Ладижин C

Стрічка новин

00:31
За підтримки компанії МХП з’явиться Повне зібрання творів Василя Стуса
01:00
МХП один із лідерів серед виробників м’яса птиці на європейському та глобальному ринках
PR
13:44
Уряд Великої Британії оголошує набір 100 учасників до регіональної бізнес-акселераційної програми
00:27
МХП вдруге увійшла до ТОП найбільших українських інвесторів
12:12
«Вінницька птахофабрика» сплатила 721,3 млн грн податків у I півріччі 2024 року
PR
23:30
В центрі Ладижина відкрили магазин мережі «М’ясомаркет» від МХП
ексклюзив
PR
17:58
МХП-Громаді: військовим важливо розуміти, що їхні родини в безпеці, з підтримкою та допомогою
23:10
МХП Поруч: Як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя
PR
21:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ СЕЗОН КОНКУРСУ БІЗНЕС-ІДЕЙ «РОБИ СВОЄ»
PR
17:07
Ветерани та їхні родини з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн
11:43
6 грудня в Ладижині святкуватимуть День святого Миколая
19:15
В Ладижині розробляють програму реабілітації захисників України
ексклюзив
19:10
Художники і дизайнери Ладижина також допомагають ЗСУ
ексклюзив
15:05
Ладижинські волонтери виготовляють один маскувальний костюм приблизно за дві години
ексклюзив
22:01
7 млн грн на громади: стартував новий сезон конкурсу “Час діяти, Україно!”
PR
22:16
У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом
14:39
Близько тисячі маленьких ладижинців обслідували лікарі Охматдиту
ексклюзив
22:18
143 дитини, перебуваючи за кордоном, продовжують здобувати освіту в Ладижині дистанційно
ексклюзив
21:06
Героям присвячується. Прем’єра пісні Василя Куцака - ВКЛОНІМОСЬ!
ексклюзив
21:39
Переселенці з Херсону відновили в Ладижині бізнес, який мусили закрити через війну
ексклюзив
16:00
Відкладене через війну весілля – переселенці з Бахмуту одружилися в Ладижині
ексклюзив
19:54
Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам
ексклюзив
21:54
Найстаршій волонтерці з села Лукашівки - 93 роки
ексклюзив
19:40
У Ладижині відкрився заклад стрітфуду в новому форматі - Döner Mаркет кафе
PR
13:02
В Ладижині продовжують відключати електроенергію, щодекади змінюється графік
оновлено
22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
Більше новин
» » Ладижинська шоколатьє готує бельгійський шоколад вдома


Ладижинська шоколатьє готує бельгійський шоколад вдома

Фото: Ладижин Новини
ІНТЕРВ’Ю
1 785
0

Увага, без плитки шоколаду чи тістечок читати небезпечно!


«Їжа богів», атрибут багатьох свят, найголовніший антидепресант як у твердому, так і у рідкому вигляді. Згадайте давно забутий смак справжнього шоколаду та ще й з різним доповненням: горіхами, ягодами та натуральними замінниками цукру. Саме час зручно влаштуватися і зануритися в мистецтво приготування справжнього бельгійського шоколаду та різноманітних солодощів разом з  ладижинською шоколатьє Іриною Закалюжною. Словом, їж, люби та читай наше інтерв'ю з місцевою кондитеркою.


–       Ірино, коли Ви відчули потяг до цієї смачної та естетичної роботи?

–       Мабуть, дуже давно. Скільки себе пам’ятаю, то постійно щось випікала, хоча навчалась в медичному коледжі. Але, провчившись деякий час, зрозуміла що це не моє. Не бачила себе в медичній галузі. Потім навчалась на флориста, а згодом почала робити не дитячі кондитерські вироби.


–       Як вам вдається так фантазувати та експериментувати над оздобленням? Де черпаєте ідеї?

–       Клієнти самі підкидають чимало ідей. Більшість замовників відразу каже, що хоче. А я вже додаю замовленню довершеності. Та все нове – добре забуте старе. Тож слідкую в Інстаграм за колегами та новинками в нашій сфері.


–       Чи багато було замовлень до Дня святого Валентина?

