L`News > Культура / ТОП > Відпочити від буденності й перезавантажитися можна на лавці-сові у Ладижинському дендропарку

Відпочити від буденності й перезавантажитися можна на лавці-сові у Ладижинському дендропарку

Лавка-сова – типовий приклад мистецького парадокса, коли скульптура музейного рівня не лише стає ужитковою, а ще й використовується за призначенням: стомився, то сідай, ніхто не сваритиме. Віднедавна вона прикрашає простори Ладижинського гаю і відпочити на ній можуть усі охочі. Скульптура настільки гармонійно «вписалася» в тутешній ландшафт, що дехто з відвідувачів навіть переконаний, що вона тут стояла роками. Поступово це місце перетворюється на осередок родинного паломництва, бо дуже зручне для сімейних фотосесій. Та й просто відпочити від суворих буднів тут, як кажуть, сам Бог велів – красиво, зручно та затишно. 

Автор скульптури Сергій Кляпетура пояснив Л’Новинам, що серед усіх п’яти учасників III Міжнародного фестивалю дерев’яної скульптури «Ладижинський гай-2021» працювати над обов’язковим логотипом цьогорічного фесту – Совою – випало саме йому, тому посміхаючись уточнив, що робота йому дісталася дещо замовна. Але й за таких умов митець знайшов простір для імпровізації. Традиційний символ мудрості Сергій Кляпетура доповнив козацькою шапкою. А меч, притиснутий її лапами донизу, ніби натякає, що не все можна вирішити силою – іноді й розум треба використовувати. Ну а ужиткова частина – лавка – просто призначена для відпочинку та насолоди краєвидами. Таким був задум автора – олюднити та максимально наблизити до глядача, що був, так би мовити, повний контакт. Ціль досягнута: лавка зі скульптурою встановлена та приносить задоволення людям. 
Проте мало хто замислювався, що такого ефекту можна досягти лише завдяки високій майстерності, котра відшліфовується роками. І це якраз про Сергія Кляпетуру, адже у сфері мистецтва він з самого малечку – його батько теж і скульптор, і художник. Тож митець був максимально залучений у творчість. Професійно займатися скульптурою пан Сергій почав з 14 років – після вступу до художнього училища. Потім була академія, а далі – постійне самовдосконалення, котре триває й донині. 
Сьогодні митець займається скульптурою в різних матеріалах та є постійним учасником різноманітних симпозіумів скульптури, як національного, так і міжнародного рівня. Італія, Грузія, Канада, Литва, Польща, Німеччина та Австрія – далеко не повний перелік міст, де відзначили майстерність митця. На його рахунку вже понад 100 фестивалів, але найкращим став «Ладижинський гай», у якому Сергій Кляпетура взяв участь втретє. Його роботи «Козак з пістолем» та крісло-трон з дівчиною (до пари з пастушком) вже давно стали невіддільною частиною Ладижинського дендропарку. Скільки весільних фотосесій було зроблено біля цих скульптур, годі й рахувати. Є впевненість, що нова лавка-сова стане гармонійним продовженням цієї гарної традиції. Як і проведення самого фестивалю дерев’яної скульптури «Ладижинський Гай». Як зазначають митці, з року в рік рівень фестивалю зростає. Щодо цьогорічної організації "Ладижинського гаю" Сергій Кляпетура зазначив, що все було на високому рівні.
«Я не знаю, чого ще можна бажати кращого. Нас дуже гарно приймають, а всі технічні умови просто на найвищому рівні. Я не знаю в чому може бути десь краще. А я багато їздив по фестивалях – понад 100 фестивалів я відвідав у своєму житті. Цього разу в Ладижині було багато нового, адже світ змінюється, йде вперед, з’являється якийсь новий інструментарій та погляди. Цікавою новинкою став художній пленер. Ми працювали однією великою родиною. В нас чудова команда – всі гуморні та класні», – розповів Сергій Кляпетура.
Фестиваль в Ладижинському дендропарку вже відшумів, залишивши по собі 5 чудових паркових скульптур, котрі ще довго даруватимуть естетичну насолоду ладижинцям. Як зазначають експерти, такі роботи можуть стояти століття. А потенціал Ладижинського гаю дозволяє проводити у ньому фестивалі дерев'яної скульптури ще як мінімум років десять. Тож попереду ще багато цікавого.
Нагадаємо, III Міжнародний фестиваль дерев'яної скульптури "Ладижинський гай-2021" проходив у Ладижині з 13 по 24 вересня. За цей час відомі скульптори створили для Ладижинського дендропарку 5 скульптур музейного рівня. Про Кота КоцькогоКозу ДерезуДвох баранчиків«Сестру» та їх авторів Л'Новини писали раніше.


Тетяна Поліщук



Повернутись