«З депутатом Іваном Котиком отримали масу звернень ладижинців та відповідно доручення від виборців щодо відсутності міського голови в м. Ладижин. В умовах воєнного часу закономірно що існує багато обмежень щодо реалізації прав і свобод, тобто процедури відкликання, масові акції поки що неможливі. Зі своєї сторони я не надто бажав займатись цим питанням саме зараз, щоб не отримати звинувачень в політичних спекуляціях. Але ладижинці дуже наполегливо вимагали рішучих дій, тому вирішили зібрати підписи та підготувати колективне звернення, щоб принаймні задекларувати позицію громади.
Президенту України В. Зеленському, в РНБО, в СБУ, голові обласної та районної військово-цивільних адміністрацій.
Що просили?
По-перше, юридичної відповідальності за те, що в умовах воєнного стану керівник громади «мучиться» в спекотних країнах, поки що немає. Це тільки моральна оцінка, на жаль… Проаналізували кілька законопроєктів про колаборантів, які будуть неодмінно прийняті трохи згодом. Виявилось, що керівників органів місцевого самоврядування в проєктах немає. Тому у зверненні просимо в першу чергу розширити в проєкті Закону перелік та передбачити відповідальність для керівників органів місцевого самоврядування за непрямий латентний колабораціонізм. Також просимо провести перевірку за допомогою органів безпеки на предмет відсутності міського голови.
Як збирали підписи?
Всього у напівпартизанських умовах було зібрано майже півтори тисячі підписів. Їх могло б бути набагато більше, але цьому завадив воєнний стан та деякі перешкоди, що вчинялись. Можу назвати кілька прикладів, щоб було зрозуміло, що ситуація непроста та дуже неоднозначна в нашому місті. В лікарні зібрані підписи серед медиків були знищені прихильниками міського голови. Учасницю збору підписів затримували працівники поліції за участю самого начальника поліції для проведення «роз'яснювальної» роботи та погроз подальшої відповідальності. Крім того, прихильниками мера розкручувався меседж, що питання не на часі, що ще встигнемо і т.д.
Метастази 21-річної диктатури місцевого розливу нікуди не поділись.
Щоб змінити систему координат та цінностей, яка визначає розвиток міста, ще буде потрібно докласти серйозних зусиль. Щоб ви розуміли, та система цінностей, яка побудована в громаді на сьогодні, будувалась 21 рік. Але це питання майбутнього нашої громади. Поки що ми зробили той мінімум необхідних мір, який на сьогодні був можливий.
Останнім часом контент щодо міського голови істотно переважає за конструктивний контент, який нам сьогодні потрібен, - волонтерська робота, інформація органів влади, інформація про поселення і т.д. Гадаю, що у громади відповідь на питання міського голови у всіх однозначна, тому давайте більше сконцентруємось на конструктивних питаннях. Тим більше, що ладижинці перестали бути населенням, а у нас реально є громада, яка здатна на самоорганізацію та колективну роботу!», – йдеться у дописі депутата міської ради.