«За рік і два місяці ми наче б то випробували усі механізми, гарантовані нам законом про статус депутатів місцевих рад. Але будь-які наші права, як депутатів, вони абсолютно знівельовані і професійно блокуються, починаючи від права на отримання інформації… Це жахлива ксерокопія на феодалізм, коли людей або їх родичів або звільняють з роботи за лайки і пости в фейсбуці або вони отримують особисті телефонні дзвінки з погрозами від керівника міста. Не може існувати місцевого самоврядування, коли на сесії бюджету міста на рік приділяється 20 секунд, а коментарі та публікації в ЗМІ розглядаються годинами за зрежисованими театральними постановками…
В умовах, коли місцевого самоврядування де-факто не існує в місті Ладижин, і створений культ особи, культ вождя, коли вся система цінностей в громаді та вся система координат сформована під одного суверена, який має абсолютну владу. Отаке викривлення призводить до того, що у громади взагалі нуль самоорганізації, нуль соціальної компетенції. Це полягає у тому, що в нас відсутні будь-які реальні громадські інституції. Не працюють, тому що люди зрозуміли, що чогось добитись у цій системі координат практично неможливо у місті. І ми дійшли до висновку що не потрібно працювати проти міського голови чи його команди, а потрібно працювати з громадою щодо формування нової системи цінностей, нової системи координат. Тобто формувати суспільні відносини по-новому», – сказав Андрій Скакодуб.
Зі слів депутата, наступного року опозиція робитиме акцент на роботі з громадою. Для цього, як анонсував Андрій Скакодуб, буде створений депутатський клуб, в якому формуватимуть місцеві політики та компетенції.
«І наступного року ми оголошуємо про створення депутатського клубу. Нас три депутати: Андрій Скакодуб, Іван Котик (Партія Вінничан) та Микола Римар (партія «Сила і честь»). Ми створюємо депутатський клуб і будемо запрошувати членів громади, аби формувати місцеві політики, місцеві компетенції. Спільно ми створимо формат розвитку громади і почнемо формувати фактично місцеве самоврядування з нуля. Ми віримо в те, що у нас є самодостатня громада, а не просто населення, яке націлене на культ споживацтва.», – пояснив Андрій Скакодуб.
Також депутати оголосили 2022 рік в Ладижині роком урбаністики та громадських просторів та сподіваються на формування соціальної компетенції громади. Мова про формування вуличних, будинкових комітетів та створення ініціативних груп реформування міста.
«Сьогодні ми оголошуємо наступний 2022 рік роком урбаністики та громадських просторів в м. Ладижин. Ми плануємо наступний рік присвятити тому, яким має бути наше місто, якими мають бути кроки по культурній, економічній, соціальній модернізації громади, які інфраструктурні проекти мають бути реалізовані. Ми залучимо кращих експертів та фахівців в цих сферах та головним чином сподіваємось на формування соціальної компетенції громади, тобто до формування вуличних, будинкових комітетів, створення ініціативних груп реформування міста», – зазначив Андрій Скакодуб.
Крім цього депутати повідомили, що у 22 році вони планують продовжити інформаційний діалог з приводу звинувачень на їх адресу, «який розпочала досить брутально наша влада, мова іде про лобіювання приватних інтересів в медичній сфері, про земельний дерибан прибережної смуги, про фінансові зловживання місцевої влади, про продаж комунального майна та інші питання. Ми детально розкриємо всі схеми та розставимо всі крапки над «І», – йдеться у поясненні до відео.