Кабінет міністрів подовжить адаптивний карантин в Україні з поділом на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони, аби не допустити колапсу медичної системи.
Як повідомляє ТСН, про це під час засідання уряду 17 лютого говорив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
З його слів, впровадження рівнів епідеміологічної небезпеки визначатимуть на підставі щоденної оцінки ознак, що включають захворюваність на грип, ГРВІ, заповненість ліжок, відведених для госпіталізації хворих на коронавірус, динаміку госпіталізацій та тестування осіб, що мають підозру на COVID-19.
Для "зеленого" рівня враховуватимуть не тільки епідемситуацію та захворюваність на коронавірус, а й на грип та ГРВІ.
"Зелений" рівень - це той показник, якого ми повинні досягнути, щоб почати говорити про перегляд або скасування певної кількості карантинних обмежень. За яких умов він може бути досягнений? Якщо рівень захворюваності на грип та ГРВІ не території не менш як 13 регіонів України не буде перевищувати 50% від епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону відповідно до порядку організації проведення епіднаглядом за грипом та ГРВІ, затвердженим МОЗ. Другий показник - це коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР та визначення антигену SARS-CoV-2 менше 5%", - розповів Степанов.
За словами очільника МОЗ, базовою для усієї країни стане "жовта" карантинна зона. Цей рівень діятиме, поки той чи той регіон не досягне "зеленего" рівня.
"У ньому діють ті обмеження, які всім зрозумілі, які діють в країні після жорстких зимових карантинних обмежень. Більш того, ми навіть зробили відповідні послаблення тих карантинних обмежень, які діють на сьогодні.
Зараз буде дозволятися проведення масових заходів. Наприклад, культурних, спортивних, якщо для однієї особи передбачатимуться 4 кв. м прощі або з наповненістю залу до 50%. Раніше це було 5 кв. м", - повідомив Степанов.
Крім того, дозволятимуться відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб, під час проведення матчів командних ігрових видів спорту на трибунах можуть бути присутні вболівальники, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць. Кабмі також подовжив до 24:00 роботу ресторанів, кафе, барів та їдалень.
Якщо у якійсь із зон погіршиться епідеміологічна ситуація, то місцева влада повинна вжити необхідні заходи з метою недопущення погіршення захворюваності. Зокрема, якщо один із показників "жовтої" зони, буде перевищений, то регіон перейде до "помаранчевого" рівня.
Найсуворіші обмеження діятимуть у "червоній" епідеміологічній зоні. Цей рівень на території обласні повинен бути введений протягом 48 годин після того, як він запроваджений.
"Регіон потрапляє до неї, якщо перевищені хоча б два показники протягом трьох днів поспіль. На "червоному рівні" ми вводимо жорсткі карантинні обмеження. Вони майже такі самі, як діяли під час січневого локадуну. Зокрема, буде заборонена діяльність ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо, закладів громадського харчування. Не працюватимуть навчальні заклади, окрім дитячих садочків та початкових класів. Будуть зачинені непродовольчі ринки та магазини, спортивні зали, басейни, фітнес-центри. Працюватимуть банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки, всі продовольчі магазини", - повідомив міністр.