Ладижин C


Стрічка новин

22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
12:27
Як оформити пенсію під час воєнного стану
11:10
Поліція розшукує неповнолітнього жителя Гайсинського району
18:04
На Вінниччині очікується погіршення погодних умов!
16:37
Серійного крадія затримали у Гайсинському районі
14:08
Діти ветеранів війни, учасників бойових дій та осіб з окупованих територій можуть навчатися на бюджеті
13:27
В Гайсинському районі чоловік погрожував зброєю військовослужбовцям
17:53
Мобільні оператори можуть частково обмежити окремі сервіси.
16:59
«Укренерго» вводить екстрені відключення світла по всій Україні
13:40
В Україні подорожчали комунальні послуги і не тільки
12:30
Гайсинська центральна районна лікарня отримала сучасний діагностичний пересувний рентгенівській апарат
17:38
Як ВПО отримати медичні послуги не за місцем зареєстрованого/задекларованого місця проживання
15:50
Уродженця Вінницької області підозрюють в участі у терористичній організації «днр»
14:03
Як купити дрова за допомогою Інтернет
12:39
Як працюють лікарні під час повітряної тривоги
11:50
14 листопада - Всесвітній День боротьби з діабетом
11:09
В Ладижині затримали чоловіка, якого підозрюють у вбивстві матері
15:28
В Ладижині стартує благодійна акція на підтримку ЗСУ
16:01
Фонд «МХП-Громаді» виділив 400 тисяч гривень для облаштування житла для ВПО в Ладижинській ОТГ
16:07
В Ладижині відбувся аукціон – збір коштів для ЗСУ
12:15
В Ладижині запрацював басейн
13:42
На автовокзалі Ладижина затримали втікача з в’язниці
12:42
Як в Ладижині працює громадський транспорт
11:17
ВПО можуть позбавити виплат: як не втратити статус та виплати
12:44
В Україні подорожчали паспорти
10:39
З 5 листопада на Вінниччині забороняється полювання
Більше новин
» » Дрони і трактори з автопілотами – надсучасна техніка обслуговує поля ПрАТ «Зернопродукт МХП»


Дрони і трактори з автопілотами – надсучасна техніка обслуговує поля ПрАТ «Зернопродукт МХП»
PR

Фото: Ладижин Новини
МХП / Проєкт: Люди і бізнес
19 853
0

Як влаштуватися на роботу водієм чи механізатором в цю агрокомпанію, або придбати техніку для свого фермерського господарства, читачам Л’Новин розповів головний інженер ПрАТ «Зернопродукт МХП» Михайло Антонович Залевський. Розмова відбулася в ефірі нашого постійного партнера – радіо «Лада» (101,6 ФМ) у програмі «Люди і бізнес».

– Пане Михайлепоясніть, для чого агрокомпанії потрібен головний інженер? Що це за професія така?
– Робота головного інженера досить популярна. Без інженера не обійдеться жодне підприємство – ні сільськогосподарське, ні промислове. Обов’язки головного інженера полягають в організації роботи підприємства, це – відповідальність за готовність і за роботу всієї техніки, і всього обладнання, що є у підприємства.

– Які площі земель обробляє ваша компанія?
– Підприємство ПрАТ «Зернопродукт МХП» має в  обробітку понад вісімдесят тисяч гектарів землі. Це одне з великих підприємств МХП, але на теренах України, я думаю, воно на середніх позиціях.

– Якщо мова про великі площі, мабуть, потрібно розуміти, що це і велика кількість техніки. Яку техніку маєте в арсеналі, і що саме? 
– Для обробітку таких площ підприємство має сучасну техніку світових брендів. Таких як: «Challenger», «Fendt», «John Deere», «New Holland».  Вона – надпотужна (від 500 кінських сил), широкозахватна: обприскувачі мають ширину 36 метрів, а культиватори – 18 метрів. Техніка нова, укомплектована надсучасним обладнанням, яке дає змогу працювати продуктивно: виконуючи операції з обробітку землі у великих об'ємах. За зміну така техніка може обробити від 100 до 300 га. 

