Ладижин C

Стрічка новин

00:31
За підтримки компанії МХП з’явиться Повне зібрання творів Василя Стуса
01:00
МХП один із лідерів серед виробників м’яса птиці на європейському та глобальному ринках
PR
13:44
Уряд Великої Британії оголошує набір 100 учасників до регіональної бізнес-акселераційної програми
00:27
МХП вдруге увійшла до ТОП найбільших українських інвесторів
12:12
«Вінницька птахофабрика» сплатила 721,3 млн грн податків у I півріччі 2024 року
PR
23:30
В центрі Ладижина відкрили магазин мережі «М’ясомаркет» від МХП
ексклюзив
PR
17:58
МХП-Громаді: військовим важливо розуміти, що їхні родини в безпеці, з підтримкою та допомогою
23:10
МХП Поруч: Як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя
PR
21:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ СЕЗОН КОНКУРСУ БІЗНЕС-ІДЕЙ «РОБИ СВОЄ»
PR
17:07
Ветерани та їхні родини з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн
11:43
6 грудня в Ладижині святкуватимуть День святого Миколая
19:15
В Ладижині розробляють програму реабілітації захисників України
ексклюзив
19:10
Художники і дизайнери Ладижина також допомагають ЗСУ
ексклюзив
15:05
Ладижинські волонтери виготовляють один маскувальний костюм приблизно за дві години
ексклюзив
22:01
7 млн грн на громади: стартував новий сезон конкурсу “Час діяти, Україно!”
PR
22:16
У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом
14:39
Близько тисячі маленьких ладижинців обслідували лікарі Охматдиту
ексклюзив
22:18
143 дитини, перебуваючи за кордоном, продовжують здобувати освіту в Ладижині дистанційно
ексклюзив
21:06
Героям присвячується. Прем’єра пісні Василя Куцака - ВКЛОНІМОСЬ!
ексклюзив
21:39
Переселенці з Херсону відновили в Ладижині бізнес, який мусили закрити через війну
ексклюзив
16:00
Відкладене через війну весілля – переселенці з Бахмуту одружилися в Ладижині
ексклюзив
19:54
Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам
ексклюзив
21:54
Найстаршій волонтерці з села Лукашівки - 93 роки
ексклюзив
19:40
У Ладижині відкрився заклад стрітфуду в новому форматі - Döner Mаркет кафе
PR
13:02
В Ладижині продовжують відключати електроенергію, щодекади змінюється графік
оновлено
22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
Більше новин
» » Де система дає збій, і чому це погано, виборцям Ладижина розповіли опозиційні депутати


Де система дає збій, і чому це погано, виборцям Ладижина розповіли опозиційні депутати

Фото: скрін з відео
ЛАДИЖИН
2 296
0

В Ладижині стався черговий прецедент – депутати міськради публічно звітували про свою діяльність. Троє обранців, яких у міськраді вважають опозиційними, впродовж двох годин наживо розповідали про рік своєї діяльності у раді та підводні камені, які їм довелося долати, аби захистити інтереси виборців. Спілкування відбулося 10 листопада на платформі ZOOM за участю депутатів Ладижинської міської ради Андрія Скакодуба, Івана Котика (Партія Вінничан) та Миколи Римара (Сила і честь).

Спілкування тривало майже дві години. Про те, як влада блокує роботу опозиційних депутатів та править тисячі гривень за відповіді на депутатські запити, розповів Андрій Скакодуб. 

Про «збої» у роботі владної системи говорив під час звіту й однопартієць пана Андрія Іван Котик. З його слів, Ладижинській міській раді у першу чергу варто переглянути міську Програму з підтримки онкохворих жителів громади. Мовляв, вона не виконує своїх функцій, адже у місті людей, котрі потребують матеріальної допомоги на лікування, є чимало. А фактично отримати допомогу вони можуть тільки від депутатів, точніше з їх річного фонду.

«Кожен депутат (Ладижинської міської ради, – ред.) впродовж року має депутатський фонд в сумі 10 тис. грн. І ми (майже всі депутати) в основному використовуємо ці кошти на надання матеріальної допомоги (в основному на лікування онкохворих). Я б тут хотів підкреслити, що є міська програма підтримки онкохворих. Можливо, її варто продумати, тому що ті кошти, котрі надані для депутатів, ми їх практично не можемо використати для депутатської діяльності», – зазначив Іван Котик. 

