Я живу у приватному секторі старої частини Ладижина. 16 листопада 2020 року вранці, виходячи з двору, у хвіртці побачив повідомлення про припинення газопостачання через заборгованість. Я категорично не погоджуюсь з тими сумами боргу, які в ньому вказані. Про це я написав до АТ «Вінницягаз», в національну компанію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), супроводжуючи це документально підтвердженими актами та математичними розрахунками.
Йдучи вулицею я помітив такі повідомлення в багатьох будинках. З власниками деяких будинків, котрі читали це повідомлення, я поспілкувався. Цілком природно, що вони були обурені та не погоджувались з боргами, які їм приписали в АТ «Вінницягаз».
Я багато разів намагався довести, що цифри, які пишуть в цих повідомленнях, беруть, образно кажучи, зі стелі. До прикладу. У 2019
році (ще до розділення на газопостачальну та газорозподільну компанії) сума мого боргу становила 2535,5 грн. І це при тому, що на початку травня здійснювалась перевірка мого лічильника співробітницею газової служби. Тоді показники були 5 8372 м³. Все літо я газом не користувався. То ж в жовтні 2019 року на моєму лічильнику були показники: 58 392,85 м³. Різниця – 20 м³. Тобто, 20 м³ коштують 2535,5 грн? І таких прикладів безліч.
Я неодноразово просив керівника ладижинського газового господарства, щоб мені надали комп’ютерну звірку витрат та ціни на газ. Мені зробили 3 таких акти, але у всіх них – різні показники, що свідчить про те, що співробітники «Вінницягаз» робили помилки в підрахунках витрат газу та його вартості, і чомусь не на користь клієнта, а лише на свою користь. На початку листопада 2020 року я прийшов до керівника Ладижинського газового господарства, щоб він розібрався з оплатою та боргом за газ, надавши йому всі акти перевірок та квитанції про оплату за газ.
Питання, яке я йому поставив: чому в акті звірки об’ємів спожитого природного газу з січня 2020 року по квітень 2020 року включно, згідно з лічильником, витрати газу становлять 746 м³, а спожито за цей період 1293 м³, тобто різниця за 4 місяці склала 547 м³? На що начальник мені відповів, що він не нараховує гроші за газ і порадив розбиратися з тим, хто написав ці акти.
На жаль, 18.11.2020 я знову отримав квитанцію від «Вінницягаззбут», в якій мені продовжують виставляти заборгованість за спожитий природний газ. З січня 2020 року по квітень 2020 року включно я оплатив доставку газу в сумі 796.70 грн.
Через те, що у «Вінницягаззбут» безлад з нарахуваннями, я перейшов до іншої газопостачальної компанії. Я не буду називати її, але скажу, що ціна на газ там набагато нижча, ніж в АТ «Вінницягаззбут», немає додаткових нарахувань у вигляді методики чи якихось додаткових коефіцієнтів. Оплата береться за показниками газового лічильника. Тариф впродовж року не змінюється. А найголовніше, хочу сподіватися, що не буде більше нервувань.
Але за доставку газу «Вінницягаз» продовжує щомісячно нараховувати 174 грн. Хоча з квітня 2020 року по листопад 2020 року я не користувався газом, що підтверджується актом та фотофіксацією пломби газового лічильника. А мої сусіди, які не живуть в будинку, за доставку/розподіл газу у серпні, наприклад, платили лише 0,39 грн/місяць. Я не розумію, чому така різниця?
Зважаючи на все вищесказане, мене не дивує, що Вінниччина боргує за газ понад пів мільйона гривень.
З повагою, Володимир Ілявін