–       Чимало. Спочатку замовляли бокси з печива-сердечок. Коли я вже почала публікувати фото бельгійського шоколаду, всі масово почали замовляли лише його. Хоча я замовила по кілограму різних видів самого шоколаду, все розійшлось за кілька днів.


–       Це безумовно талант та покликання. Але зазвичай цього не зовсім достатньо для професійної роботи. Ви десь навчались кондитерського мистецтва?

–       Скажу чесно, ніде не вчилась. Все роблю за рецептурою з інтернету та експериментую на основі власних спостережень та досвіду. Я не була на жодному майстер-класі, експериментую самотужки. От, наприклад, я дуже хотіла навчитись пекти шифонові коржі:  зіпсувала 10 партій, проте не зупинилась, а з 11 спроби отримала бажане.


–       Зараз ви перекваліфіковуєтеся з кондитера на шоколатьє. Чому так вирішили?

–        Я завжди прагну до удосконалення. Те, що зараз багато хто випікає торти, мене підштовхує до того, щоб я робила щось новеньке, незвичне. Тому почала звертати увагу на різних шокомайстрів на просторах інтернету. А згодом і сама побачила матеріал про  бельгійський шоколад «Callebaut». Так з’явилась ідея. Але для її реалізації довелося теж зіпсувати близько 2 кг шоколаду, коли були перші спроби темперування.


–       Чи не плануєте ви виходити на рівень кондитерської лавки, адже асортимент у вас доволі різнобічний?

–       Якось кілька років назад я твердо вирішила відкрити лавку, але в мене в житті склались певні обставини, тому я з цим вирішили зачекати. А зараз мрію не про звичайну кондитерську, а швидше про шоколадну лавку з кавою. Не кав’ярню, бо до кави пропонують  ті самі кондитерські десерти, якими вже не здивуєш відвідувачів. Потрібно зацікавлювати новаторством.


–       Що планується новенького до жіночого свята?

–       В мене зараз багато ідей. Потрохи втілюю їх у життя. Вже замовила чимало форм та інгредієнтів, щоб робити шоколадні букети.


–       В чому ваш секрет стрункості, адже при такій смачній роботі, мабуть, важко тримати себе в руках?

–       Сама не знаю. Я раніше марила шоколадом - так сильно любила. А коли почала цим займатись, то перестало тягнути на солодке. Я надИхаюсь запахів, то мені навіть не кортить скуштувати, коли готую.


–       Як задовго потрібно у вас замовляти смаколики?

–         За 7-10 днів, якщо людина хоче чогось цікавого, а не так, аби було, ніби «бігла через гребельку». До всього потрібно докласти зусиль та часу.  Також я маю замовити сировину на те чи інше замовлення, тож період очікування залежить не лише від мене, а й від доставки інгредієнтів.


–        Чи можуть люди, котрі слідкують за своєю вагою, робити замовлення у вас? Виготовляєте альтернативні та нешкідливі смаколики?

–       Так звичайно в мене є шоколад без цукру. В його складі молоко, натуральний замінник цукру, сублімовані ягоди, котрі максимально зберігають своє вітамінне наповнення, а також горіхи. Все на ваш вибір.


–       Скільки займає часу вилити одну шоколадку?

–       Це недовго: близько 10 хвилин темперую шоколад, далі відправляю його до холодильника на 2 години, щоб він кристалізувався. Згодом додаю до форми горіхи, ягоди та трішки фантазії. А якщо мова про фігурки, котрі потрібно розфарбовувати, така робота може зайняти і годину часу. Все залежить від складності. В середньому на приготування плитки шоколаду доведеться витратити приблизно 3 години.


–       Чи готуєте ви веганський безлактозний шоколад? Який найчастіше купують?

–       Веганський безлактозний теж є. Все залежить від вашого вибору. Якщо говорити за той, який найчастіше замовляють, то це молочний з горішками. Рідше замовляють чорний. Ще замовляють полуничний з різними ягодами.


–       Який термін придатності вашого шоколаду?

–       3 місяці. Його потрібно зберігати при температурі не більше 20 градусів тепла. Але, якщо я додаю полуницю чи інші ягоди, то вважаю, що термін придатності такої шоколадки не більше ніж місяць, і то при низькій температурі.


