Цього разу в поле зору Л’Новин потрапила доволі цікава річ місцевої аматорки Наталії Русанової. Правильніше б сказати, не просто потрапила, а увірвалася в буденність коронакризових зимових прогалин весняною яскравістю барв та зовсім незвичною для цієї місцевості технікою виконання. Вибух кольорів, незвичність сюжету і присутність «душі» в роботах – ось що привернуло увагу журналістів в безмежних просторах соціальних мереж. Бо ж звичайнісінька собі сова, яблуко, або квіти, (до типових зображень яких ми вже звикли), в роботах ладижанки набули чогось зовсім нового, живого та містичного.
Мова про точковий розпис тарілок, який пані Наталія почала вивчати лише пів року тому. Але за цих 6 місяців, як стверджує сама мисткиня, таке незвичне хобі стало для неї антистресом, ковтком свіжого повітря та натхненням. А ще пані Наталія вважає роботу над створенням чергового шедевру медитацією.
«Це справді дуже заспокоює. Мої подруги не вірять, як така кропітка робота може врівноважувати. А мені це дуже до вподоби», – розповіла Л’Новинам Наталія Русанова.
А почалося все, до речі, теж з подруги. Ладижанка почала шукати і можливості для самореалізації. Спочатку надихалася картинами по номерах. Потім поїхала в столицю до подруги де і побачила сову, намальовану однією столичною художницею на склі в техніці точкового розпису… І загорілася.
Перші кроки у творчості Наталії допоміг зробити інтернет. Чимало часу також пішло на пошуки спеціальної фарби для скла та кераміки. А основу для творчості – скляні тарілки – можна купити і в місцевих магазинах.
«Коли я отримала комплект фарб і зробила перші спроби, я зрозуміла, що це моє. Я хочу цим займатися. Спочатку вирішила робити тарілки для подарунків рідним. А там, як вийде. І мене захопило. Звісно, перші роботи, поки не «набита» рука, були не зовсім досконалі. Але це настільки цікаво. Мені подобається і сам процес. Це ніби медитація. А коли вже бачиш готовий результат, дуже приємно», – поділилася враженнями Наталія Русанова.
Першими роботами мисткині, звісно, стали сови. Стилізованих птахів вона планувала подарувати своїй столичній подрузі – великій поціновувачці цих символів мудрості. Саме подруга стала для пані Наталії першим критиком (в хорошому сенсі) і надихнула її на продовження творчої діяльності.
Зараз в арсеналі ладижинської мисткині-аматорки близько 20 робіт, виконаних в техніці точкового розпису. Вони всі різні, але поєднує їх одне – яскравість барв і унікальність малюнку. Адже, як пояснила пані Наталія, створити дві однакових роботи в цій техніці просто неможливо.
«Тут більше графічний підхід і творчість. Можна обрати один шаблон, але розфарбувати його зовсім по-іншому. Кольори обрати інші, вкласти туди різні орнаменти. І буде зовсім інша картинка», – пояснила пані Наталія.
На створення однієї роботи мисткиня витрачає 3-5 днів. Все залежить від складності малюнка, підбору орнаменту й кольорів та швидкості підсихання фарб. А поза як в місцевих маркетах скляні тарілки є переважного темного кольору, тло для візерунків доводиться робити чорним. Але чудова річ – інтернет. Наталія Русанова замовила також партію тарілок зі світлого скла, то ж незабаром потішить око ладижинців (у соцмережах) візерунками на білому, фіолетовому та зеленому тлі.
Основне правило, яким в роботі керується мисткиня, – виконувати роботу лише в гарному настрої. То ж про потік мова не йде. Як поет пише вірші під час натхнення, так і пані Наталія створює свої роботи лише в доброму гуморі та з позитивом. Мабуть, тому вони в неї виходять такі теплі та живі.
А для тих, хто хоче спробувати таку техніку розпису, пані Наталія дала маленьку підказку: щоб нанести перші малюнки на тарілку, до її дна можна причепити малюнок, який через прозоре скло буде добре видно. Потім, завершивши нанесення візерунку, дно тарілки можна покрити фарбою.