При цьому ані у міській раді, ані у прокуратурі спілкуватися з потерпілими не захотіли, стверджує власниця саду-городу Алла Вітенко. Наближені до влади ЗМІ («Подільське радіо» та газета «Ладижин – Нове місто») теж проігнорували повідомлення. Єдиним, хто прийняв делегацію постраждалих, виявився директор Ладижинської ТЕС Ігор Снєгін, котрий не дуже втішив, мовляв, роботи розпочнуться не раніше 16 жовтня.
«Будь ласка, допоможіть нам, ми вже не знаємо, куди звертатися. Нас ні в міській раді, ні в прокуратурі не прийняли. 8 жовтня ми дзвонили в міськраду. Вже скільки днів міська каналізація заливає наші городи. Це ж нечистоти, тут і стафілокок, і що завгодно може бути. А сморід який страшенний. Людям затопило навіть підвали, залишивши декого без запасів на зиму. А в нас ще капуста, морква, буряки не зібрані. Їх повністю залило фекаліями. Вони ж тепер непридатні до вживання. Наша сусідка Галя Білоус – вона так плакала, коли побачила свій підвал до верху залитий стоками. Там же ж усі запаси на зиму. От що тепер людям робити?», – жаліється Алла Вітенко.Після того, як ми звернулися за коментарями до прес-служби Ладижинської ТЕС, як надавача послуги з водовідведення, на сторінці станції у фейсбук швиденько з’явилося повідомлення, що порив стався 15 жовтня, ремонтники ТЕС оперативно відреагували на ситуацію і вже чекають дозволу на землерийні роботи. В повідомленні йдеться:
«15 жовтня, близько 10 години, стався прорив підземного каналізаційного трубопроводу на вулиці Хлібозаводській. На місце аварії оперативно виїхала ремонтна бригада підрядної організації Інтеренргосервіс.
Ремонтники одразу перекрили трубопровід, щоб не допустити ще більшого витоку каналізаційних стоків на земельні ділянки, що знаходяться поблизу місця пролягання трубопроводу.
Поруч з трубопроводом також пролягають підземні оптоволоконні кабелі мереж Укртелекому та Вінницької обленерго. Наразі ремонтна бригада чекає на приїзд представників цих служб для знеструмлення кабелю та дозволу на землерийні роботи», – пояснюють в прес-службі Ладижинської ТЕС.
Журналісти «Ладижин Новини» 15 жовтня побували на місці затоплення. Як видно зі знімків, таких масштабів потопу за один день навряд чи вдалося б досягнути. Власники земельних ділянок запевняють, що їх «шиють в дурні», адже 2 тижні на ситуацію ніхто не реагував. При чому частина постраждалих земельних ділянок офіційно оформлені. Документи на свою ділянку, котра, до речі, стала цьогорічним переможцем міського конкурсу з благоустрою в номінації «Кращий двір», продемонструвала Алла Вітенко.
Двір і правда зразковий. Що правда тхне там зараз явно не трояндами.
«Шкода що нестерпний запах не дійшов до міської ради та комунальників, бо черв’яки від нього поспливали на наших ділянках. Хвилюємось, щоб на городі не з’явились шкідливі бактерії або ще чого гірше не дістати якогось отруєння від цього смороду, – каже Алла Вітенко. – На городі, що відразу могла зібрати, то і вціліло, а помідори, що вже і не зберу, як і капусту, перець та виноград. До яблуні немає ходу. Яблука падають просто в калюжу. Я вже і мріяти забула, що потішу себе яблуками улюбленого сорту взимку».
Станом на ранок 16 вересня вода на цій ділянці почала сходити. На місці пориву досі нікого немає.
«Ладижин Новини» стежать за ситуацією.