Як повідомляє Агенція місцевого економічного розвитку м. Ладижин, у Гендерному паспорті максимально конкретизували поняття «населення», збагативши його зміст інформацією щодо демографічних показників, громадсько-політичної активності, участі в прийнятті рішень, освіти та економічної діяльності.
Так у паспорті вказано, що станом на 16.08.2021 року кількість зареєстрованих осіб у Ладижинській територіальній громаді становила 22051. Половина з них (48%) це чоловіки, а трохи більше третини (33%) – жінки, решта – діти (дивіться діаграму).
Проте, оприлюднені у паспорті дані свідчать про певний дисбаланс у громаді. Бо, попри помітну перевагу за кількістю чоловіків, серед економічно-активного населення громади безробітними є 60% жінок.
У депутатському корпусі міськради Ладижина також домінують чоловіки, яких там 73% (жінок 27%). Подібна картина і з керівниками комунальних установ та підприємств (60% і 40% відповідно), і з громадськими організаціями (67% і 33%).
А от серед ФОПів, котрих у місті зареєстровано 779 осіб, якраз спостерігається та сама гендерна рівність – майже 50 на 50(%).
А от щодо пенсіонерів, тут простежується зовсім інша динаміка – жінок-пенсіонерок на території Ладижинської громади живе майже вдвічі більше, ніж чоловіків (63% і 37% відповідно).
Проведене дослідження свідчить про те, що для подолання гендерних дисбалансів у різних сферах необхідно сприяти поширенню гендерно чутливих й інклюзивних підходів, популяризувати ідеї гендерної рівності у різних сферах життєдіяльності міста, – уточнюють в Агенції.
Довідково
Гендерний паспорт Ладижинської міської територіальної громади розроблений на основі даних, отриманих від розпорядників інформації, а також результатів поглибленого аналітичного дослідження громади. Під час реалізації проєкту проведено: круглий стіл, 2 засідання фокус-груп, опитування 559 респондентів.