Ладижин C

Стрічка новин

21:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ СЕЗОН КОНКУРСУ БІЗНЕС-ІДЕЙ «РОБИ СВОЄ»
PR
17:07
Ветерани та їхні родини з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн
PR
11:43
6 грудня в Ладижині святкуватимуть День святого Миколая
19:15
В Ладижині розробляють програму реабілітації захисників України
ексклюзив
19:10
Художники і дизайнери Ладижина також допомагають ЗСУ
ексклюзив
15:05
Ладижинські волонтери виготовляють один маскувальний костюм приблизно за дві години
ексклюзив
22:01
7 млн грн на громади: стартував новий сезон конкурсу “Час діяти, Україно!”
PR
22:16
У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом
14:39
Близько тисячі маленьких ладижинців обслідували лікарі Охматдиту
ексклюзив
22:18
143 дитини, перебуваючи за кордоном, продовжують здобувати освіту в Ладижині дистанційно
ексклюзив
21:06
Героям присвячується. Прем’єра пісні Василя Куцака - ВКЛОНІМОСЬ!
ексклюзив
21:39
Переселенці з Херсону відновили в Ладижині бізнес, який мусили закрити через війну
ексклюзив
16:00
Відкладене через війну весілля – переселенці з Бахмуту одружилися в Ладижині
ексклюзив
19:54
Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам
ексклюзив
21:54
Найстаршій волонтерці з села Лукашівки - 93 роки
ексклюзив
19:40
У Ладижині відкрився заклад стрітфуду в новому форматі - Döner Mаркет кафе
PR
13:02
В Ладижині продовжують відключати електроенергію, щодекади змінюється графік
оновлено
22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
12:27
Як оформити пенсію під час воєнного стану
11:10
Поліція розшукує неповнолітнього жителя Гайсинського району
18:04
На Вінниччині очікується погіршення погодних умов!
16:37
Серійного крадія затримали у Гайсинському районі
14:08
Діти ветеранів війни, учасників бойових дій та осіб з окупованих територій можуть навчатися на бюджеті
13:27
В Гайсинському районі чоловік погрожував зброєю військовослужбовцям
17:53
Мобільні оператори можуть частково обмежити окремі сервіси.
16:59
«Укренерго» вводить екстрені відключення світла по всій Україні
Більше новин
» » Про територіальний орган Держпродспоживслужби у Ладижині - із Михайлом Провільським


Про територіальний орган Держпродспоживслужби у Ладижині - із Михайлом Провільським

Фото: з відкритих джерел
ІНТЕРВ’Ю
3 704
0

Про особливості роботи ветеринарної служби, державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів дізнавалися в Михайла Провільського, начальника Ладижинського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Михайле Юрійовичу, знаємо що ветеринарна служба Ладижина зазнала певних змін, тепер ви є територіальним органом Держпродспоживслужби. Чи представляє ваше управління всі послуги Держпродспоживслужби?

– На сьогодні - ні. В складі Ладижинського міського управління відсутні фітосанітарна інспекція та відділ захисту прав споживачів. Інспектор фітосанітарної служби знаходиться в складі Тростянецького районного управління і його повноваження розповсюджується і на території міста Ладижин. А управління захисту прав споживачів знаходиться у Вінниці в головному управлінні Держпродспоживслужби, по районах області таких відділів немає.

То сьогодні в Ладижині немає державної служби із захисту прав споживачів? 

– З усіх питань можна звертатися до нас. Всі отримані матеріали будемо відправляти у Вінницю в головне управління й там відповідні фахівці вже будуть працювати над цими матеріалами. 

Якщо споживач впевнений, що його права порушені, він може прийти до нас і написати заяву на ім’я начальника обласного управління, куди і перешлемо заяву та матеріали. Також споживач може самостійно поїхати в Вінницю і подати заяву особисто, чи направити її електронною поштою. 

Щодо перевірки безпечності харчових продуктів у дитячих садках та школах, у нас є повноваження проводити перевірки. Цього року фахівці відділу безпеки харчових продуктів перевірили кожну ладижинську школу і кожен дитячий садочок. 

Можна також для захисту прав споживачів звернутись у відділ захисту прав споживачів Ладижинської міської ради. Міська рада може розв’язати питання більш оперативно. 

При цьому зверніть увагу, що при зверненні необхідно надати вичерпну інформацію про те чи інше порушення. Потрібно обов’язково мати чек. Також звертатися необхідно відразу після виявлення неякісної продукції. Тоді ми відправляємо продукцію у Вінницю в лабораторію, а наші спеціалісти повинні відібрати зразок в магазині такої самої продукції з тієї ж партії, з котрої неякісний товар було придбано. Це необхідно, щоб підтвердити наявність неякісного товару. Адже бувають випадки, коли людина не правильно зберігала товар, і він зіпсувався. 

