«Для проведення подібного обстеження необхідно залучати професійних водолазів. А це значні фінансові та часові витрати. Тому використання дрону – чудовий альтернативний спосіб, який допомагає як і обстежити дно, так і отримати точні виміри глибини й інформацію про стан гідроспоруд. А це, своєю чергою, дозволить виявляти та усувати недоліки на тому етапі, коли пошкодження ще незначне та не призвело до критичної ситуації. Наступним нашим кроком буде планування очисних та ремонтних робіт, заміна загороджувальних сіток, що в сукупності підвищить ефективність насосів», – коментує Ігор Снєгін, директор Ладижинської ТЕС.
Оскільки вода у водозабір подається прямо з водосховища, з часом дно замулюється піском, сміттям, рештками рослин й риб. А отже необхідно час від часу проводити очисні процедури. Для цього і необхідно проводити обстеження. Завдяки тому, що підводний дрон оснащений професійною відеокамерою, потужним світлом та лазерним вимірювальним обладнанням, енергетикам вдалося отримати якісну картинку дна й визначити обсяги та локації донних відкладень.
«Використання дронів робить нашу роботу більш ефективною, бо є місця, куди людина фізично не може дістати. Ми бачимо всі дефекти гідроспоруд та сміття, яке пізніше попадає в конденсатор. Дронами це робити набагато швидше та безпечніше, ще й без прив'язки до пори року», – розповідає Євген Пасько, головний фахівець з ремонту енергомеханічного устаткування ТОВ «Інтеренергосервіс».