Так Ладижин офіційно підтримав масштабну ініціативу Європейської комісії з усталеного розвитку міст, відому як Угода мерів (Covenant of Mayors), до якої Ладижин приєднався у грудні 2016 року.
Скорочувати викиди парникових газів у навколишнє середовище на території міста планують комплексно: через реалізацію низки заходів з енергозбереження, використання енергоефективних технологій та підвищення рівня свідомого ставлення населення до питань екології та енергоощадності.
План дій передбачає, що вже наступного року місто скоротить викиди СО2 на 790 т, (або 1,8% від показників 2015 року) за рахунок впровадження енергоефективних проектів та заходів у ключових муніципальних секторах.
Проте, найбільший внесок у скорочення викидів СО2 (86%) забезпечить реалізація проектів із підвищення енергоефективності у житловому секторі, водопостачанні та водовідведенні й секторі громадських будівель.
Загальна вартість реалізації всіх запропонованих інвестиційних проектів та впровадження інформаційно-просвітницьких та організаційних заходів в м. Ладижин оцінюється на рівні 762 млн грн. Економічний ефект від упровадження Плану дій становитиме 178 млн грн.
План дій розроблявся в рамках 15-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Вінницької області за співфінансування ДТЕК - DTEK.
Рішення № 890 про затвердження «Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року міста Ладижина» розміщене на офіційному сайті Ладижинської міської ради.