Тобто, представники Держпродспоживслужби не проводять позапланові перевірки дотримання підприємствами санітарно-гігієнічних норм? 

– Так. Через реформи багато законів втратили чинність. Сьогодні вся відповідальність за дотриманням санітарно-гігієнічних норм покладається на виробників. Якщо виробник не добросовісний, трапляються неприємні моменти, наприклад отруєння людей або загроза їх здоров’ю. І лише після того, як відбулася надзвичайна подія, проводиться перевірка цього виробника. 

На сайті Держпродспоживслужби є річний план перевірок на рік. Кожен зацікавлений може побачити кого перевірятимуть впродовж року. Спеціалісти відділу державного нагляду за дотримання санітарного законодавства можуть проводити перевірки з попереднім повідомленням за 10 днів. Звичайно у таких ситуаціях у власника є час підготуватися до перевірки. Фактично на день перевірки важко виявити якісь недоліки. А в процесі роботи на виробництві можуть бути будь-які казуси. Відповідальність лежить на виробникові, і він повинен за цим всім слідкувати.

А без попередження якісь об’єкти перевіряються? 

– Обов’язково. Спеціалісти відділу безпеки харчових продуктів ходять на перевірку без попередження. Перевіряються всі об’єкти, де виготовляється харчова продукція. Це не тільки їдальні, а й продовольчі магазини і всі підприємства, які виробляють харчові продукти. Якщо є підозра в неякісному продукті або строк придатності закінчився, спеціалісти мають право заборонити реалізацію продукту. 

Тут є ще один важливий момент: всі об’єкти, які займаються виробництвом, зберіганням та обігом харчових продуктів, повинні бути зареєстровані в Держпродспоживслужбі за 10 днів до початку їх діяльності. Якщо порушення сталося на незареєстрованому об’єкті, власника можуть оштрафувати на суму від 11-ти мінімальних заробітних плат за умови, що шкоди життю людини не заподіяно. Якщо діяльність об’єкта призвела до сумних наслідків, тоді наступає кримінальна відповідальність.

А як щодо роботи ветеринарної служби в Ладижині? 

– Ладижинська міська державна лікарня ветеринарної медицини підпорядковується Головному управлінню Держпродспоживслужби у Вінницькій області. Щодо послуг, на жаль Ладижинська міська державна лікарня ветеринарної медицини надає їх не в достатньому обсязі через недостатню матеріальну базу, хоча наші спеціалісти мають відповідну кваліфікацію. 

Річ у тім, що в приватній лікарні є необхідне дороге обладнання, наприклад апарат УЗД для діагностики, рентген апарат, аналізатор крові, щоб надати послуги більш професійно. 

Тобто держава не надає необхідну фінансову підтримку державним ветеринарним лікарням?

– Так, у нас є тільки спеціалісти зі своїми знаннями, і все. Тому стан справ бажає бути кращим. І це не тільки в Ладижині. 

У яких випадках у вашій ветеринарній службі беруться довідки? 

– Ветеринарна лікарня видає довідки населенню на клінічний передзабійний огляд тварин, які забиваються на ринок. За це проплачується адміністративна послуга в держбюджет в розмірі 14,46 грн. Але з нового року тарифи мають зрости. В цьому випадку спеціаліст їде до замовника і проводить передзабійний огляд. Також якість м’яса перед продажем обов’язково перевіряють на ринку. Служба, яка це робить, сьогодні підпорядкована Вінницькій регіональній державній лабораторії. 

Крім цього у нас можна брати довідки про стан тварин для їх перевезення в межах України та закордон. Ветеринарне свідоцтво коштує 18,09 грн. Довідка про стан тварини коштує близько 20 грн. Тварини повинні бути клінічно здорові, мати щеплення, що відображається у ветеринарному паспорті, і тоді ветеринарна лікарня дає довідку на право вивезення тварини. Цього вимагає законодавство. Здебільшого власники тварин так не роблять, хіба що при виїзді за кордон. Бо коли все добре, ніхто не звертає увагу. Але ж не варто забувати, що при виникненні загрози інфекцій, чи коли тварина стала причиною захворювань, вся відповідальність лягає на власника тварини.
 
Наприклад, африканська чума свиней. Вона ніби нічого не має до собак або котів. Але якщо кіт чи собака з’їла м’ясо свині, хворої на африканську чуму, вона сама не захворіє, але стане розносником хвороби у тому регіоні, куди тварину повезли. 

Тобто, якщо до нас приїжджають гості з тваринами, наприклад з Білорусії, то вони повинні мати таку довідку також?

