Паралельно волонтери опікуються дитячими будинками, лікарнями та незахищеними верствами населення. Для них розшукують дитячі суміші, ліки та харчі.
«Нарешті наше місто об’єдналося. У нас немає нікого, хто тягнув би на себе гетьманську шапку. У нас немає головного. В нас є координаційна рада міста у складі 8 осіб, – зазначила у інтерв’ю для Л’Новин одна із ладижинських активісток Альона Пясецька. – Це приміщення нам надала міська рада. І буквально за день до нас підтягнулися інша міські організації, волонтери із коледжу, представники МХП. Зараз вони нам дуже допомагають. І звичайні люди – бабусі, дідусі, молодь наша – закотили рукави і стали до роботи. Підприємці дуже сильно допомагають і гроші не беруть – ми тільки кидаємо клич, що потрібно, вони одразу по своїх каналах сконтактувалися, Оксана Чорноморець скоординувала, і одразу все принесли. Разом ми допомагаємо і військовим, і теробороні. Ще у нас є така думка створити стратегічний запас продуктів для міста про всяк випадок».
Зі слів активістки, для забезпечення війська наразі дуже бракує круп, аби готувати їжу. Годувати потрібно і незахищені верстви населення.
«У Білій церкві є будинок перестарілих, де на утриманні перебуває 60 осіб, вони там голодають. Охмадит розбитий, дітки сидять у підвалі. Тому ми збираємо дитячі речі, аби туди завезти. Пішли в аптеці забрали останню суміш, бо ж дітки там маленькі. Замість памперсів будемо везти простирадла», – пояснила Альона Пясецька.
Для підтримки літніх людей та дітей ладижинські волонтери координують свою діяльність зі столичними волонтерами, аби вони виїжджали нам на зустріч і розвозили харчі та усе необхідне туди, де є потреба.
У Ладижинському коледжі починають плести маскувальні сітки
Зі слів волонтерки Наталії Прокопенко, відсьогодні у приміщенні коледжу плестимуть маскувальні сітки. Тому є велика потреба у тканині темного (але не чорного) кольору. Ну і вільні руки також не завадять (про координати напишемо згодом).
Швейна фабрика почала шити рукавиці для війська
На швейній фабриці у старій частині міста почали шити рукавички для наших вояків. Туди також потрібна тканина. Ну і вільні руки також. (детальніше згодом).
Ще одна потреба для війська: солярка (актуально завжди), ціпки та мотузки.
Біженці можуть звертатися до місцевого управління праці та соціального захисту населення
«Велике прохання до всіх, хто шукає у Ладижині прихистку – звертайтеся до ладижинського управління соціального захисту населення Оксани Кулик. Вона курує усі ці питання. А нам вона вже говорить про потреби, котрі мають біженці», – пояснила Альона Пясецька.
Також, зі слів волонтерки, хлопців на блокпостах навколо Ладижина забезпечують харчуванням. Але потрібні продукти.
«Наші волонтери щодня печуть пиріжки та ми розвозимо їх на блокпости навколо Ладижина. Дівчата готують хлопцям гарячу їжу. Але продуктів немає», – додала волонтерка.
Щодня потреби зростають та змінюються. Тому волонтери просять стежити за їх повідомленнями у міських соцмережах.