Правозахисники зробили кілька зауважень щодо порушення прав засуджених на приватність, якості харчових продуктів, захисту трудових прав та умов утримання ув’язнених. Про це повідомляє Інформаційний портал Харківської правозахисної групи.
На час візиту в колонії перебувало 265 осіб, планове заповнення установи – 609 осіб. З початку цього року з колонії звільнено 27 осіб, – йдеться в повідомлені.
Моніторингова група побувала у щойно відремонтованому приміщенні, призначеному для осіб, які засуджені до довічного позбавлення волі, відбули 10 років покарання та які своєю поведінкою довели, що можуть відбувати покарання у багатомісній камері. На момент візиту засуджених у відділені не було. Адміністрація пояснила, що ремонт у відділені завершений нещодавно та невдовзі сюди будуть переведені «достойні» засуджені.
У приміщенні кухні монітори відмітили, що там також здійснено ремонт, варний цех оснащений новими котлами. Під час візиту готувалася вечеря, але в їдальні стояв неприємний та різкий запах несвіжої смаженої риби. Монітори помітили, що яловичина, яка розморожувалась, на вигляд була не їстівною. Також монітори помітили кістляву смажену рибу.
Наразі приміщення їдальні ремонтується, тому засуджені вимушені приймати їжу у приміщенні клубу, де відсутні рукомийники, мило, рушники, опалення, меню та дезінфекційні засоби.
Представники установи на вимогу моніторів не змогли надати санітарні книжки працівників їдальні.
Щодо житлових відділень, монітори зазначили, що у всіх приміщеннях встановлені старі дерев’яні вікна. Кожне відділення опалюється печами на твердому паливі. Кімнати з застарілими залізними ліжками розраховані на 2–4 особи. Порядок у кімнатах підтримується засудженими самостійно.
У коридорах відділень розташовані умивальні кімнати. Туалети розташовані на дворі. За словами представників колонії, іде підготовка до обладнання туалетів у приміщеннях відділень.
Також моніторингова група відзначила, що в Ладижинській колонії є деревообробний цех та цех виготовлення вугілля для барбекю. На виробництві працює 187 осіб. Монітори поспілкувалися із працівниками, які повідомили, що працюють за цивільно-правовими договорами та не змогли чітко відповісти на питання про розмір винагороди. На інформаційних стендах відсутня інформація про розмір винагороди за виконану роботу. Монітори зауважили, що робота засуджених за цивільно-правовими договорами суттєво звужує та не захищає трудові права.
Випадки захворювання на інфекцію COVID-19 серед засуджених та співробітників колонії не виявлені. На випадок зараження у медичній частині підготували окрему ізольовану палату.
Перевірка Ладижинської колонії для чоловіків, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк, а також довічного позбавлення волі, відбулася в рамках реалізації проекту ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні».