Як повідомляє міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак на своїй сторінці у фейсбук, в Україні невдовзі з’являться автоматизовані пости спостереження за якістю атмосферного повітря. Відповідне рішення Уряд ухвалив 14 серпня 2019 року.
Йдеться про імплементацію вимог Директиви № 2008/50/ЄС та Директиви № 2004/107/ЄС, які визначають вимоги до моніторингу атмосферного повітря та його якості.Це абсолютно нові інструменти для України. Водночас вони давно й успішно зарекомендували себе в країнах ЄС.
«На сьогодні в Україні відсутній належний моніторинг стану атмосферного повітря, тому сьогоднішнє рішення Уряду підтримати запропонований нами інструмент, є дуже важливим. Йдеться про абсолютно нові підходи для України», – цитує слова Остапа Семерака прес-служба міністерства екології та природних ресурсів.
Повідомляється, що сьогоднішнім рішенням Уряду повністю переглянута стара система моніторингу, змінено підхід до формування мережі спостережень та оцінювання якості атмосферного повітря, чітко визначені функції суб’єктів моніторингу, переглянуті обов’язкові для моніторингу показники та режими, впроваджено механізм обов’язкового регулярного інформування та розробки коротко- та довгострокових планів дій.
“Забруднене повітря є однією із головних причин передчасних смертей. Що слід зробити для того аби виправити ситуацію? Ми маємо чітко розуміти реальний стан повітря, причини та джерела забруднення, і оперуючи перевіреною інформацією, формувати чіткі та реалістичні плани дій для покращення якості повітря. Для того аби шлях від моніторингу до дій був коротшим, ми реформували всю систему державного моніторингу повітря. Відтепер моніторинг відбуватиметься за європейськими правилами та стандартами», - зазначив міністр.
Нагадаємо, Мінприроди також розробило Концепцію реалізації державної політики у сфері промислового забруднення. У першу чергу вона передбачає реформування видачі дозволів, які стосуються промислового забруднення, а також має сприяти поступовому зменшенню обсягів цих забруднень. Зокрема, йдеться про впровадження інтегрованого дозволу та найкращих доступних технології та методів управління (НДТМ) і графіку їх імплементації.
Коли система моніторингу почне діяти, на сайті Мінприроди не уточнюється.