За цей час очільник міста розповів, скільки у міській раді відбулося засідань сесій та виконкомів і скільки рішень було на них ухвалено, розповів що в Ладижині найвища середня зарплата в області (при цьому 2 265 домогосподарств отримують субсидію на ЖКП), а також назвав основні суми витрат бюджетних коштів на розвиток громади.
Л’Новини через фейсбук поцікавились у ладижинців, про що б вони хотіли запитати мера. Містяни відреагували на таку пропозицію доволі активно, запитань було багато. Наприклад, Василь Шевчук запитав, «чому в ладижинській лікарні фізкабінет став платний?». Це запитання не залишилося поза увагою під час звіту мера. Пан Коломєйцев назвав його в ефірі «незручним», поспілкувався телефоном з головним лікарем комунальної лікарні та відповів наступне: «Я радий, що після мого дзвінка Віталій Миколайович – головний лікар мене почув і зрозумів. Я йому сказав, щоб ніколи більше надалі такі кроки він самостійно не робив. Треба радитись. І я ніколи не дозволю, щоб заради того, щоб заробити якихось додаткових 20 тис. грн до комунального підприємства, ми ставили в незручності деякі верстви нашого населення, а мені потім ставили отакі незручні запитання. Цього більше не… Я вибачаюсь за керівництво нашого комунального підприємства. Такого більше не повториться. Є питання, які ми вирішуємо разом. Я шкодую, що в нас немає пологового відділення, але це не наша воля. Це вимоги відповідних директивних документів тих хто керує охороною здоров’я України».
Після того, як на 48 хвилині затяжного монологу телефон прямого ефіру таки вказали, місцеві жителі змогли поставити кілька запитань меру Ладижина.
Ладижинець Анатолій Канарський запитав у пана Коломєйцева, хто у міській раді визначає, які будинки утеплювати у першу чергу? Адже будинок № 5 по вул. Ентузіастів, де він мешкає, дуже холодний.
У відповідь мер зазначив, що, колись він пропонував робити жеребкування. Але члени його команди відповіли, що «є будинки, які виходять фасадами на вулицю (центральну), а є будинки, збудовані із цегли і бетону. Тому з урахуванням цих факторів робимо цю роботу». Як альтернативу мер запропонував часткову участь, мовляв, «якщо ви прийдете до мене чи до мого заступника Олійника, і зазначите, що ви делеговані від свого будинку і маєте пропозицію до міської влади, що ви готові певною мірою вкладати власні кошти у загальну суму щодо утеплення вашого будинку, перший будинок після тих, які зараз утеплюються, буде утеплюватися саме ваш».
Наступною на прямий ефір додзвонилася молода мама Юлія, яка подякувала меру за його роботу, за доріжки біля кожного будинку, за «красіву площу» та за організацію щеплення містян від коронавірусу і запитала, чи можна зробити так, щоб автобуси ходили до старої частини міста у вечірній час (після 19:00).
Мер пообіцяв молодій мамі розглянути це питання, але уточнив, що із міського бюджету доведеться більшу дотацію зробити перевізникам, щоб квиток за проїзд не коштував 10-12 грн.
Завершив живе спілкування з мером Ладижина дзвінок від Григорія Рубана, котрий попросив міську раду допомогти зняти заборону на збирання сухостою у Ладижинському лісництві, бо недавно у місцевій газеті «Нове місто» про це писали, але жодного посилання на нормативно-правову базу при цьому не вказали. А люди похилого віку, котрі обігрівають будинки пічним опаленням, не мають чим платити за газ і дрова, а сухостій у лісі збирати бояться через цю неаргументовану заборону.
Мер на це запитання відповів так: «Ні міська рада, ні її виконавчий комітет не забороняли вам збирати сухостій у лісі… І статті і передачі роблять люди. Люди є різні. Одні дослухаються до якихось прохань лісничих, журналіст може не запитати згідно з яким актом заборонено збирати сухостій. Це ваша позиція, якщо ви знаєте, що немає заборони, то хто ж вас покарає? Тобто немає в нас закону виконувати те, що написане якоюсь людиною у газеті».
Закінчив свій звіт Валерій Коломєйцев запевненнями, що надалі краще його команда не зможе працювати, але спробує. Побажав усім здоров’я та перемоги над ковідом. І підкреслив, що береться за своє здоров'я, аби взяти участь у наступних виборах і хоче, щоб його згадували у місті добрими словами.
Що ж потрібно теперішньому меру зробити для громади, аби її жителі згадували його добрими словами, нам підказали самі ладижинці у фейсбуці. Л’Новини зібрало добірку найтиповіших:
- Цікавить старий Ладижин...пошта, аптека, банкомат... майданчик для дітей (те, що в парку важко назвати майданчиком, місиво багна). Немає доріг.
- Чому в лікарні відсутня лабораторія з різномаїттям аналізів, апарат закупили, похвалились і ... Чому потрібно робити аналізи у платній за гроші.
- Чому закрили пологові відділення, у той час, коли місто збільшується за кількістю жителів постійно?
- Чому пільгові перевезення громадян в міському автобусі не відновлювались вже 2-й рік? В інших містах є можливість пересуватись пільговій категорії безкоштовно.
- Чому немає пандусів та нормальних спусків з доріжок для людей з обмеженими можливостями та мамам з візочками і велосипедами?
- Ремонти, закриття гарячого водопостачання на 6 місяців (з травня по вересень), але при тому нічого за цей час не робиться. А всю осінь знов йдуть ремонтні відключення. Невже за 6 місяців не можна відремонтувати мережу?
- Накопають ям котлованів величезних по місту які 6 місяців стоять не засипані! Діти там граються, скачуть. Але ж це небезпечно так залишати ями на такий довгий період.
- Ремонт водозабору та очисних споруд. Питання дуже наболіле.
- Де обіцяний житловий масив «Британський квартал», який знаходиться біля лікарні? Хто збудував на цьому місці незрозуміло що? Хто буде нести відповідальність за крадіжку наших грошей?
- Лікарня, УЗД, стоїть не зібраний КТ, лабораторія. Все це можна зробити де завгодно, тільки не в нашій лікарні.Чому вкладаються гроші в ремонт, а не в спеціалістів?