«Дійсно, в травневі платіжки ладижинців частково увійшла платня за опалення. Але ж відновімо хронологію подій, – каже начальник відділу реалізації тепла та послуг Ладижинської ТЕС Михайло Моспан. – Квітень був доволі зимним. Після того як ми, (згідно з Розпорядженням № 75-р від 09.04.2019р Ладижинської міської ради), 10 квітня завершили опалювальний сезон, міську раду і нас ладижинці атакували телефонними дзвінками й особистими зверненнями з проханням відновити теплопостачання.
То ж на виконання Розпорядження Ладижинської міської ради № 84-р від 15 квітня «Про продовження опалювального періоду 2018-2019 р.р.» опалювальний сезон було продовжено з 16 до 24 квітня. При цьому розрахунковий період для послуги з централізованого опалення триває з 10 – 20-го числа попереднього місяця до 10 – 20-го числа поточного місяця. Гігакалорії, спожиті житловими будинками після 20 квітня, згідно з показниками житлових теплолічильників, були враховані в наступному періоді, тобто в нарахуваннях за травень.
Звісно, відновлення та припинення теплопостачання в кожному будинку відбувалося по-різному. Тому і суми різняться. Наприклад, в окремих будинках по вул. Піонерській, тепло майже не постачали після припинення опалювального сезону, тому в їхніх платіжках і суми за травень незначні».
Що стосується зростання ціни на тепло, у відділі реалізації тепла та послуг нагадують, що тариф має три основні складові:
1. Виробництво теплової енергії (майже 90% тарифу). У 2019 році ця складова зросла практично вдвічі.
2. Транспортування теплової енергії (8-9% тарифу). Цього року складова теж зросла. Внаслідок того, що ДТЕК Ладижинська ТЕС взяла в оренду тепломережі, які належать місту. Платня за оренду звісно увійшла в тариф.
Також, з дозволу сесії міської ради, в цей пункт включили інвестиційну складову на ремонт обладнання тепломережі.
3. Поставка (не більше 1-2%).