Як зазначається, у жовтні 2020 року рішенням Господарського суду Вінницької області в задоволенні позову прокуратури відмовлено. Не погоджуючись із рішенням, прокурор подав скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду, в якій просив скасувати його, обґрунтовуючи тим, що суд першої інстанції не надав належної оцінки доказам у справі.
«Зокрема, місцевий господарський суд не врахував, що у дозволі ТЕС не зазначено ліміту пропуску води через гідровузли та відсутній дозвіл одного з видів спеціального водокористування. Відтак протягом року підприємство використовувало воду понаднормово, завдавши таким чином державі збитків на суму понад 2,1 млн грн. У лютому 2021 року Північно-західний апеляційний господарський суд задовольнив позов прокуратури до Ладижинської ТЕС, зобов’язавши підприємство відшкодувати збитки в повному обсязі», – йдеться в повідомленні.
Наразі постанову суду реально виконано, кошти сплачено до державного бюджету.
Після публікації матеріалу Л'Новини отримали позицію прес-служби Ладижинської ТЕС щодо цієї ситуації. Друкуємо її в оригінальному вигляді:
"Позиція ДТЕК Ладижинська ТЕС
- ДТЕК не погоджується з рішенням апеляційного суду, оскільки не було досліджено та не надано оцінку обставинам, на які посилалась компанія. Так, як компанія ДТЕК працює в правовому полі, відповідно після набрання рішенням суду законної сили, компанія сплатила до бюджету всю суму коштів, зазначених в ньому.
- Нагадуємо, що ДТЕК попередньо була подана касація на вказане рішення. У випадку її задоволення компанія буде ставити питання про повернення сплачених коштів.
- Звертаємо увагу, що 2,1 млн, які зазначені, це плата, яку вимагає Екологічна інспекція за формальну відсутність зафіксованих в дозволі обсягів на використання води турбіною ГЕС, а не конкретно за заподіяну шкоду довкіллю, або державі.
- На момент отримання дозволу на водокористування, ТЕС надавала відповідні розрахунки по обсягам води та просило видати дозвіл в тому числі і для ГЕС. Однак через реформування системи дозвільних органів у сфері водокористування подані обсяги просто не були зазначені у дозволі. Тобто дозвільним органом допущено помилку при видачі дозволу на спеціальне водокористування.При цьому за фактично використаний обсяг води Ладижинська ТЕС сплачувала рентну плату вчасно та в повному обсязі, що виключає факт шкоди державі
- ДТЕК вчинено всі можливі правомірні дії для своєчасного отримання дозволу на спеціальне водокористування, а отже дії ТЕС, в частині використання водних ресурсів, не є протиправними, що виключає відповідальність за заподіяну шкоду. Виправлення помилок державного органу за рахунок підприємства, яких вони стосуються, та отримання вигоди від своїх протиправних дій, порушують усталену практику Європейського суду з прав людини.
Новину відредагував redactor - 26-03-2021, 12:32