Також у ході звіту депутат Ладижинської міської ради Іван Котик звернув увагу на деякі недоліки діяльності міськради. 

1. Депутатський корпус

Постійні депутатські комісії у міжсесійний період працюють хіба що за дорученням мера. За інших обставин засідання депутатських комісій  проводяться тільки за кілька днів до засідання сесії. При чому, як припускає депутат,  протоколи засідань комісій не ведуться взагалі. Адже у відповідь на депутатський запит щодо надання копій протоколів засідань депутатських комісій з питань побуту, торгівлі та ЖКГ за 2021 рік, відповіді він ще не отримав.

«Я 25 жовтня направив звернення до секретаря міськради Бучко щодо надання протоколів копій засідання депутатської комісії з питань побуту, торгівлі та ЖКГ за 2021 рік. Відповіді я ще не отримав. Це може означати, що таких документів немає в наявності. І вони з часом, можливо, їх зроблять і нададуть. І мені біло б дуже цікаво подивитися, що написано у протоколах.  Тому що я був на всіх засіданнях депутатських комісій. Особливо мені цікаво побачити протоколи тих комісій, де розглядали питання щодо тарифів», – зазначив Іван Котик.

2. Прозорість формування бюджету

Міський бюджет-2021 був затверджений ще до 25 жовтня 2020 року, тобто до того, коли чинний склад ради був обраний. І весь 21 рік депутати лише вносили зміни до бюджету. Але проблему депутат Ладижинської міської ради бачить не лише у цьому. З його слів, в місті немає прозорості формування бюджету.

«Я вважаю, що в Ладижині є дуже велика проблема щодо створення міського бюджету. По-перше – відсутнє інформування громадськості. Сьогодні вже 10 листопада, а ми, як депутати, навіть не знаємо, чи формується в нас бюджет на 21 рік чи ні. І це було постійно так. Громадськість не знає про процедуру формування бюджету на наступний рік. І це, я вважаю, що є проблемою. Бо в Україні вже давно використовується механізм створення громадських рад, проводяться громадські слухання, консультації з громадськістю, конференції, дискусії, вивчається громадська думка, формуються бюджети участі. Всього цього в нас немає. Ладижинська міська рада не зацікавлена залучати громадськість в процесі формування бюджету», – уточнив депутат. 

3. Розпорядження міського голови публікуються на сайті ради вибірково

«На сайті Ладижинської міської ради в розділі «Розпорядження міського голови» останнє розпорядження датоване 20 травня 2021 року. Там немає всіх розпоряджень, вони розміщуються там вибірково. Міська рада порушує закон, котрий вимагає оприлюднення усіх подібних документів. А це означає, що можуть бути маніпуляції», – зауважив Іван Котик.

4. Акт ревізії фінансово-господарської діяльності Ладижинської міської ради за період 2017-20 роки

Управління північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провело перевірку фінансового стану міськради за період з 2017 по 2020 роки після чого всі висновки були викладені у відповідному акті від 18.03.2021 року (на 102 сторінках). Як зазначив Іван Котик, перевірка виявила, що збитковими в Ладижині є лише два комунальних підприємства: КП ЛККП та Муніципальна варта, а не всі крім комунальної аптеки, на чому постійно наголошує влада. І от що цікаво: за 2017-2020 роки міським головою, з порушенням вимог Бюджетного кодексу України, з міського бюджету були зайво виділені 30 млн грн на утримання цих «збиткових» комунальних підприємств. 
Крім цього порушень в акті вказано на десятки мільйонів гривень. 

«Міським головою зайво виділені 30 млн грн на міські комунальні підприємства. А в акті фігурують 3 комунальних підприємства – «Ладжитловервіс», комунхоз (КП ЛККП) і Дендропарк. В акті чітко визначено, що не можна фінансувати з міського бюджету діяльність підприємств, метою яких є отримання прибутку. Тобто, або міськрада робить реорганізацію і перетворює його не на об’єкт комерційної діяльності, а на заклад, у цьому випадку буде дуже складно працювати з землею. Бо в нас комунхоз бере землю в оренду, тоді здає її в суборенду (і придумали схему, як конкурентні засади обходити», – уточнив Андрій Скакодуб. 

Зараз усі справи по цьому акту знаходяться у Ладижинському відділенні поліції

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.