У 2021 році роботи фінансуватимуться з міського бюджету або за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Організацію громадських робіт планують покласти на КП «Дендрологічний парк «Ладижинський Гай» (обсяг робіт на суму 90 тис. грн), та КП «Ладижинський комбінат комунальних підприємств», (з обсягом робіт на суму 110 тис. грн).
Якщо виконком затвердить це рішення, то вже у серпні цього року під час виконання громадських робіт ладижинці ліквідовуватимуть стихійні сміттєзвалища, боротимуться з амброзією та іншими шкідливими рослинами, очищатимуть водойми, впорядковуватимуть кладовища, виконуватимуть підсобні роботи у дендропарку та навіть доглядатимуть за особами похилого віку.
Чи притягуватимуть до зазначених громадських робіт громадян, котрі порушили громадський порядок, у проєкті рішення не уточнюється.
Повний перелік громадських робіт ви знайдете нижче.
ПЕРЕЛІК
видів громадських робіт, які мають тимчасовий характер, економічну соціальну та екологічну користь для громади, надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних, фінансування яких здійснюється у 2021 році за рахунок коштів міського бюджету та/або коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття:
1. Виконання робіт соціального спрямування за договорами з громадськими організаціями та іншими установами, що займаються соціальним захистом населення.
2. Екологічний захист навколишнього середовища:
2.1. роботи по ліквідації стихійних та несанкціонованих сміттєзвалищ;
2.2. переробка побутових відходів;
2.3. боротьба із рослинами-шкідниками (амброзія, борщовик, омела);
2.4. захист зелених насаджень від шкідників та хвороб;
2.5. роботи по очищенню водойм;
2.6. підсобні роботи зі створення, відтворення та збереження дендрологічного парку, який входить до природно-заповідного фонду України.
3. Впорядкування місць поховання, меморіалів, пам'ятників, братських могил захисників Вітчизни, утримання в належному стані цвинтарів.
4. Підсобні та ремонтні роботи на об'єктах соціальної сфери.
5. Підсобні роботи з відновлення та збереження дендрологічного парку та його екологічний захист як об'єкта соціальної сфери, що входить до складу природно-заповідного фонду України:
5.1. роботи по очищенню штучної водойми;
5.2. боротьба з рослинами-шкідниками (амброзія, борщовик, омела);
5.3. захист зелених насаджень від шкідників та хвороб.
6. Підсобні роботи по впорядкуванню території міста з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визнаних такими у встановленому порядку.
7. Догляд за особами похилого віку та інвалідами, інвалідами по зору, дітьми-сиротами, у тому числі ті, що здійснюються благодійними фондами та громадськими організаціями, а також догляд за хворими у закладах охорони здоров'я та допоміжні роботи у дитячих будинках та домах для людей похилого віку.
8. Роботи з відновлення заповідників, пам'яток архітектури, історії і культури, та догляд за ними.
9. Підсобні роботи, що проводяться за рішеннями органів місцевого самоврядування та пов'язані з ремонтом приватних житлових будинків одиноких осіб, ветеранів війни, членів сімей загиблих учасників АТО, інвалідів.
10. Надання допомоги учасникам АТО, членам їх сімей, сім’ям поранених та загиблих військовослужбовців в зоні АТО:
10.1.надання послуг по догляду та обслуговування;
10.2.соціально-медичного патронажу осіб з інвалідністю;
10.3.супровід осіб з інвалідністю по зору.
Довідково
Громадські роботи (ст. 31 ЗУ Про зайнятість населення) є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах.