Ми перевірили, наскільки ладижинські тарифи є високими, чи навпаки, занизькими в порівнянні з іншими населеними пунктами, подібними до Ладижина. То ж, для порівняння, обрали міста Бурштин (Бурштинська ТЕС) та Зеленодольськ (Криворізька ТЕС).
Вивівши дані в одну таблицю стало зрозуміло, що найбільш лояльні тарифи – в Бурштині. Наприклад, вартість 1 Гкал (опалення) коштує бурштинцям 465,00 грн, що мало не вдвічі менше, ніж ця послуга обходиться ладижинцям (833,48 грн). І мало не втричі менше, ніж в Зеленодольську (1125,53 грн).
Щодо постачання гарячої води. Тарифи на гаряче водопостачання за наявності рушникосушарок і без них є лише в Ладижині. Звісно, через те, що в Бурштині дешевша гігакалорія, гаряча вода для населення тут теж вдвічі дешевша (25,57 грн з ПДВ), ніж в Ладижині (51,02 грн з ПДВ) та Зеленодольську (55,49 грн з ПДВ).
Щоправда тариф на холодне водопостачання в Ладижині дійсно найнижчий.
Різницю у вартості тарифів експерти пояснюють багатьма чинниками. Зокрема, відмінностями в протяжності магістральних трубопроводів, їх зношеності та ін.
Вартість найбільш типових ЖК-послуг для населення можна порівняти в діаграмі.
Варто зауважити, що послуги з постачання холодної води та водовідведення у Зеленодольську надає Водоканал, то ж їх вартість помітно вища, ніж в Бурштині та Ладижині: 16,68 грн/м³(з ПДВ) проти 9,42 грн/м³ (без ПДВ) і 4,89 грн/м³ (без ПДВ) відповідно.
Довідково: тарифи в Бурштині та Зеленодольську, як і в Ладижині, встановлені НКРЕКП і затверджені рішеннями міськвиконкомів у 2018 році.