Сучасні портрети чималих розмірів гармонійно вписалися у дві розкішні виставкові зали подільської пам’ятки архітектури – палацу Потоцьких, одного із кращих маєтків XVIII століття. Картини Олександра Шевчука вразили відвідувачів виставки як розмірами, так і технікою виконання, адже і перші і другі не відповідають усталеним стандартам живопису та гармонійно поєднують у собі певні суперечності.
![](/uploads/posts/2021-08/medium/1629873146_img_20210820_163538.jpg)
«Зазвичай у традиційному жанрі портрету ми бачимо портрет людини, написаний один до одного, а іноді дещо менший. А цей портрет по праву можна назвати монументальним. Це символіка монументалізму самої суті людини», – зазначив на відкритті виставки завідувач науково-дослідного відділу образотворчого мистецтва Вінницького обласного художнього музею Сергій Бортко.
![](/uploads/posts/2021-08/medium/1629873162_img_20210820_160555.jpg)
«Мистецтвознавці вбачають у цій техніці наближеність абстракції із реалізмом. Тому що іноді близько підійшовши до картини, ти поринаєш у безодню фактур живопису, самих кольорів. А відходячи на певну відстань ти вже бачиш дуже конкретний реалістичний образ», – підкреслив Сергій Бортко.
Щоб створити такий реалістичний образ крім таланту та особливої техніки ладижинський художник Олександр Шевчук використав і найякісніші матеріали, котрі дозволяють зберегти яскравість барв і довгий час не реставрувати картину: голландські фарби, німецьке полотно та ґрунт, приготовлений власноруч за 500-річною технологією із суміші желатинового клею та кальцію. Про це Л’Новинам розповів у кулуарах виставки сам художник.
Такий підхід митця та унікальність його робіт високо цінують у Європі, адже полотна Олександра Шевчука вже багато років експонуються у мистецьких галереях Європи та продаються на аукціонах, в тому числі у найбільшому аукціонному будинку Світу – Christie’s (Лондон).
І вже за кілька тижнів після виставки в Тульчині ладижинський художник презентуватиме свої роботи у Франції. Зазвичай після таких вернісажів жодна картина майстра в Україну не повертається. Чи то французи настільки люблять українських жінок, чи то підхід до культури у нас зовсім різний… Але вітчизняні мистецтвознавці у висновках одностайні – українцям варто підвищувати планку у сприйнятті прекрасного.
![](/uploads/posts/2021-08/medium/1629873172_img_20210820_163848.jpg)
Сам митець порівнює свої роботи з піднесеною поезією, а поєднання у психологічних портретах абстракції та реалізму описує доволі філософськи, мовляв, це верхівка айсберга закладених культурних традицій, яка ґрунтується на глибокому історичному корінні, де є безліч хитросплетінь. А щодо великих розмірів своїх полотен, Олександр Шевчук зазначив, що такі площі дозволяють показати набагато більше психологічних рис людини та її характеру, аніж класичні портрети, а відтак – є більше простору для творчості.
![](/uploads/posts/2021-08/medium/1629873091_img_20210820_161618.jpg)
Виставка живопису ладижинського художника «Енігма» проходить за сприяння Вінницької облдержадміністрації.
Нагадаємо, у липні полотна Олександра Шевчука експонувалися у Вінницькому обласному художньому музеї.
![](/uploads/posts/2021-08/medium/1629873028_yzobrazhenye_viber_2021-08-24_18-58-40-491.jpg)
![](/uploads/posts/2021-08/medium/1629873049_yzobrazhenye_viber_2021-08-24_14-52-26-601.jpg)
![](/uploads/posts/2021-08/medium/1629873194_img_20210820_164850.jpg)
![](/uploads/posts/2021-08/medium/1629873069_yzobrazhenye_viber_2021-08-24_14-52-20-303.jpg)