Упродовж наступних 30 днів працівники рибоохорони посилено патрулюватимуть водойми. За незаконний вилов раків — порушників каратимуть штрафом від 170 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів (ч. 3 ст. 85 КУпАП, ч. 4 ст. 85 КУпАП).
Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Додатково оплачується штраф за кожного виловленого рака — по 25,5 грн.
Державна екоінспекція також нагадує, що після закінчення заборони одній особі за добу дозволяється впіймати не більше 30 шт. раків на загальних водоймах та не більше 50 шт. на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.