Ладижин C

Стрічка новин

00:31
За підтримки компанії МХП з’явиться Повне зібрання творів Василя Стуса
01:00
МХП один із лідерів серед виробників м’яса птиці на європейському та глобальному ринках
PR
13:44
Уряд Великої Британії оголошує набір 100 учасників до регіональної бізнес-акселераційної програми
00:27
МХП вдруге увійшла до ТОП найбільших українських інвесторів
12:12
«Вінницька птахофабрика» сплатила 721,3 млн грн податків у I півріччі 2024 року
PR
23:30
В центрі Ладижина відкрили магазин мережі «М’ясомаркет» від МХП
ексклюзив
PR
17:58
МХП-Громаді: військовим важливо розуміти, що їхні родини в безпеці, з підтримкою та допомогою
23:10
МХП Поруч: Як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя
PR
21:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ СЕЗОН КОНКУРСУ БІЗНЕС-ІДЕЙ «РОБИ СВОЄ»
PR
17:07
Ветерани та їхні родини з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн
11:43
6 грудня в Ладижині святкуватимуть День святого Миколая
19:15
В Ладижині розробляють програму реабілітації захисників України
ексклюзив
19:10
Художники і дизайнери Ладижина також допомагають ЗСУ
ексклюзив
15:05
Ладижинські волонтери виготовляють один маскувальний костюм приблизно за дві години
ексклюзив
22:01
7 млн грн на громади: стартував новий сезон конкурсу “Час діяти, Україно!”
PR
22:16
У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом
14:39
Близько тисячі маленьких ладижинців обслідували лікарі Охматдиту
ексклюзив
22:18
143 дитини, перебуваючи за кордоном, продовжують здобувати освіту в Ладижині дистанційно
ексклюзив
21:06
Героям присвячується. Прем’єра пісні Василя Куцака - ВКЛОНІМОСЬ!
ексклюзив
21:39
Переселенці з Херсону відновили в Ладижині бізнес, який мусили закрити через війну
ексклюзив
16:00
Відкладене через війну весілля – переселенці з Бахмуту одружилися в Ладижині
ексклюзив
19:54
Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам
ексклюзив
21:54
Найстаршій волонтерці з села Лукашівки - 93 роки
ексклюзив
19:40
У Ладижині відкрився заклад стрітфуду в новому форматі - Döner Mаркет кафе
PR
13:02
В Ладижині продовжують відключати електроенергію, щодекади змінюється графік
оновлено
22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
Більше новин
» » Спочатку шила, щоб вижити, потім почала жити шиттям


Спочатку шила, щоб вижити, потім почала жити шиттям

Фото: Ладижин Новини
ЛАДИЖИН / ІНТЕРВ’Ю / Дозвілля / Відпочинок / Інтереси
2 573
0

Вона – яскрава, як справжня весняна пані. А її життєвих історій вистачить на цілу трилогію. Здається, немає галузі, де б ладижанка Світлана Куценко не спробувала себе: технік-технолог бродильного виробництва, плиточник, каменяр, керівник танцювального колективу, викладач креслення, кравчиня, швачка, дизайнер одягу, а ще завзята садівниця, яка паралельно виконує безліч супутніх обов’язків, історично покладених на жінок у пересічній сім’ї. Звісно, спробувати себе в різних професіях пані Світлану змусили життєві обставини. Найскладніші з них і стали поштовхом до справи усього життя…

Шити Світлана Куценко почала 30 років тому, коли її діти (5 і 7 років) пішли на танці. Нові костюми купити не було за що. То ж довелося шити. Першою була сукня на бальні танці для донечки. Шила її пані Світлана зі старого бабусиного піджака. Спроба виявилася вдалою, а справа сподобалась, тому і мала продовження.
Перша сукня для донечкиПерша сукня для донечки 

Перші 500 карбованців

– Мої діти у ті часи ходили на всі танцювальні гуртки в місті. До того ж мої діти тоді виступали на святкових ранках в технікумі, спиртзаводі, (де я працювала холодильщиком), і у палаці культури. Я їм на кожне свято шила нові костюми. Так і назбиралося їх понад 50. Подруги порадили мені відкрити прокат. Якраз тоді спиртовий завод закрили, треба було якось жити. І я спробувала, – розповідає Світлана Куценко. – Так 25 років тому в Ладижині з’явився перший прокат костюмів. Люди почали приходити, і не лише брати готові костюми, а й замовляти індивідуальні наряди. У сезон новорічних свят я тоді заробила свої перші 500 карбованців. Тоді я почала вчитися на бабусиних книжках. Раніше ж усі бабусі шили. А з кресленням у мене завжди було добре, навіть викладала його на другому курсі під час навчання в Калузькому технікумі.  

