігріванні. Якщо в рецепті зазначено, що температура має бути чітко стільки-то градусів, то перегрівши бодай на один – не застрибуєш навіть в останній вагон потягу. А залишаєшся з чимось незрозумілим, схожим на молоко, на пероні. 

– Де ви берете сировину та чи пастеризуєте молоко?

– Почалось все з молока корівки моєї мами. Вона живе в Гордіївці, тому з сировиною в мене проблем не було. А коли молока маминої корівки стало мало, то почала купувати молоко у знайомих господинь-односельчанок. Важливим моментом є те, що потрібно знайти молоко з високою жирністю та без стороннього запаху і звичайно серед знайомих господинь. Якщо говорити за пастеризацію, то це обов’язково, як і дезінфекція. Адже сир дуже любить чистоту. Молоко необхідно пастеризувати за спеціальною технологією для того, аби вбити шкідливу мікрофлору. Моя технологія – розігріти та відразу охолодити до 65 градусів. 

– Які ж види сирів ви вже опанували?

– Починала я з м’яких розсільних сирів, наприклад «Халумі»: його особливість в тому, що його можна заморожувати, а також цей сир підійде для смаження. «Адигейський» у мене часто беруть мами для своїх дітей, адже він ніжний та не має специфічного аромату чи присмаку. «Сулугуні», а також мій особливий сирок ­­­– «Шевр». Це, як частина українського традиційного столу, адже він подається в кульках та його можна їсти з чорним хлібом, салом та часником. Любителям особливих сирів можу запропонувати «Качоту», «Рікоту» з сироватки (це приклад безвідходного виробництва, адже він виготовляється з сироватки).  Також моєю новинкою є «Камамбер», екзотичний плавлений сир з пліснявою. Планую спробувати робити «Чедер», «Пошехонський», «Гауду». Це все тверді сири, які вимагають зовсім іншого підходу та тривалішого виробництва, адже їм доведеться визрівати, тому замовлення потрібно буде робити за місяць, а то і два.

– Чи багато маєте клієнтів, адже простіше зайти з роботи в магазин та захопити з полиці, а не чекати?

– Першими клієнтами були близькі та родичі. Я готувала і просто просила спробувати. Всі просили натомість ще. Але крім родичів, я маю достатньо клієнтів з інших міст. І, хоча я сама живу в Тростянці, мої сирочки подорожують Україною. Маю клієнтів з Вінниці, Києва, Дніпра та Ладижина. 

– Сир – це молочний продукт, котрий швидко псується без належної температури зберігання. Як ви страхуєтесь, коли передаєте поштою?

– Звичайно, це не подорож сиру наосліп, тому я передбачила цей момент. Сир має зберігатися при температурі не вище 15 градусів. В посилці з сирочком я ставлю гелеві подушки, які сама виготовляю за допомогою акумулятора холоду. Подушки підтримують необхідну температуру. Сир, ясна річ, вакуумую, за допомогою вакууматора аби жодна смітинка не потрапила.

– Скільки взагалі живе ваш сирок, адже у фабричному термін придатності вірогідно довший, аніж у тому, котрий містить лише натуральні інгредієнти?

– Твердий можна зберігати до 2 місяців, такий як «Качотта». Сир розсільний має термін придатності 7 днів. Погодьтесь, не бачили на сирах з супермаркетів такі терміни придатності? Варто просто почитати склад та з’ясувати, чому він так довго придатний. Проте зараз про мій: термін можна трохи продовжити, просто зробивши свіжий розсіл. Клієнтам, які замовляють у мене сир у великих кількостях, я даю рецепт нового розсолу, щоб була можливість довше посмакувати.

– Чи маєте ви сироварів-кумирів? Звідки черпаєте знання?

– О, так. Я обожнюю слідкувати в Інстаграмі за діяльністю Тетяни Дядечко, котра відкрила сироварню «Козачка» в Полтавській області. Багато дізнаюсь також інформації з Ютубу. Також люблю купувати книги про сироваріння, нещодавно до своєї інформативної колекції додала ще 2 книги. Мрію поїхати на майстер-клас до відомих сироварів.

– Що для вас смачний сир, та з чим радите його їсти?

– Смачний сир – це коли немає сторонніх запахів, і він дивує своїм наповненням. «Адигейський», який я роблю, теж частково експериментальний та унікальний за рецептурою, адже кожен сировар чим більше працює, тим більше знає, як комбінувати та урізноманітнювати форму та подачу. А взагалі, скільки б ти не експериментував та не дізнавався нової інформації, «ти знаєш що ти нічого не знаєш», – влучно сказав Сократ. Тому вчитись потрібно завжди. А їсти його можна з чим завгодно. Як з десертами, так і зі звичними стравами. Якщо говорити за напої, то чай, кава або біле вино в пріоритеті.

– Натуральні продукти виготовлені власноруч зазвичай мають не низьку ціну, і це очевидно. Адже інгредієнти натуральні та й робота клопітка. То чи рентабельно займатись у маленькому місті варінням елітних сортів сирів, які мають вищу ціну?

– Завжди рентабельно. На рахунок ціни, то вона і справді не низька, адже це не молоковмісний продукт з ароматом молока, а повністю молочний продукт з безпечних продуктів, спецій та заквасок. На рахунок ціни на вишукані сири, то я не хвилююсь, що не буде попиту, адже на такий товар є свій купець. Коли замовник очікує визрівання сиру близько кількох місяців, то явно він вибір зробив на натуральність, а не на легкодоступність з незрозумілим складом. Я згодна з висловом, що ми те, що ми їмо. Якщо витрачати гроші на продукти з супермаркету, то чому б за ці гроші не спробувати щось якісне та корисне. 

– Інна, яких вершин мрієте досягти в роботі сироварки? Чи плануєте відкриття сироварні?

– Я не хочу бути сироваром з великої літери на маленькій кухні. Я мрію відкрити свою сироварню, проводити майстер-класи для охочих, і щоб в мене був не один холодильник для сиру, а ціле спеціальне  обладнане приміщення. І я на шляху до цього.
Спілкувалась Каріна Галба

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.