Ладижин C

Стрічка новин

17:58
МХП-Громаді: військовим важливо розуміти, що їхні родини в безпеці, з підтримкою та допомогою
23:10
МХП Поруч: Як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя
PR
21:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ СЕЗОН КОНКУРСУ БІЗНЕС-ІДЕЙ «РОБИ СВОЄ»
PR
17:07
Ветерани та їхні родини з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн
11:43
6 грудня в Ладижині святкуватимуть День святого Миколая
19:15
В Ладижині розробляють програму реабілітації захисників України
ексклюзив
19:10
Художники і дизайнери Ладижина також допомагають ЗСУ
ексклюзив
15:05
Ладижинські волонтери виготовляють один маскувальний костюм приблизно за дві години
ексклюзив
22:01
7 млн грн на громади: стартував новий сезон конкурсу “Час діяти, Україно!”
PR
22:16
У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом
14:39
Близько тисячі маленьких ладижинців обслідували лікарі Охматдиту
ексклюзив
22:18
143 дитини, перебуваючи за кордоном, продовжують здобувати освіту в Ладижині дистанційно
ексклюзив
21:06
Героям присвячується. Прем’єра пісні Василя Куцака - ВКЛОНІМОСЬ!
ексклюзив
21:39
Переселенці з Херсону відновили в Ладижині бізнес, який мусили закрити через війну
ексклюзив
16:00
Відкладене через війну весілля – переселенці з Бахмуту одружилися в Ладижині
ексклюзив
19:54
Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам
ексклюзив
21:54
Найстаршій волонтерці з села Лукашівки - 93 роки
ексклюзив
19:40
У Ладижині відкрився заклад стрітфуду в новому форматі - Döner Mаркет кафе
PR
13:02
В Ладижині продовжують відключати електроенергію, щодекади змінюється графік
оновлено
22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
12:27
Як оформити пенсію під час воєнного стану
11:10
Поліція розшукує неповнолітнього жителя Гайсинського району
18:04
На Вінниччині очікується погіршення погодних умов!
16:37
Серійного крадія затримали у Гайсинському районі
14:08
Діти ветеранів війни, учасників бойових дій та осіб з окупованих територій можуть навчатися на бюджеті
13:27
В Гайсинському районі чоловік погрожував зброєю військовослужбовцям
Більше новин
» » Іван та Ірина Строкаченки: «НЕ ЗУПИНЯТИСЬ НА ДОСЯГНУТОМУ»


Іван та Ірина Строкаченки: «НЕ ЗУПИНЯТИСЬ НА ДОСЯГНУТОМУ»

Фото: Іван Строкаченко
ІНТЕРВ’Ю / Бізнес
3 063
0

Вони молоді та завзяті, натхненні ідеєю та підтримкою рідних – ладижинці Іван та Ірина Строкаченки. Нещодавно започаткували у Ладижині нову справу – відкрили суші-бар «Інь-Янь». В інтерв’ю для L`NEWS вони зізнались, скільки часу потрібно витратити, щоб відкрити заклад японської кухні у нашому місті. Та приголомшили тим, що приготування суші – це суто «чоловіча справа», і найсмачніше їх їсти руками.

– Як виникла ідея відкрити суші-бар в невеличкому Ладижині? Чому саме суші?

Іван: – Ви знаєте, ідея виникла сама собою. Ми з дружиною маємо неабиякий стаж у поїданні цієї колись екзотики. Та є поціновувачами японської кухні вже багато років. Природно, що бізнес виник на власних уподобаннях. Хотілось мати в Ладижині якісний продукт. Так мрія стала реальністю! І, хоча заклад відкрили лише місяць тому, вже маємо чимало позитивних відгуків та задоволених клієнтів. З цього розуміємо, що рухаємось в правильному напрямку.

– Чи важко сьогодні було відкрити такий бізнес у 25-тисячному містечку?

Іван: – Скажу так - коли є мета, то немає перешкод! Я мріяв відкрити суші-бар. Стали в пригоді наполегливість та рішучість характеру. А підтримка рідних завжди додає сил та наснаги. Аби розв'язати всі юридичні питання нам з дружиною знадобилось 5 місяців. Хотілось, щоб все було по закону, згідно з усіма нормами та вимогами законодавства. 

Ірина: – Ми не просто на цьому заробляємо гроші, ми вкладаємо у справу душу, наші сили, наш сон. Я можу і віника взяти, і гроші порахувати. А чоловік працювати за баром. Ми – команда і підтримуємо один одного, а тому працюємо на результат. Головне, аби наші клієнти були задоволені.

