– Олено, розкажіть з якого моменту Ви відчули поклик до такого хобі?
– Почнімо з того, що я працюю на «Вінницькій птахофабриці», і за фахом я економіст. У 2019 році, перебуваючи у відпустці, я марудилась і шукала собі якесь заняття. Оскільки я дуже люблю тварин, то шукала щось пов’язане із цим. Подумала якось: Олено, ветлікарем тобі ставати пізно (посміхається). Тому в певний момент мені спала на думку ідея спробувати себе в грумінгу. Стати перукарем для тварин. Так і почалось все з ідеї. Наразі планую відкривати власну справу та обладнати для цього спеціальне приміщення.
– Грумер – достатньо рідкісна професія. Де можна пройти навчання та отримати належну практику?
– Не сказала б, що курси грумінгу – рідкість, адже я мала багато варіантів для вибору. Вирішила, що найкраще мені буде їздити в Київ. Це був курс вихідного дня, на якому ми і практикувались перші рази. Тривав мій курс разом з практикою майже 2 місяці.
– А де знайшли першого вашого клієнта?
– Насправді він знайшов мене сам. Мама на роботі розрекламувала моє нове захоплення, і згодом подзвонив її знайомий, попросив постригти його песика йорка. Так все і закрутилось.
– Чи багато коштів потрібно грумеру, аби забезпечити себе всім необхідним для роботи?
– Стартовий капітал тут чималенький. Щоб купити машинку для стрижки потрібно розраховувати на суму 8 000 гривень, до неї потрібно ще докупляти ножі. Також потрібно купити ножиці, котрі коштують від 2 500 гривень за штуку. А через те, що вони різні, вам відразу потрібно їх, як мінімум 5 видів. Також я ще займаюсь ультразвуковою чисткою зубів тварин. Апарат, котрий я купила для проведення цієї процедури, коштував 7 000 гривень. Хоча, ясна річ, ви будете постійно вкладатись, купувати щось новеньке. От, наприклад, раніше я стригла собак вдома у господарів, але зараз стрижу в себе вдома. Купила професійний стіл за 7 000 тисяч. Тобто постійні інвестиції.
– Скільки часу займає стрижка песика?
– Стрижу я песика 2-3 години. Як правило, господар залишає собаку і йде по своїх справах. А мені треба встигнути помити песика, висушити. Довше буде, якщо потрібно робити ультразвукову чистку зубів. Це займає довше часу, адже собака не вміє володіти собою так, як людина. Їй потрібно акуратно тримати щелепу та певний час давати відпочити від процедури.
– Чи не поводяться собаки під час процедур агресивно? Не боїтесь, що собака на інстинктивному рівні може вкусити?
– Був один випадок на стажуванні – під час стрижки собака вкусила за палець. Але я підозрюю, що вона відчувала моє хвилювання. Зараз, коли я стрижу собак досвідченіше, то бачу, що для більшості це релакс, і вони кайфують від процесу. Проте все залежить і від величини собаки. Чим більша собака – тим більш полохлива.
– Стригти собаку потрібно для покращення її життєдіяльності, чи господарі надають перевагу естетичному вигляду тварини?
– Декорувати собаку необхідно, адже є окремі породи, котрі заростають за місяць, швидко з’являються ковтунці. Наприклад, частіше потрібно стригти пекінесів, золотистого ретривера, спанієля.
Є звичайно такі господарі, котрі відкривають мені фото з інтернету та кажуть: «хочу, щоб ви постригли так». Я відразу починаю відмовляти, адже собака собаці різниця. Обґрунтовую це тим, що шерсть у собак різної жорсткості тому не варто проводити експерименти.
– Тоді поговорімо про прайс: чи дорого користуватися послугами грумера?
– Стрижка собаки коштує від 300 гривень, а апаратна чистка зубів від каменю – від 400 гривень. Частота процедур – 1 раз на 1,5-2 місяці, залежно від породи і появи каменю на зубках.
– Скільки вже на вашому рахунку задоволених собак?
– В мене немає точного числа, адже маю 85 клієнтів у групі. В місяць стрижу понад 10 собак. Але можу перерахувати породи, котрі на моєму досвіді: пекінеси, йорки, спанієлі, золотистий ретривер, мопси, такси, біглі, тер’єри, бульдоги, лабрадори, може когось пропустила.
– Що, окрім фінансової складової, потрібно, аби займатись грумінгом?
– Це робота, в першу чергу, творча. Щоразу це для мене хвилююче. Але, коли вже на фінішній прямій роблю фото постриженого песика, то в мене з’являється ентузіазм та заряд позитивних емоцій на весь день. Щоб стати грумером потрібно просто щиро любити тварин та працювати на результат не лише господарів, а й для задоволення тварин.
Спілкувалась Каріна Галба