L`News > ДТЕК > Ладижинська ТЕС відшкодувала державі 2 млн грн збитків за самовільне водокористування

Ладижинська ТЕС відшкодувала державі 2 млн грн збитків за самовільне водокористування

Ладижинська ГЕС, яка входить до складу Ладижинської ТЕС (АТ «ДТЕК Західенерго»), використовувала воду без затверджених дозволом на спеціальне водокористування лімітів пропуску води з Південного Бугу через гідровузли. То ж у квітні 2020 року обласний прокурор подав позовну заяву до Господарського суду Вінницької до Ладижинської ТЕС про стягнення понад 2,1 млн грн матеріальних збитків, завданих гідроелектростанцією довкіллю. Про це повідомляє Вінницька обласна прокуратура.

Як зазначається, у жовтні 2020 року рішенням Господарського суду Вінницької області в задоволенні позову прокуратури відмовлено. Не погоджуючись із рішенням, прокурор подав скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду, в якій просив скасувати його, обґрунтовуючи тим, що суд першої інстанції не надав належної оцінки доказам у справі.

«Зокрема, місцевий господарський суд не врахував, що у дозволі ТЕС не зазначено ліміту пропуску води через гідровузли та відсутній дозвіл одного з видів спеціального водокористування. Відтак протягом року підприємство використовувало воду понаднормово, завдавши таким чином державі збитків на суму понад 2,1 млн грн. У лютому 2021 року Північно-західний апеляційний господарський суд задовольнив позов прокуратури до Ладижинської ТЕС, зобов’язавши підприємство відшкодувати збитки в повному обсязі», – йдеться в повідомленні.
Наразі постанову суду реально виконано, кошти сплачено до державного бюджету.

Після публікації матеріалу Л'Новини отримали позицію прес-служби Ладижинської ТЕС щодо цієї ситуації. Друкуємо її в оригінальному вигляді:

"Позиція ДТЕК Ладижинська ТЕС
  • ДТЕК не погоджується з рішенням апеляційного суду, оскільки не було досліджено та не надано оцінку обставинам, на які посилалась компанія. Так, як компанія ДТЕК працює в правовому полі, відповідно після набрання рішенням суду законної сили, компанія сплатила до бюджету всю суму коштів, зазначених в ньому.
  • Нагадуємо, що ДТЕК попередньо була подана касація на вказане рішення. У випадку її задоволення компанія буде ставити питання про повернення сплачених коштів.  
  • Звертаємо увагу, що 2,1 млн, які зазначені, це плата, яку вимагає Екологічна інспекція за формальну відсутність зафіксованих в дозволі обсягів на використання води турбіною ГЕС, а не конкретно за заподіяну шкоду довкіллю, або державі.
  • На момент отримання дозволу на водокористування, ТЕС надавала відповідні розрахунки по обсягам води та просило видати дозвіл в тому числі і для ГЕС. Однак через реформування системи дозвільних органів у сфері водокористування подані обсяги просто не були зазначені у дозволі. Тобто дозвільним органом допущено помилку при видачі дозволу на спеціальне водокористування.При цьому за фактично використаний обсяг води Ладижинська ТЕС сплачувала рентну плату вчасно та в повному обсязі, що виключає факт шкоди державі
  • ДТЕК вчинено всі можливі правомірні дії для своєчасного отримання дозволу на спеціальне водокористування, а отже дії ТЕС, в частині використання водних ресурсів, не є протиправними, що виключає відповідальність за заподіяну шкоду. Виправлення помилок державного органу за рахунок підприємства, яких вони стосуються, та отримання вигоди від своїх протиправних дій, порушують усталену практику Європейського суду з прав людини.
Прес-служба Ладижинської ТЕС".Повернутись