Перевірки будуть проводитися для запобігання незаконному отриманню грошових виплат переселенцями.
Як проводиться перевірка місця проживання ВПО?
Згідно з документом, вибіркова перевірка проводиться за рішенням керівника (заступника керівника) територіального органу Нацсоцслужби відповідно до сформованих з використанням Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб списків, наданих Нацсоцслужбою її територіальним органам.
Посадова особа територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті, якщо ВПО немає на місці. Людині залишають повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації. Для цього при собі необхідно мати документи, які посвідчують особу.
Коли припиняються виплати ВПО?
Якщо особа не з’явилася до структурного підрозділу з питань соцзахисту за місцем перебування на обліку протягом 10 календарних днів, виплати такій особі скасовуються.
Зараз внутрішні переселенці отримують 2 000 гривень на дорослого та 3 000 гривень на дитину або на людину з інвалідністю.
Що необхідно зробити при зміні місця перебування ВПО для того, щоб не втратити щомісячну грошову допомогу?
При зміні місця фактичного проживання ВПО необхідно стати на облік за новим місцем. Для цього потрібно в найкоротші терміни звернутися до органів соціального захисту населення та повідомити свою нову адресу.
Для продовження виплат особам, які мають на це право, відповідний орган за новим місцем проживання робить запит до органу за попереднім місцем проживання.
Що робити, якщо ВПО не повідомили про перевірку?
Якщо особа не знала про здійснення щодо неї перевірки (не знайшла повідомлення, його пошкодили тощо) та з‘ясувала, що їй припинили виплату допомоги на проживання, вона має звернутися до органів соціального захисту населення для поновлення виплат.
У разі відмови, ВПО має право на звернення до суду за захистом своїх порушених прав.