«В умовах загальнодержавного реформування адміністративного устрою з врахуванням децентралізації у Вінницькій області з 27 районів створено 6, при реформуванні лісогосподарських підприємств враховано умови децентралізації та з 11 діючих державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств створюється 5 укрупнених, які практично територіально розміщені в межах новостворених районів, вирівнюючи ресурсну і фінансову базу підприємств», – йдеться в повідомленні.
Зі слів начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Бондара, у процесі реформування для управління найголовніше – зберегти фахових спеціалістів і забезпечити ефективне господарювання новоутворених держлісгоспів з питань охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей.
Також, на думку фахівців лісового господарства, доцільно при реформуванні дотримуватися базових принципів – збереження держпідприємств лісового господарства як юридично самостійного господарчого суб’єкта державної форми власності.
Одним із джерел поліпшення фінансового стану при укрупненні лісогосподарських підприємств буде економічний ефект від скорочення адміністративних витрат, передбачених на утримання апарату управління лісогосподарських підприємств та відчуження адміністративних будівель (залишкова вартість цих будівель залишиться на розвиток підприємства, а перевищення залишкової вартості в результаті аукціону буде перераховано до бюджету).
Зазначається, що при наявній системі оподаткування, навіть укрупнені держлісгоспи не зможуть мати високої рентабельності. Адже сьогодні держава на догляд за державним лісовим фондом Вінниччини коштів не виділяє. Значить, їх потрібно заробити самостійно. А для цього саме держава має створити відповідні умови.