– Я так розумію, що надсучасна техніка  недешева, і вона має приносити прибуток. Але ж у сільському господарстві, мабуть, є місце сезонності? Наскільки задіяна ваша техніка впродовж року, особливо взимку?
– Наше підприємство займається не тільки вирощуванням сільгоспкультур, а ще й має велике тваринництво. Тому техніка, яка його обслуговує, працює постійно – це навантажувачі, трактори,  роздавачі кормів. Звичайно, сезонність  дає можливість взимку підготувати техніку до польових робіт. Тому основна частина взимку обслуговується та ремонтується, решта стоїть на зберіганні. Також взимку деяку техніку задіюємо для обслуговування громад: сніг розчистити, машину зі снігового замету витягнути. Громади звертаються і ми допомагаємо. Наші трактори – потужні, легко можуть витягнути й вантажівку з замету, відбуксирувати її до безпечного місця, аби перечекала негоду.

– Це безкоштовна послуга?
– Звичайно, що безкоштовна. Маємо таке соціальне навантаження. Все здійснюється коштом підприємства.

– Зрозуміло, що ваш автопарк постійно оновлюється, тому що техніка, як і все у сучасному світі, не стоїть на місці. Тому завжди є спокуса щось новеньке придбати і випробувати на полях, адже вона працює ефективніше. Що робите зі старою технікою?
– Автотракторний парк підприємства постійно оновлюється. Кожного року купуємо нові трактори, сівалки. Тому техніка, яка не може інтенсивно працювати на наших об'ємах, виставляється для реалізації. Маємо спеціальні майданчики: у Гайсинському районі – село Гордіївка та  Вінницькому районі – село Іванів.  Така техніка ма' попит у фермерів-одноосібників. Велика її кількість вже розкуплена. Те, що продаємо, виставляємо і на різні інтернет-платформи: фейсбук, OLX. Маємо і фахівця, який займається її реалізацією. Це Олександр Риборак, до нього можна звернутися, він надасть вичерпну відповідь по кожній позиції, яка виставлена на продаж. Кого зацікавила така інформація, може до нього зателефонувати за номером телефону: 0983197177.  У нас все дуже чітко і прозоро. Людина може зайти в інтернет подивитися, що продаємо, якщо щось зацікавило, передзвонити Олександру, він проконсультує, можна під’їхати на демонстраційні майданчики, подивитися. Якщо все підходить, склавши договір, людина  може  швидко купити обраний товар.

– Давайте перейдемо від техніки до людей: розкажіть трохи про штат працівників. Якими якостями потрібно володіти, щоб прийти до вас на роботу, скажімо водієм?
– Сьогодні механізатори і техніка – це рушійна сила підприємства, що дає змогу вчасно та якісно виконувати усі роботи. Люди в нас – у пріоритеті.  По-перше, ми дотримуємося усіх вимог з охорони праці. Хочемо, аби люди приходили здоровими на роботу, і додому теж поверталися здоровими. По-друге,  не можна сказати, що наші працівники всі з вченими ступенями. Звісно, вони повинні мати права відповідної категорії.  На нашій техніці працюють люди, які раніше працювали на тракторах Т-150 або МТЗ. Наголошу, всі наші працівники проходять кваліфікаційні навчання. Проводять їх наші партнери, які постачають техніку.  Тому наші водії, механізатори та комбайнери працюють гарно, якісно та продуктивно. Ну, а ті, хто хоче у нас працювати, якщо мають відповідний фах та водійське посвідчення (відповідної категорії), можуть приходити на роботу. При наявності вакансій, можуть отримати роботу.

