Найбільшу дискусію викликав центр п'ятого району, який попередньо назвали "Північним". За цей статус змагались Хмільник, Козятин та Калинівка.
Варто зазначити, що ладижинці після адміністративної реформи зможуть отримати всі адміністративні послуги та оформити необхідні довідки у себе в громаді. Зі слів глави підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна, після реформи по довідку або послугу не треба буде їхати в районний центр.
Загалом, як пише Liga.net, за реформою в Україні планується втричі скоротити кількість районів. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що нинішні райони утворені ще в першій половині минулого століття і "вже не відповідають сучасним стандартам". З його слів, скорочення необхідно, "щоб влада працювала більш ефективно і не дублювала ніяких функцій".
"Зараз існує на карті 490 районів. Їх пропонується укрупнити і створити втричі менше. Зараз є райони, де проживає 5000 чоловік, і є райони, де проживає більше 180 000 чоловік. Є великі перекоси в субвенціях, дотаціях, здатності цих районів", – сказав Шмигаль.
Зі слів міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, "пропонується створити в Україні 129 районів. З них десять - в АР Крим, сім - на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей і ліквідувати існуючі 490 районів".
Новину відредагував redactor - 12-06-2020, 15:13