– Конкуренцію відчуваєте?

Ірина: – Конкуренція є, і ми її відчуваємо. Вважаю, що це необхідна складова для якісного розвитку будь-якої справи. На сьогодні відмітили для себе як плюси так і мінуси своєї діяльності. До другого відноситься насамперед розташування закладу, адже ми знаходимось в районі, віддаленому від центра Ладижина. Але ми пишаємось якістю й асортиментом продукції, гостинністю та душевністю.

– Як сприйняли японську кухню ладижинці?

Ірина: – Взагалі ми не очікували такої зацікавленості ладижинців. Доводилось навіть відмовляти покупцям через шалену завантаженість. Серед клієнтів є як любителі, так і ті, хто вже став постійними клієнтами. Переконані, що вся справа в смаку і любові до того, що ми робимо. Ми навіть заклад створили у форматі бару, щоб люди могли прийти до нас, побачити на власні очі як працюють сушисти, перейнятись атмосферою, познайомитись та привітатись. Ми раді кожному і намагаємось це показувати.



Іван: – Відверто кажучи, я не можу виділити якусь певну цільову аудиторію. Більше помічаємо молоді обличчя, але є й люди старшого віку, діти часто приходять. Це люди різного соціального статусу, яким полюбились суші.

– Суші досить небезпечне задоволення. Як слідкуєте за якістю продуктів? Де закуповуєте інгредієнти до страв?

Ірина: – Ми не економимо на продуктах. Купуємо в перевірених постачальників, якими з нами люб’язно поділився мій брат. У нього в Вінниці аналогічний бізнес в якому він працює близько 10 років. А тому за якість продуктів ми спокійні. Маємо всі необхідні сертифікати. До прикладу, риба в нас з Норвегії, сир купуємо не вершковий з мас-маркету, а оригінальний «Філадельфія», як передбачено рецептурою.

– Майстри суші мають одну з найскладніших підготовок серед усіх професійних кухарів. Хто сьогодні у вашій трудовій команді можете похвалитися професією сушиста?

Ірина: – В Японії, щоб називатися професійним сушистом необхідна 25-річна практика. Кухар переймає секрети приготування суші у досвідчених суші-шефів, відточує майстерність десятками років. У нашій країні специфіка дещо інша. Але це ні в якому разі не означає, що наші шефи не знають стандартів та рецептури. Всі вони пройшли навчання та досконало розбираються в технології виробництва. На сьогодні в нас працює два сушиста, і ми за замовчуванням підтримуємо позицію, що суші – це чоловіча справа. Хоча особисто не перевіряли, чи дійсно вища температура тіла у жінок якось впливає на смак ролів та суші.

– Що в меню? Чим дивуєте клієнтів?

Іван: – В нас чималий вибір, переважно ролів. Від класичних «Філадельфія» та «Каліфорнія» до авторських пропозицій від шефа. Є сети для великих компаній. Меню складали досвідченні сушисти, ми не завантажили його з інтернету. На фото меню зображена наша реальна продукція.

– Що найчастіше замовляють?

Ірина: – Найбільше замовляють «Філадельфію». Проте, не меншою популярністю користуються наші авторські роли: «Лава», «Рол від шефа» та «Філадельфія з грушею».

Іван: – «Філадельфія» та «Каліфорнія» – це класика, яка у всіх на слуху. Тому вони, як правило, фаворити перших замовлень. Далі люди стають сміливішими та наважуються скуштувати щось інше з меню.

Ірина: – Часто виходимо за межі меню. Намагаємось задовольнити клієнта. Маємо замовника, який купує лише Філадельфію з лососем та просить її обпалити. Говорить, що це неперевершене смакове поєднання, і що такого ніде не куштував.

– Ваше життєве кредо?

Іван: – Рух. Найбільший страх – зупинитись на досягнутому. Те, що зараз маємо, досягли самотужки. Ми з дружиною з незаможних родин. Батьки не мали змоги дати щось «готове». Хоч по трохи, але завжди рухались вперед, ніколи не сиділи на дивані. Завжди ставили перед собою цілі та намагались їх досягти. А головне, ніколи не дивувались, чому у когось є те чого не маємо ми. 

Насамкінець порада від майстра-сушиста: «Їжте суші руками. Тоді вони найсмачніші. Через дотик краще передається не лише смак, а й візуальна і тактильна складова задоволення».

Спілкувалась
Діана ЮЧИНСЬКА

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.