– Пане Михайле, чи достатньо потенційному кандидатові на роботу мати у водійському посвідченні відповідну відмітку про наявність необхідної вам категорії, чи все ж таки треба мати більше знань. Які вимоги? Чи ви навчаєте?
– Треба мати кваліфікаційне водійське посвідчення чи посвідчення тракториста,  без цього ми не можемо розпочати якусь підготовку. Людина пройде додаткові навчання. Ми щороку підвищуємо кваліфікацію нашим водіям та механізаторам. Традиційно вони проходять взимку, коли менше навантаження на цю категорію фахівців. Готуємо колектив такий, що буде готовий працювати на новітній техніці, яка обладнана і комп'ютерами, і електронікою. Треба аби людина все розуміла, могла налаштувати самостійно та якісно працювати.

– Готуєте студентів? 
– В нас проходять практику студенти із Ладижинського коледжу, з Вінницького національного аграрного університету. Під час навчання в освітніх закладах використовують застарілу техніку та обладнання. У нас на підприємстві студенти бачать найновішу техніку. Від самого початку роботи нашого підприємства, ми завжди співпрацювали з вишами. Брали на практику: агрономів, інженерів, зоотехніків, електриків.  Кращі зі студентів залишалися на роботі, а інші – отримували добрий досвід для роботи, можливо, в інших підприємствах.

– Михайле Антоновичу, ви говорили про те, що кожен ранок ваші водії, працівники підприємства проходять певний інструктажперевірку на дотримання правил охорони праці. Як взагалі проходить ранок ваших працівників? Тому що техніка надсучасна, складна, має величезні габарити і вимагає наявності якихось супер-категорій водійського посвідчення. З чого починається їх робочий день?
– Щоранку перед початком роботи на підприємстві кожний водій та механізатор повинні пройти медичний огляд. Для цього у нас є медичні працівники.  Вони оглядають та перевіряють водія, його стан здоров'я та дають допуск  до роботи. 
  
– Які соціальні гарантії надаєте своїм працівникам, щоб втримати їх на робочому місці? Зрозуміло, що це офіційне працевлаштування і гідна заробітна плата. Як ще стимулює та заохочуєте працівників?
– Найбільше працівників стимулює – висока зарплатня. Маємо різні соціальні програми. Якщо працівник працює у нас рік і більше, немає дисциплінарних порушень, якісно та вчасно виконує роботу, гарно доглядає за технікою, такого фахівця відправляємо в санаторій – за кошт підприємства. Є також мотиваційні поїздки на відпочинок у Карпати. До пандемії  COVID- 19, їздили на відпочинок у Туреччину та Єгипет.

– Чи є у вас такі фахівці у штаті, як пілоти дронів, котрі стежать за полями?
– Є, як і на кожному підприємстві. Така технологія дозволяє одночасно спостерігати за полями, за роботою техніки, і вчасно виявляти якісь відхилення, аби їх усунути. 

– А що маєте ще цікавого і сучасного з обладнання?
– Нова сучасна техніка обладнана усіма відповідними засобами, щоб продуктивно працювати. Один із них – це автопілот, яким обладнані всі трактори. Він дає можливість проводити технологічні операції без втрат.  Трактор, обладнаний автопілотом, сам прямує у загінці, а механізатор контролює процес. Завдання людини – тільки розвернути трактор в іншому краю поля, далі техніка знову працює самостійно.  Це дає змогу трактористові не так втомлюватися під час роботи, і обробляти великі площі землі.

– Тобто в таких умовах робота може бути в задоволення це ж набагато легше, ніж було колись.
– Сьогодні трактори обладнані такими зручними та комфортними місцями, що не кожний автомобіль, який є в них дома, може бути таким зручним.  Від комфортних умов робити залежить здоров’я наших фахівців, ми дбаємо про людей, які працюють у «Зернопродукт МХП».
 
– Дякую, пане Михайле, за те що знайшли час і розповіли про деталі роботи головного інженера агрокомпанії, а також  комбайнерів та механізаторів. Щиро бажаю вам, щоб погодні умови, економічна ситуація в країні лише сприяли тому, щоб ваша компанія розвивалася, могла закуповувати нове обладнання і забезпечувати людям гідні умови праці та гідну заробітну плату.
– Дякую вам. Будьте здорові.
Спілкувалася Тетяна Поліщук

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.