Річ у тім, що я і дружина підхопили цей клятий вірус. Поки я вдома лежав під концентратором кисню, він відключався майже кожні 15 хвилин (через низьку напругу в мережі). А коли я заміряв напругу, то виявилося, що вона в мережі 195-175 вольт.
Ну, я якось перележав півтори тижня. Дружину мою поклали в реанімацію на півтори тижня під киснем. Зараз вона вдома лежить під концентратором кисню. Він кожних 10-15 хвилин відключається, бо напруга 175-185 вольт. Потужність кисневого концентратора 750 Ватт. Ввідні автоматики в мене 15 А. Добове споживання електроенергії 8-10 кВт. В електромережах (на гарячій лінії) пояснили, що у мене мала замовлена потужність, тому і мала напруга.
У мене 6 розряд слюсаря КВПіД, 4 розряд слюсаря електровимірювань, слюсар-електрик з допуском IV групи до і вище 1000 В. 35 років стажу. Але такого дилетантства в поясненнях я ще не чув і не бачив.
Прошу надрукувати без скорочень і правок. Я відповідаю за свої слова.
Бужак А.Ф., вул. Незалежності, 185».
Як повідомив Л’Новинам у приватному спілкуванні автор листа, він багато разів викликав на місце чергову бригаду Тростянецьких електромереж. Адже на їх вулиці потерпають від низької напруги ще кілька будинків, особливо у вечірні години. Днями навіть поліцію довелось викликати, адже орендований кисневий концентратор, який їм надали в міській лікарні, відключався дуже часто. А обладнання
недешеве, коштує, зі слів Андрія Бужака, близько 2,5 тис. євро. Тож правоохоронці були вимушені скласти протокол.
Як розповів Андрій Бужак, нестабільність напруги в мережі електроживлення на його вулиці спостерігається вже понад 15 років. Люди весь цей час просять перевести їх вулицю на нормальну лінію живлення. Але активних дій мешканці вулиці ще не вживали. Зараз, коли від нормальної напруги залежить людське життя, реакція ладижинця може бути непередбачуваною.