
«Перше в історії Вінниччини проходить такий захід. Тому дуже приємно, що зібралась така кількість людей. А найбільш приємно, що на ці змагання приїхали володарі паралімпійських ліцензій на паралімпіаду «Токіо-2020»: Мар’яна Шевчук (м. Хмільник) – рекордсменка світу та чемпіонка світу з пауерліфтингу, й Антон Швець (м. Ладижин) – паралімпійська ліцензія з тхеквондо. Маю надію, що такі змагання в нас стануть традиційними», – зазначив на церемонії відкриття начальник Вінницького регіонального центру «Інваспорт» Дмитро Лукавий.

Для людей, котрі живуть з інвалідністю, це означає, що вони отримають можливість продовжити свій фізичний розвиток. Крім того, паралімпійські види спорту об’єднують спортсменів, котрі не можуть реалізувати себе в інших сферах.
«У нас така проблема, що нас не всюди беруть, – пояснює в коментарі для «Ладижин Новини» пані Світлана, мама призера спортивних ігор в Ладижині Назара Онуляка. – У Назара аутизм. Він поступається в розвитку. Через це в музичній школі нам відмовили. Сказали, що слух має, але вчителі не знають, як займатися з такими дітьми. В олімпійські види спорту з ментальними розладами нас також не беруть. А це перші такі змагання, де нам дозволили брати участь. То ж ми залюбки вирішили приєднатися. Адже фізичні вправи, які легкі для звичайних дітей, нам даються складно. Але, якщо він їх засвоює та виконує, в нього розвиток вирівнюється. Нам просто необхідно фізично розвиватися. Впродовж року Назар з батьком займався на тренажерах в міському парку. Освоїв велосипед, катається з батьком до Паланки й назад».

«Для нас це важливо, адже в Артема є здібності. Наш тренер Алла Миколаївна бачить в ньому потенціал. Я, наприклад, сам займаюсь бігом, ми з ним щодня пробігаємо по 10-15 км. Біжимо ми на великих швидкостях (12 км/год). Ми розвиваємось. Артем спокійно витримує такі навантаження і прагне більшого», – розповідає Олександр Зайцев.

Як розповів «Ладижин Новини» керівник гуртка, авіамоделіст з 50-річним стажем Аркадій Голубєв, моделюванням повітряних зміїв в Бару займаються і здорові, і діти з ДЦП.
«Це дуже нормальні діти. Але в них жага до життя більша, чим в здорових дітей. Ми збираємо зміїв самі, іноді купуємо. В нас є 2-стропні змії, є й серйозніші – 4-стропні. Зміюки в нас не великі, щоб не травмувати діточок (розмах крил трохи більше ніж 2 метри). От є в нас візочник Сашко. Він вже так в нас освоївся, що він сам всіх тренує і дає поради. Взагалі це цікаво. А в Ладижин ми привезли зміїв для показових виступів. Якраз о цій порі тут має бути хороший для польотів вітер», – розповів Аркадій Голубєв.
Показові польоти зміїв не аби як порадували учасників, як і всі локації заходу. Територія стадіону була розділена на сектори, де паралельно відбувалися змагання з різних видів спорту. Хтось штовхав ядро, хтось бігав, хтось підіймав штангу, хтось брав участь в заїздах на візках та демонстрував свою силу на тренажерах. І все це з посмішкою та надзвичайною старанністю. Енергетика на стадіоні «Авангард» просто зашкалювала. Головний організатор змагань, заслужений тренер України, головний суддя змагань Сергій Брушніцький підкреслив, що свято вдалося на славу.

