L`News > ДТЕК / Бюджет / Економіка / Гроші / ТОП > 2-годинний робочий тиждень чи простій: що чекати ладижинським енергетикам з вересня

2-годинний робочий тиждень чи простій: що чекати ладижинським енергетикам з вересня

Етап «оптимізації» чисельності персоналу на Ладижинській ТЕС, яка входить до холдингу ДТЕК Енерго Ріната Ахметова, перейшов у нову фазу під назвою «зміна структури виробництва». Як стало відомо «Ладижин Новини» з власних джерел, станція готується до впровадження «безцехової структури» з 1 вересня 2020 року, де не передбачені певні штатні одиниці. Саме тих, кого не передбачено в новій структурі, на початку липня за 2 місяці, згідно з законодавством, попередили про зміни умов праці. Їм прийшло повідомлення про перехід на двогодинний робочий тиждень з оплатою пропорційно відпрацьованому часу. В таких умовах при розмірі окладу в 7 тис. грн за місяць роботи людина отримає близько 350 грн заробітної плати. Не згоден – звільняйся. Копія одного з таких повідомлень є в розпорядженні «Ладижин Новини» (через погану якість копії, текстову версію документа надруковано під цим матеріалом).

Із запитанням, чому Ладижинська ТЕС виводить частину персоналу на двогодинний робочий тиждень, «Ладижин Новини» звернулися до пресслужби станції. У відповідь отримали роз’яснення, що з листопада 2019 року через тривалу системну кризу в енергетичній галузі України теплова генерація ДТЕК Енерго працює собі у збиток через енергетичну кризу.

«Станом на 21 липня з 56 енергоблоків ДТЕК Енерго, здатних нести навантаження, в роботі знаходяться лише 18. Безумовно, скорочення кількості енергоблоків, затребуваних енергосистемою, знижує і потребу у персоналі, який забезпечує роботу незатребуваних енергосистемою енергоблоків. З цих причин на підприємствах компанії змушені вживати антикризові заходи, серед яких – виведення частини персоналу в простій або переведення працівників на скорочений графік роботи. Всі ці процеси відбуваються виключно в рамках законодавства України… Відповідно до КЗпП і колективної угоди, за всіма співробітниками, виведеними в простій, зберігається 2/3 окладу. При режимі скороченого робочого тижня – оплата відбувається пропорційно відпрацьованому часу», – йдеться в повідомленні пресслужби ТЕС. 

Ті, хто отримав від ДТЕК такі «листи щастя», в розпачі. Адже в Ладижині знайти роботу не легко, тим більше в умовах карантину. Люди просять допомоги у профспілки енергетиків України, юристів, а також у ЗМІ. До «Ладижин Новини» звернулися працівники ТЕС, яким до пенсії залишилося 2-3 роки. Кажуть, що таким чином Ладижинська ТЕС проводить приховане звільнення. Людей залишили без вибору. Бувши вузькопрофільними фахівцями, вони присвятили своє життя енергетиці, і де тепер шукати роботу, щоб доробити до пенсії, не знають.

З умовно позитивних моментів лише те, що навіть за умов двогодинного робочого тижня роботодавець має сплачувати за працівників за основним місцем роботи ЄСВ на рівні не меншому за розмір мінімальної заробітної плати, яка, згідно з держбюджетом на 2020 рік, становить 4 723 грн (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»). Таким чином, людина може не звільнятися, а погодитись на зміну умов праці та працювати 2 години на тиждень, при цьому отримувати повне державне соціальне страхування (з розрахунку мінімальної заробітної плати), тобто страховий стаж буде нараховуватись в повному обсязі, і одночасно працевлаштуватись на іншому місці роботи за сумісництвом. 

Як повідомила пресслужба Ладижинської ТЕС після публікації матеріалу, листи про перехід на двогодинний робочий тиждень отримали не більше 30 працівників станції. Більшості з них запропонували варіанти працевлаштування всередині підприємства.

Текст повідомлення, яке отримали працівники Ладижинської ТЕС: 

«У зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці у АТ «ДТЕК Західенерго» (далі – Товариство) та на підставі наказу Товариства «Про зміни в організації  виробництва та праці і організацію заходів щодо встановлення   неповного робочого часу» № 37 від 29.05.2020р. та наказу по ДТЕК Ладижинська ТЕС «Про організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу» № 193-од від 01.06.2020 року, повідомляємо Вас про зміни в істотних умовах праці, а саме: про введення з 01.09.2020 р. неповного робочого тижня з 1 (одним) неповним робочим днем: вівторок, тривалість роботи 2 (дві) години з 8 год. 00 хв. До 10 год. 00 хв. 

Згідно зі ст. 32 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП України), ви маєте право на свій розсуд погодитися зі зміною істотних умов праці, або відмовитися від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці.

У разі відмови від роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці, трудовий договір з Вами буде припинено на підставі п.6 ст. 36 КЗпП України.

У разі неможливості надання негайної відповіді про згоду або незгоду на продовження роботи в нових умовах, просимо Вас в письмовій формі (заява) повідомити про своє рішення до 01.09.2020 року. Неотримання Вашого повідомлення (заяви) про прийняте рішення у вказаний строк буде розцінюватись, як відмова від роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці».




Повернутись