Ладижин C

Стрічка новин

00:31
За підтримки компанії МХП з’явиться Повне зібрання творів Василя Стуса
01:00
МХП один із лідерів серед виробників м’яса птиці на європейському та глобальному ринках
PR
13:44
Уряд Великої Британії оголошує набір 100 учасників до регіональної бізнес-акселераційної програми
00:27
МХП вдруге увійшла до ТОП найбільших українських інвесторів
12:12
«Вінницька птахофабрика» сплатила 721,3 млн грн податків у I півріччі 2024 року
PR
23:30
В центрі Ладижина відкрили магазин мережі «М’ясомаркет» від МХП
ексклюзив
PR
17:58
МХП-Громаді: військовим важливо розуміти, що їхні родини в безпеці, з підтримкою та допомогою
23:10
МХП Поруч: Як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя
PR
21:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ СЕЗОН КОНКУРСУ БІЗНЕС-ІДЕЙ «РОБИ СВОЄ»
PR
17:07
Ветерани та їхні родини з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн
11:43
6 грудня в Ладижині святкуватимуть День святого Миколая
19:15
В Ладижині розробляють програму реабілітації захисників України
ексклюзив
19:10
Художники і дизайнери Ладижина також допомагають ЗСУ
ексклюзив
15:05
Ладижинські волонтери виготовляють один маскувальний костюм приблизно за дві години
ексклюзив
22:01
7 млн грн на громади: стартував новий сезон конкурсу “Час діяти, Україно!”
PR
22:16
У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом
14:39
Близько тисячі маленьких ладижинців обслідували лікарі Охматдиту
ексклюзив
22:18
143 дитини, перебуваючи за кордоном, продовжують здобувати освіту в Ладижині дистанційно
ексклюзив
21:06
Героям присвячується. Прем’єра пісні Василя Куцака - ВКЛОНІМОСЬ!
ексклюзив
21:39
Переселенці з Херсону відновили в Ладижині бізнес, який мусили закрити через війну
ексклюзив
16:00
Відкладене через війну весілля – переселенці з Бахмуту одружилися в Ладижині
ексклюзив
19:54
Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам
ексклюзив
21:54
Найстаршій волонтерці з села Лукашівки - 93 роки
ексклюзив
19:40
У Ладижині відкрився заклад стрітфуду в новому форматі - Döner Mаркет кафе
PR
13:02
В Ладижині продовжують відключати електроенергію, щодекади змінюється графік
оновлено
22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
Більше новин
» » Виставка жіночих портретів Олександра Шевчука підкорює Вінницю


Виставка жіночих портретів Олександра Шевчука підкорює Вінницю

Фото: Ладижин Новини
Культура / ТОП / ВІДЕО
4 515
0

«Енігма» (таємнича – ред.) під такою назвою у Вінницькому обласному художньому музеї вже тиждень працює виставка жіночих портретів ладижинського художника Олександра Шевчука. Офіційне відкриття відбулося 1 липня, і відтоді особлива енергетика проникливих поглядів ладижанок, увічнених у портретах майстра, надихає та підживлює відвідувачів музею. Тим більше, що такої кількості портретів у Вінницькому художньому музеї ще не було. На це звернула увагу головна ініціаторка виставки – начальник галузевого управління департаменту культури та креативних індустрій Ольга Дернова.
«Я впевнена у тому, що такої кількості жіночих портретів тут ще не було. Художник дуже майстерно відобразив жіночу красу на полотні. І я маю велику надію, що ми ще до кінця літа зможемо усі зібратися у Тульчині у палаці Потоцьких і відкрити там цю виставку, тому що я впевнена, що ці стіни не вмістили тієї кількості картин, яка є у художника на сьогодні, емоції від яких він може подарувати нам – споглядачам та поціновувачам».