Перші курйози

– Пам’ятаю, як до мене звернулися тоді ще зовсім юна Олеся Макаревич, з проханням пошити для її починаючого танцювального колективу «Акварель» сукні з креп-сатину. На той час з’явилася нова модна тканина, але вона була тяжка в роботі. І її відмовлялися шити в майстернях. А я спробувала. Це перші костюми були неваляшки. Ой, смішно навіть говорити. Тоді я брала за пошиття костюмчика 15 карбованців, і 7 з них віддавала в ательє за обверложку. Так почалася епопея танцювальних костюмів, – розповідає Світлана Куценко.
Вочевидь, на той час пані Світлана була великою прихильницею танців, адже 15 років тому вона допомагала вести дитячий танцювальний колектив «Візерунок» (молодша група)у міському палаці культури «Прометей». Згодом її запросили викладати танці у місцевому коледжі. І тут справи йшли доволі успішно, але шиття Світлана Куценко не полишала.
Колектив "Візерунок" ПК "Прометей"
Географія замовників поступово вийшла за межі Ладижина

Ціла кімната у будинку пані Світлани перетворилася на швейну майстерню з усім необхідним обладнанням. Замовлення почали надходити не лише від місцевих танцювальних колективів, а й з Гайсина, Вишгорода, Києва та Вінниці.  

Згодом пані Світлані довелося спробувати себе у дизайнерській справі – шити сукні для випускниць та наречених. Замовлень було настільки багато, що виникло питання про відкриття власної справи. Для цього потрібно було наважитись залишити улюблений танцювальний колектив у коледжі та знайти стартовий капітал. 

Відкрити свій бізнес допомогли підприємці

Щоб започаткувати свій бізнес, підприємці, в яких Світлана Куценко замовляла тканину, і які згодом стали друзям, погодилися надати їй тканину «під реалізацію». Тому що без наявної тканини людям важко щось запропонувати. 

– Всім відомо, що в Ладижині тоді був дуже малий вибір тканин. А хотілось ще якісних та гарних, різноманітних: платтяних, костюмних, пальтових та оббивних. Звісно, можна показати каталог, але потім все одно доведеться чекати, поки тканину привезуть. Це дуже незручно. Тому якраз у березні 3 роки тому ми відкрили свій магазин тканин («Наш Край, 2 поверх), – пояснює Світлана Куценко. – Для цього мені довелося залишити свій танцювальний колектив у коледжі, який я дуже любила. Я викладала там танці 12 років.

Мої випускники до мене дотепер приходять. Ми були, як одна велика сім’я.  Але я не шкодую. Пошив одягу – це те, що мені справді подобається та приносить задоволення. Коли людина відчуває себе «на всі 100», у неї сяють очі від задоволення, що їй зручно і вона найкраща. 

Коронакризовий спад? Ні, не чули!

Період карантину зачепив усі сфери в місті. Швейні майстерні також сьогодні відчувають брак клієнтів. Хоча, криза змушує людей шукати вихід з будь-якої ситуації: коли на карантин зачинили магазини одягу, ладижинці почали замовляти речі через інтернет. Звісно, при онлайн-закупах не завжди можна вгадати з розміром. То ж до пані Світлани потягнулася цівочка замовниць на перешивання такого одягу. 
Також останній рік відчутно вдарив людям по кишені – хтось сидів вдома «за свій рахунок», хтось взагалі втратив роботу… Але ж прагнення гарно одягатися завжди було, є і буде. Тому, завдяки старанням Світлани Куценко, старі речі із шаф ладижинців також отримують нове життя – щось перешити, щось збільшити в розмірі, замінити блискавку, вкоротити, змінити довжину чи фасон – усе, що потрібно замовнику. Пані Світлана охоче допомагає додати лоску та модних родзинок старим речам клієнтів. 

Зараз починається період випускних суконь. Замовників є чимало, то ж магазин поповнився новою святковою тканиною. До то го ж майстерня пані Світлани надає послуги з хімчистки одягу, друку на тканині та перетяжки меблів, а ще у неї найбільший в Ладижині прокат костюмів. Така багатопрофільність дозволяє хоч якось втриматися на плаву та вчасно сплачувати оренду приміщення. 

– Звичайно, без підтримки чоловіка та дітей, друзів, вдячних клієнтів, які згодом стають друзями та Божої помочі, мені було  б дуже важко все це почати і продовжувати творити, – наголосила пані Світлана.

Сьогодні її кредо – зробити все якісно, швидко і з любов’ю. Щоб всі відчували себе VIP-клієнтами. І, здається, їй це вдається.
Спілкувалась Тетяна Поліщук

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.