Але ж Буг не стоїть на місці. До Ладижина він долає понад 350 км, перетинаючи Хмельницьку та Вінницьку області. Далі – ще понад 450 км Буг несе свої води до Бузького лиману, а потім утворює з Дніпром Дніпро-Бузький лиман. Далі впадає у Чорне море. До речі, Південний Буг – єдина річка в Україні, яка повністю протікає на її території.
Весь шлях річки добре видно із космосу. Сайт texty.org.ua опублікував наймальовничіші супутникові знімки річок України. Серед них є і Південний Буг.
На першому знімку видно плавні Південного Бугу неподалік його впадіння в Дніпро-Бузький лиман. Канали та невеличкі озерця в центрі знімка збереглися завдяки місцевим мешканцям, котрі регулярно їх розчищають, аби рибалити та полювати.
Другий знімок показує місце впадіння Інгулу в Південний Буг. Більшість мостів на знімку, в тому числі найбільший (Варварівський), – розвідні або поворотні. Бо саме на Інгулі знаходяться відомі всесвітньовідомі миколаївські гіганти суднобудування, які спускали на воду найрізноманітніші типи кораблів: від танкерів до ракетних крейсерів та авіаносців. На жаль, зараз мости розводяться не часто.
Слайдер з усіма фото можна переглянути тут: http://texty.org.ua/d/2019/rivers/.
Над проектом працювали: Надя Кельм, Петро Тєстов, Євгенія Дроздова