У творів Олександра Шевчука виражений монументальний характер. Портрети настільки унікальні, що мистецтвознавча еліта навіть відзначила стилістичні риси, присутні у цьому виді живопису Олександра Шевчука – фігуратив з елементами абстракції. Про це на відкритті виставки говорив модератор заходу – завідувач науково-дослідного відділу образотворчого мистецтва Вінницького обласного художнього музею Сергій Бортко. З його слів, роботи Олександра – це новий виток у розвитку портретного жанру. 
«Олександр Шевчук має досить ґрунтовну освіту попри те, що на вигляд він дуже молодий. І, коли дивишся на його роботу, одразу відчуваєш зрілість, розуміння того тематичного шляху, який взяв художник, і пластичного його втілення. І надзвичайно важливо для нас вітати новий виток такого жанру в новому авторському прочитанні, такого ґрунтовного поняття, як розвиток портретного жанру у світовому мистецтві й сучасних арт-практик. Адже сьогодні 21 століття і зовсім інші завдання ставить перед митцем суспільство. Олександр це все відчуває, і свою складову, як художник, він нам пропонує», – наголосив Сергій Бортко.  
Варто зазначити, що на відкриття виставки приїхала ціла група ладижинців – шанувальників творчості Олександра Шевчука, щоб підтримати його у такий важливий момент. Були серед них і ті прекрасні пані, з кого талановитий художник писав портрети, виставлені у Вінницькому обласному художньому музеї. Дехто з мистецтвознавців одразу помітив подібність полотен з оригіналом. Як от культуролог Валентина Власовська: «Видно школу і руку майстра. У кожному портреті художнику вдалося передати харизму, характер та якесь устремління. Я одразу упізнала цю чарівну пані. А на іншому полотні я подумала, що зображена оця пані, а виявилося, що це її донька. І вона вперше від мене дізналася, що вони з донькою схожі. От ви бачите, що робить митець? Правильно сказала Ольга Дернова, що в цьому музеї, та в жодному нашому музеї не було стільки жіночих облич. І мабуть, не буде. То нам зрідка випадає така честь, бо ми найкращі. Про це знає увесь світ, а Олександр це підкреслить, коли буде за кордоном».

Про «закордон» вінницька культурологиня згадала не випадково. Річ у тім, що наприкінці літа усі виставлені у Вінниці роботи (за виключенням тих, які уже перейшли у приватні колекції), Олександр Шевчук планує експонувати у кращих виставкових залах Франції, де ладижинець має чимало шанувальників. Також багато зацікавленої аудиторії є у художника в багатьох країнах Західної Європи. І, як наголосив Сергій Бортко, це яскравий зразок того, як Україна себе презентує у Світі. 
Головна причина успіху Олександра Шевчука у тому, що більшість художників не має тяжіння до психологічних портретів. Тим більше, що у такому сучасному виконанні це практично неможливо, – у цьому переконана Алла Ліпська, старший науковий співробітник Вінницького обласного краєзнавчого музею, яка займається сакральним мистецтвом Поділля. Вона переконана, що лише завдяки пензлю майстра стало можливим вірно «прочитати» жінок, зображених на полотнах Олександра Шевчука. 
«Дуже цікаві образи. Я так розумію, що усі ці дівчата не розуміють, якими вони є насправді. Тільки після художника Олександра Шевчука можна їх прочитати. Я впевнена, що якась із них не вірила у себе, тобто вона не бачила себе так, як побачив її художник», – зазначила Алла Ліпська.

У інтерв’ю для Л’Новин Олександр Шевчук зазначив, що його завжди цікавили психологічні портрети. Над ними він працював стільки, скільки себе пам’ятає. А ця виставка допомогла належно оцінити себе та свій рівень.

«У процесі роботи поступово змінюється техніка, змінюються почуття, з’являється 20-30 робіт, і вже, як підсумок цього пошуку, є виставка. На ній ти можеш оцінити самого себе. Але, хоча виставка, це певний рубіж для художника, це зовсім не означає, що буде змінюватися напрямок у живописі».

Виставка ладижинського художника Олександра Шевчука діятиме у Вінницькому обласному художньому музеї по 14 липня 2021 року. 

Маємо надію, що ті, хто не зміг побачити полотна Олександра та відчути їх енергетику у Вінниці, зможуть зробити це наприкінці літа у Тульчинському палаці Потоцьких. Про дату та час проведення виставки у Тульчині, (якщо така взагалі відбудеться), Л’Новини повідомлять додатково.

Нагадаємо, що художник Олександр Шевчук вперше представив виставку жіночих портретів у Ладижині на день міста 24 серпня 2020 року.
Тетяна Поліщук

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.