L`News > Культура / Дозвілля / Відпочинок / Інтереси / ТОП / ФОТО > Виставка жіночих портретів Олександра Шевчука продовжує надихати подолян. Тепер вже у палаці Потоцьких

Виставка жіночих портретів Олександра Шевчука продовжує надихати подолян. Тепер вже у палаці Потоцьких

Вони яскраві та впевнені у собі, і майже кожна з них народжена вже у незалежній Україні: понад три десятки психологічних портретів подільських жінок підкорюють серця відвідувачів палацу Потоцьких у Тульчині. Тут 20 серпня почала діяти виставка робіт ладижинського художника Олександра Шевчука «Енігма», присвячена 30-й річниці Незалежності України.

Сучасні портрети чималих розмірів гармонійно вписалися у дві розкішні виставкові зали подільської пам’ятки архітектури – палацу Потоцьких, одного із кращих маєтків XVIII століття. Картини Олександра Шевчука вразили відвідувачів виставки як розмірами, так і технікою виконання, адже і перші і другі не відповідають усталеним стандартам живопису та гармонійно поєднують у собі певні суперечності. 

«Зазвичай у традиційному жанрі портрету ми бачимо портрет людини, написаний один до одного, а іноді дещо менший. А цей портрет по праву можна назвати монументальним. Це символіка монументалізму самої суті людини», – зазначив на відкритті виставки завідувач науково-дослідного відділу образотворчого мистецтва Вінницького обласного художнього музею Сергій Бортко. 
Зі слів науковця, ще однією здавалось би суперечністю в роботах Олександра Шевчука є поєднання абсолютно протилежних напрямків – абстракції та реалізму.

«Мистецтвознавці вбачають у цій техніці наближеність абстракції із реалізмом. Тому що іноді близько підійшовши до картини, ти поринаєш у безодню фактур живопису, самих кольорів. А відходячи на певну відстань ти вже бачиш дуже конкретний реалістичний образ», – підкреслив Сергій Бортко. 
 
Щоб створити такий реалістичний образ крім таланту та особливої техніки ладижинський художник Олександр Шевчук використав і найякісніші матеріали, котрі дозволяють зберегти яскравість барв і довгий час не реставрувати картину: голландські фарби, німецьке полотно та ґрунт, приготовлений власноруч за 500-річною технологією із суміші желатинового клею та кальцію. Про це Л’Новинам розповів у кулуарах виставки сам художник. 

Такий підхід митця та унікальність його робіт високо цінують у Європі, адже полотна Олександра Шевчука вже багато років експонуються у мистецьких галереях Європи та продаються на аукціонах, в тому числі у найбільшому аукціонному будинку Світу – Christie’s (Лондон). 
І вже за кілька тижнів після виставки в Тульчині ладижинський художник  презентуватиме свої роботи у Франції. Зазвичай після таких вернісажів жодна картина майстра в Україну не повертається. Чи то французи настільки люблять українських жінок, чи то підхід до культури у нас зовсім різний… Але вітчизняні мистецтвознавці у висновках одностайні – українцям варто підвищувати планку у сприйнятті прекрасного.
«Ми своїх талантів не знаємо. Я, коли сюди йшла, думала, ну художник з Ладижина... А коли зайшла до виставкової зали, зрозуміла, що є на що подивитися. Цікаво для себе відкрити нове ім’я. Дякуємо, що маємо нагоду насолоджуватися цією змогою. Не соромно запросити на цю виставку друзів із Вінниці та Києва. Тому що Олександр Шевчук дійсно самобутній художник – поділилася з Л’Новинами своїми враженнями від виставки викладач Тульчинського коледжу культури  Алла Лукашук. – Вразили кольори, дуже багато усього нового у портреті. Тут є свіжий почерк, у кожному портреті є своя родзинка, і дуже добре, що наша зала (палацу Потоцьких – ред.) має такі площі, щоб повністю передати цю фактуру. Не кожна зала музею вмістить таку експозицію. Ми тільки зараз до цього доходимо у плані збереження та відродження пам’яток архітектури. Дійсно, не все так погано у нашому житті».
 
Сам митець порівнює свої роботи з піднесеною поезією, а поєднання у психологічних портретах абстракції та реалізму описує доволі філософськи, мовляв, це верхівка айсберга закладених культурних традицій, яка ґрунтується на глибокому історичному корінні, де є безліч хитросплетінь. А щодо великих розмірів своїх полотен, Олександр Шевчук зазначив, що такі площі дозволяють показати набагато більше психологічних рис людини та її характеру, аніж класичні портрети, а відтак – є більше простору для творчості.
Побачити унікальні роботи ладижинського художника Олександра Шевчука у тульчинському палаці Потоцьких усі охочі зможуть до 01 вересня включно. Галерея палацу Потоцьких у Тульчині працюватиме і під час фестивалю «OPERAFEST TULCHYN-2021» 27, 28 та 29 серпня з 14:00 до 19:00. Якщо бажаєте відвідати оперний фестиваль, заплануйте свій приїзд хоча б на годину раніше та обов’язково подивіться на роботи Олександра Шевчука. 

Виставка живопису ладижинського художника «Енігма» проходить за сприяння Вінницької облдержадміністрації. 

Нагадаємо, у липні полотна Олександра Шевчука експонувалися у Вінницькому обласному художньому музеї.






Повернутись