– Так, вони обов’язково повинні їхати із ветеринарним свідоцтвом. І вони зобов’язані прийти в нашу службу і сказати, що ми такі є. Але і цього власники тварин зазвичай не роблять. Проте перед виїздом вони таки звертаються до нас, тому що їм потрібно свідоцтво для повернення назад. 

Чи існує реєстр тварин, які мешкають на території Ладижинської міської ради?

– Існує «Єдиний Державний Реєстр Тварин», у якому проводиться ідентифікація, реєстрація та паспортизація всіх тварин, пасік, зариблених водоймищ тощо. 

Звичайно, є списки куди вносять тварини, які пройшли щеплення. На жаль не всі люди ставляться відповідально до цього і не проводять необхідні щеплення. Наприклад, хтось не повідомляє, що тримає порося – боїться щоб не довелося сплачувати податки, як це було раніше. 

Хай там як, наші спеціалісти обходять будинки і проводять щеплення. Крім того ми вакцинуємо всіх тварин в господарстві «Зернопродукт МХП». Проводяться планові дослідження на туберкульоз, лейкоз та бруцельоз.

Штат ветлікарні малий. З лікарів, які займаються такою роботою, практично одна людина – епізоотолог та головний лікар. Вони проводять мінімум лікувальної роботи по ветеринарній лікарні, бо немає обладнання і всіх необхідних медикаментів. В основному лікувальні засоби купуються коштом клієнтів.

Від сказу теж вакцинуєте? Адже в Ладижині часто лиси заходять на територію домогосподарств.

– Ладижинською міською державною лікарнею ветеринарної медицини протягом року проводяться планові безкоштовні щеплення собак та котів проти сказу. 

Одразу скажу, що ми не є організацією, яка займається відстрілом чи виловом лисів. Ми усуваємо наслідки, або попереджуємо їх. Наприклад, не так давно в центрі старої частини міста лис прибіг на подвір’я і покусався із собакою. Власники будинку лиса добили. Наші лікарі виїхали на місце пригоди, відібрали бакматеріал та відправили на Вінницю в лабораторію для підтвердження або спростування наявності сказу. Таким чином з’ясувалось, що лис був хворий на сказ. Не дивлячись на те, що та собака була щеплена (тваринам достатньо одне щеплення), ми ще раз обійшли той район, де трапилася ця подія, і провели щеплення тварин від сказу. За собакою вели спостереження. В тому районі ввели карантин на 60 днів. 

Крім приватних домоволодінь ваша служба супроводжує сільськогосподарські об’єкти?

– Так. У нас в штаті ладижинської ветлікарні є лікарі, які видають ветеринарні документи, наприклад, для Філії «Переробний комплекс»  ТОВ «Вінницька птахофабрика» на вивезення продукції птахівництва в межах України і за кордон. Це сертифікати здоров’я і ветеринарні свідоцтва. Спеціалісти контролюють сам процес виробництва на переробному комплексі і підтверджують безпечність цієї продукції. 

Зразки продукції відправляється періодично до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Крім того на виробництві є своя лабораторія, тому якість продукції постійно контролюється. 

Так само зерно. Якщо воно відправляється в межах України чи за кордон, то потрібно його перевірити на наявність карантинних хвороб рослинного походження. Проби зерна так само відправляються до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для отримання ветеринарних експертиз.

Довідково 
Ветеринарна і санітарно-епідеміологічна служби Ладижина, у зв’язку з реформуванням центральних органів влади, були трансформовані в управління Держпродспоживслужби. Ладижинське міське управління Держпродспоживслужби було створене у 2016 році на базі ліквідованого управління ветмедицини та є територіальним органом Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області. 
До складу Ладижинського міського управління входять:
• Відділ державного нагляду за дотримання санітарного законодавства (відділ уповноважений здійснювати заходи держнагляду у сфері санітарного законодавства – функції колишньої СЕС. Зокрема контроль дитячих, лікувальних, оздоровчих закладів, закладів побутового обслуговування населення, об’єктів водопостачання і та ін.). Відділ очолює Сергій Пархонюк. 
• Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини (основні повноваження відділу полягають у здійсненні державного нагляду у сфері обігу харчових продуктів на всіх рівнях, від їх виробництва до реалізації, і, виходячи із назви, в усіх питаннях, що стосується ветеринарії). 
Адреса Держпродспоживслужби в Ладижині: місто Ладижин, вул. Поштова, 4а. Телефон: (04343) 6-41-40.
За цією ж адресою функціонує:
• Ладижинська міська державна лікарня ветеринарної медицини, яка є окремим підрозділом в складі Головного управління Держпродспоживслужби. Її очолює Олександр Швець.

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.