За рівнем залучення громади до планування та ухвалення рішень органів місцевого самоврядування Ладижин отримав впевнений нуль (дивіться інфографіку). Це означає, що в місті відсутній Статут територіальної громади, Публічні консультації та Електронні консультації не працює система електронних петицій тощо.
За рівнем прозорості діяльності органів місцевого самоврядування міська рада отримала позитивні оцінки лише за розміщення на своєму сайті основних актів ради, відкритість інформації про роботу ради та відкритість інформації про прийом жителів. Натомість відсутні: онлайн-трансляція засідань ОМС, процедури прозорості роботи депутатів ради, відкритість інформації про роботу виконкому, відкрите звітування про використання бюджетних коштів та інше.
Щодо підзвітності органів та посадових осіб органів місцевого самоврядування, рейтинг Ладижина теж «на нулі». До інструментів місцевої демократії, які регулюють підзвітність органів і посадових осіб місцевого самоврядування, належать: відкрите звітування про виконання бюджетних коштів, звітування міського голови, депутатів міської ради, її виконавчих органів, місцеві положення «Про проведення громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування».
Довідково
«ІНДЕКС ДЕМОКРАТИЧНОСТІ МІСТ – 2020: Звіт про оцінювання стану впровадження інструментів місцевої демократії в органах місцевого самоврядування міст-партнерів Проекту ПРОМІС» підготовлено експертами на замовлення проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який упроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.