L`News > ВЛАДА / ГРОМАДА / ТОП > Гайсинські АТОвці виступили проти незаконного будівництва спортивного тиру під Кункою

Гайсинські АТОвці виступили проти незаконного будівництва спортивного тиру під Кункою

Активісти ГО «Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина та Гайсинського району» у понеділок, 22 березня, завітали на місце будівництва спортивного тиру, який зводить відділ фізичної культури і спорту Ладижинської міської ради. Відео 1, 2, 3 цих відвідин у мережі Фейсбук вже переглянули багато ладижинців.

Як стало відомо, Спілка АТОвців вже звернулась до обласної прокуратури та СБУ щодо законності будівництва невідомого об’єкта на землях сільськогосподарського призначення. Від обласної прокуратури поки отримали відписку, а від СБУ відповідь ще не надійшла. 

Спілчани також заручилися підтримкою членів координаційної ради при голові Вінницької облдержадміністрації. Учасники бойових дій вважають, що цих 15 га землі є сільськогосподарськими і мають використовуватись за призначенням.

Голова Спілки учасників бойових дій АТО Гайсина та Гайсинського району Микола Данилюк так прокоментував побачене: «Дізнавшись про це будівництво, зустрівся із Кунківським сільським головою Василем Безбахом.

Він підтвердив, що дійсно місцеві депутати вирішили передати земельну ділянку для будівництва тиру. Ділянку передано у постійне користування.

Тепер кажуть, що тут нібито буде овочесховище. Приїхавши сюди, бачимо: родючу землю згорнено, і це нагадує величезний земельний курган. З усього видно, що тут проводилися будівельні роботи, збудована частина будівлі. Дорога сюди всипана щебенем».

На місце незаконного будівництва активісти відразу викликали поліцію. Правоохоронці, котрі прибули на місце виклику, зазначили, що по цьому питанню вже відкрите кримінальне провадження і його внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань. Заяву учасників бойових дій прикріплять до матеріалів справи.

«Ми будемо чекати відповіді правоохоронних органів про результати розслідувань, – підсумовує Микола Данилюк. – Ми тут стіною станемо, а не дозволимо продовжувати будівництво. Переконаний, нас підтримає вся область тому, що так не повинно бути, аби земля, яка має годувати людей, була згорнена і фактично знищена. Як на мене, у такому будівництві жителям району немає потреби, якщо у когось виникне бажання постріляти, для цього є військовий полігон. А ще краще записатися у батальйон територіальної оборони, пройти підготовку у спеціально відведених для цього місцях. Зараз хлопці на Сході захищають кожен клаптик землі. А тут, в той час, як не всі учасники бойових дій забезпечені земельними ділянками, багатії собі захотіли розвагу влаштувати».

Нагадаємо, що наразі під Кункою відділ фізичної культури і спорту Ладижинської міської ради (керівник Стоян С.М.) веде незаконне будівництво спортивного тиру (без належних дозволів).

Як стало відомо з поданих до Гайсинської РДА 29.01.2021 року документів, відділ фізичної культури і спорту Ладижинської міської ради офіційно тут планує будувати овочесховище...

Слід зазначити, що Ладижинська міська рада не приймала рішення щодо будівництва тут ні спортивного тиру, ні овочесховища, а також досі міський голова не повідомив ані мешканців Ладижина, ані депутатів міської ради за чиї кошти почали зводити об’єкт під Кункою.

Враховуючи факт такої таємничості, а також те, що на це будівництво не направлено жодної копійки з місцевого бюджету, відсутні рішення органу самоврядування щодо будівництва, то можна зробити попередні висновки, що цей тир будується за приватні кошти, і після введення об’єкта в експлуатацію він буде визнаний власністю «спонсора будівництва».
Ігор ШЕВЧЕНКО
Повернутись