У центрі також забезпечують переселенців одягом та необхідними речами. Для цього потрібно показати довідку переселенця.
«Одяг та сухпайки ми надаємо переселенцям. Ковдри, подушки, білизну, якісь каструльки. В нас є памперси, є суміші, є дитячі речі. Навіть візочки дитячі люди приносять, і вони в нас тут не застоюються, – розповіла пані Альона. – А консервацію практично всю ми віддаємо на потреби військових. У нас в Гайсинському районі дислокується не лише 59 бригада. 72 бригада до нас теж вже їздить. До нас навіть одеські моряки звернулися. Їм також продукти відвантажували. Тероборону ми також забезпечуємо. Перші два тижні ми самі годували всі блокпости. Всі наші захисники потребують підтримки, вони до нас звертаються і ми все надаємо. Так само між військовими були розподілені тушонки з курятини, (м’ясо для їх виготовлення надало МХП, а люди самі крутили). Щось ми веземо на Київ, щось надаємо військовим», – зазначила Альона Пясецька.
Зі слів волонтерки, за кошти, котрі люди пожертвували на потреби армії, волонтерський центр «Прометею» придбав 5 бронежилетів. Активісти завезли їх на Київщину до наших ладижинських хлопців. Також волонтери вже відвезли до Києва 4 партії харчів, а звідти, щоб не їхати порожніми, забрали людей.
Зі слів волонтерки, у перші дні війни волонтерський центр у «Прометеї» самостійно налагодив логістику задля оперативного забезпечення наших захисників та переселенців усім необхідним. Завдяки небайдужості жителів громади волонтерам вдалося зібрати не лише продукти та речі, а й значну суму коштів.
«Зараз починаємо шити бронежилети. Закупили тканину вартістю 24 тис. грн. Це на гроші, котрі зібрала громада. Контейнер для збору грошей стоїть у холі «Прометею». Тростянецька швейна фабрика погодилася шити жилети. Туди будуть вставлятися металеві пластини. Тому що готові бронежилети купувати дуже дорого. Зараз в людей грошей немає, а наших захисників потрібно забезпечити», – пояснила Альона Пясецька.
Частину зібраної суми спрямували на закупівлю трьох пральних машин у гуртожитки Ладижинського коледжу, куди поселили вимушених переселенців. Але, як зазначила пані Альона, коли у машинах вже не буде потреби, пральні машини передадуть до військових частин району.
«Також магазин «Фокстрот» нам дав безкоштовно електричні чайники та мультиварки. Ми їх теж поставили у коледжі для того, щоб люди могли хоч якось готувати їсти. Тобто все, що до нас заходить, одразу виходить», – підкреслила Альона Пясецька.
Окрім забезпечення вимушених переселенців та наших захисників, волонтерський центр «Прометею» почав формувати продуктовий запас для міста на випадок припинення поставок харчів у місто. Це все відбувається за тісної співпраці з волонтерами Ладижинського коледжу, – зазначила пані Альона.
Волонтерка також наголосила на необхідності співпрацювати та спільно координувати свою діяльність. Тому що самостійно з усім впоратись дуже важко. У плані співробітництва між волонтерами «Прометею» та коледжу утворився стійкий тандем щодо забезпечення військових та переселенців.
«Хочеться, аби волонтерські центри узгоджували свою діяльність, а не працювали, як лебідь, рак та щука. Нам у цьому плані пощастило у співпраці з коледжем. Там дуже активний рух. Коледж вже наплів стільки скільки маскувальних сіток, що можна весь Ладижин ними накрити, напевно. Там ціла фабрика. Там щось кроять, шиють «розгрузки», роблять їжаки, ще багато чого», – зазначила пані Альона.
У волонтерському центрі «Прометею» наголошують, що продовжують активно працювати на забезпечення потреб армії та переселенців. Зараз нашим захисникам потрібно все – від ліків до металевої арматури. Запевняють – усе буде розподілене відповідально. Звіти формуються щодня.
Тих, хто хоче допомогти волонтерському рухові, чекають у «Прометеї» щодня з 09:00 по 21:00.