У межах конкурсу «РОБИ СВОЄ» організатори планують підтримати до 50 бізнес-ідей. На проведення конкурсу Фонд «МХП-Громаді» спрямовує 3, 5 млн грн.
Анонсували старт проєкту представники компанії МХП 30 травня у пресцентрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна".
«Через війну багато людей втратили не лише домівки, а й роботу та бізнес. Це значно зменшило доходи сім’ї, а відповідно і можливість повноцінно її забезпечувати. Тому наш конкурс бізнес-ідей якраз розрахований на тих людей, хто готовий розпочати власну справу і розвивати її. Ми відкриті для тих людей, хто без спеціальної освіти чи теоретичних знань готовий і може працювати в бізнесі. Маємо розуміти, що чим більше малого бізнесу запрацює сьогодні, тим менш відчутними будуть економічні наслідки війни в нашій країні» – зазначила Анна Тарасевич, керівниця відділу національних проєктів «МХП – Громаді».
Географія конкурсу охоплює 11 областей України, у тому числі й Вінницьку.
Подати заявку на участь та дізнатися більше про проєкт можна на сайті: https://doyourbusiness.com.ua/.
Довідково
Конкурс бізнес-ідей «РОБИ СВОЄ» – це органічне продовження конкурсу «Село. Кроки до розвитку», який реалізовувався за підтримки МХП. Нагадаємо, вперше ми запустили конкурс бізнес-ініціатив для розвитку дрібного і мікропідприємництва 2016 року. Він проводився чотири роки поспіль. За цей час ми вклали в проєкт 11,35 млн грн інвестицій, підтримали 250 проєктів у 8 областях України. Торік конкурс відбувся в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва», реалізованого Благодійним фондом «МХП - Громаді» у партнерстві з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей. Ініціативу було реалізовано у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку». Завдяки підтримці західних партнерів ми змогли підтримати ще 24 бізнес-ініціативи. Підприємці-переможці зокрема були задіяні в агросекторі, займалися вирощуванням худоби, розвитком зеленого туризму, легкої промисловості, виготовленням продуктів харчування, наданням послуг з ремонту та навчання тощо. За 5 років реалізації цього конкурсу ми зрозуміли, що підтримка дрібного бізнесу в селах та малих містах – це насамперед внесок у підвищення рівня економічного зростання в громадах, збільшення кількості успішних історій та прикладів підприємництва, яке може розвиватися і дозволить популяризувати самозайнятість населення на місцях, а не еміграцію за кордон у пошуках заробітку.