Проте, якщо почати розмову про навчання, перше, що спадає на думку, це школа. Найяскравіші моменти життя пов’язані саме з нею: іспити, (зараз ДПА та ЗНО), невивчені/прогуляні уроки, перша двійка, пустощі та розваги, класні екскурсії… А ще – вчителі та вихователі, згадка про яких залишається на все життя.
Сьогодні в Ладижині сфера освіти охоплює понад 650 працівників. Вони продовжують передавати нашу культурну спадщину – накопичені знання, цінності та навички від одного покоління іншому. Вони не лише навчають і виховують нове покоління ладижинців, а й найчастіше дізнаються про дитячі проблеми раніше за батьків, поки ті на роботі.
Це велика відповідальність. Адже крім освітньо-виховної роботи сучасні вчителі виконують ще й низку менеджерських функцій: де знайти найдешевші предметні зошити для класу, куди і як поїхати на екскурсію, організувати участь у різноманітних заходах та багато іншого.
І, як кажуть в міському відділі освіти, добре, якщо батьки разом з дітьми готові до співпраці між собою та вчителем. Тобто є кістяк, який допомагає витримати всі тяготи навчального процесу навіть в період реформ. А за останні 3 роки їх (реформи) помітили навіть ті, хто не водить дітей/онуків до школи.
По-перше, в Ладижині з’явились інклюзивні класи (ЗОШ № 3 і 4), де разом з іншими учнями навчається 8 дітей з обмеженими можливостями. Тут, звісно, не обходиться без сюрпризів, які вчителям доводиться нівелювати. Але максимум зусиль освітян спрямовано на дотримання шкільної програми та адаптації дітей до навчального процесу.
Активно працює в Ладижині й нова українська школа (НУШ), випускники якої (за бажанням) навчатимуться 12 років. Останніх 3 з них учні здобуватимуть профільну освіту. Для цього на базі однієї з міських шкіл зроблять профільні класи, або так звану старшу профільну школу.
«Старша профільна школа має давати те, що називається індивідуальною освітньою траєкторією. Потрібно привчати наших учнів робити свідомий власний вибір. І при цьому це дозволить нам уникнути цього загальноосвітнього першого року в університеті, де він абсолютно не потрібний», – розповіла в інтерв'ю «Сніданку з 1+1» нова міністерка освіти Ганна Новосад.
За її словами процес створення профільних класів може бути прискорений. То ж профільною освітою можуть охопити й тих, хто НУШ «проскочив».
Словом, реформи триватимуть і надалі, остаточно трансформуючи звичну для старшого покоління систему шкільної освіти.
У Ладижинському міському відділі освіти сподіваються, що разом з впровадженням реформ у профільному міністерстві не забудуть подбати й про гідну матеріальну компенсацію освітянам за їх важку працю. Різке підвищення зарплати вчителям (20-70%) з 2020 року 2 місяці тому анонсував колишній глава уряду Володимир Гройсман.
Необхідність підняття заробітної плати працівникам освіти розуміє і нова міністерка освіти Ганна Новосад. Вона прогнозує суттєве підвищення до 2023 року.
«Я особисто переконана, що ми маємо виконувати норму закону про освіту, яка передбачає до 2023 року суттєве підвищення заробітної плати. Ми спільно з Міністерством фінансів зараз розробляємо окремий підхід до того, як ми можемо змінити систему оплату праці», – повідомила міністерка в ефірі «Сніданку з 1+1».
Але краще синиця в руках, вирішили в міській раді, й з нагоди Дня працівника освіти відзначили грошовими преміями всіх 425 пенсіонерів закладів освіти м. Ладижин (в сумі по 124,22 грн). Відповідне рішення розміщене на сайті міської ради.
Всіх освітян, котрі продовжують працювати в Ладижині, (їх в місті 656), також преміюють. А найзаслуженішим додатково вручать грошові винагороди під час урочистостей з нагоди професійного свята, яке в Україні відзначають в першу неділю жовтня.
Колектив «Ладижин NEWS» також вітає вас, шановні освітяни, з професійним святом! Нехай вам завжди всміхається доля, дарує вам міцне здоров'я та довголіття. Бажаємо вам здійснення найзаповітніших мрій, щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Дякуємо, що ви в нас є!