–       Мабуть, у вас вдома не знайдеш фабричних солодощів?

–       Насправді, так. Але і моїх солодощів не зустрінеш на кожному кроці. Навіть чоловік нещодавно запитав: «Ти мені колись зробиш шоколадку або торта?» (посміхається). І, уявіть, в мене нещодавно таки трапилась несподівана ситуація: коли я виймала торт з холодильника,  в мене запаморочилось в голові, і я випустила торт. Подзвонила до чоловіка і кажу: «Оце так. Я витратила кошти, час, людину врешті підвела». А він каже: «О, хоч торта поїм».


–       А як же розійшлись з замовником, адже переробити у вас часу вже не було?

–       Я подзвонила до людей, пояснила ситуацію та спитала чи не почекали б вони до вечора, щоб я переробила. Проте, як вони сказали, їм не принципово, щоб торт був на святі, і тому ще один мені робити не довелось. Буває всяке. От вчора людина відмовилась, коли я вже спекла коржі, але я теж розумію таке. Один раз було: пишу людині, що торт готовий, а вона мене блокує в мережі. Уявіть. Проте зараз таке не трапляється, бо якщо торт замовляють і не забирають за певних обставин,  просто викладаю фото у групу в мережі та віддаю за суму, яку витратила на продукти.


–       Ви казали, що не були на жодному майстер-класі, але чи не хотіли б ви провести свій?

–       Мабуть, ні. Я люблю спокій. І якщо хтось буде робити не так, як я кажу, то мене це буде трохи виводити з рівноваги. Адже я люблю чіткість. Був у мене такий період в розпал весільного сезону, що я віддавала по три багатокілограмових торти на день. Тож фізично не встигала і взяла собі в помічники дівчину, котра мені допомагала. Проте зауважила, що я не командний гравець, адже дотримуюсь тих правил, які встановила я.


–       На рахунок макарунів: часто виникають питання, чому така висока ціна?

–       Вони не бюджетні через ціну на мигдальне борошно. Поки навчилася їх робити, то зіпсувала близько 2 кілограмів борошна. Аж потім,  переглядаючи майстер-класи, зрозуміла, що потрібно було придбати всього лиш тефлоновий килимок. А готуються вони швидко. До 15 хвилин.


–       Скільки ж ви готуєте торт?

–       В мене з цим суворо. Я стараюсь завершити торт уже майже перед тим, як віддам. Наприклад, якщо торт на 12-ту, то коржі я печу звечора, перемащую звечора. Рано виймаю з форми, покриваю кремом та декорую. Для мене принципово, аби торт не стояв в мене в холодильнику. Навіть звечора не віддаю торт, адже різні холодильники, різне зберігання, тому не хочу брати на себе таку відповідальність.


–       Скільки займає місця ваш кондитерський інвентар?

–       В мене багато шухляд закладених всіма інструментами. Купила 4 ящики для формочок і всіляких дрібничок. І кухня переповнена всім приладдям.


–       Якої ви думки про фабричні торти?

–       Коли на застіллі куштую фабричні торти, то відчуваю на смак всю таблицю Менделєєва, і розумію, що це не торт. Трапляється, що і сестра купує якийсь торт, то я прошу, щоб не соромила мене.


–       Чим надихаєтесь, коли робите тортики?

–       Вмикаю музику. А так, коли є спокій, мені цього достатньо. Це робота. ­


–       Що маєте завжди напохваті смачненького для гостей?

–       Мої гості завжди обділені. Торти печу лише на дні народження. Проте зараз, коли почала займатися шоколадом, то пригощаю гостей і маю завжди плиточку-другу на пробу.


–       Яке ваше робоче гасло?

–       Я завжди кажу, що все зможу. В мене ось нещодавно замовили торт «Океан». Я раніше такого не робила, і дуже хвилювалась перед виконанням. Але я сказала собі: «я його зроблю». І гадаю, саме тому він в мене вийшов. Я отримала від замовників тоді 2000 гривень чайових. Після того я не маю відмовки, що не братиму замовлення, бо то занадто важко. Мені все під силу.


Спілкувалась Каріна Галба


Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.