![](/uploads/posts/2021-07/medium/1626240662_1625835943871.jpg)
На перший погляд, нехитра робота, насправді виявилася для майстрині доволі складним, але дуже захопливим заняттям. Наприклад, першу ковдру Оксана створювала для своєї дитини понад місяць. Причина у тому, що узор потрібно підібрати, кожен клаптик має бути відповідний за розмірами, а кожен стібок правильним.
![](/uploads/posts/2021-07/medium/1626240422_1625835943880.jpg)
«Це, як калейдоскоп – навіть однаковий набір клаптиків можна розвернути у кількох різних варіантах, і вийде вже зовсім інший узор. Покрутив, і вже щось інше вийшло, ще покрутив, знов щось цікаве. Отак сиджу, складаю з клаптиків тканини свій узор, потім зшиваю його спочатку вручну, а потім вже і на машинці – є в мене старенька ще бабусина ручна «ПМЗ», – розповідає Оксана Мікрюкова.
![](/uploads/posts/2021-07/medium/1626240660_1625835943897.jpg)
Першим ідеї зі створення виробів оцінює найголовніший критик – 15-річний син Оксани. З її слів, попри юний вік, хлопець доволі гостро критикує не зовсім вдалі роботи, але й належно оцінює те, що дійсно варте уваги.
Кольорова гама виробів найрізноманітніша. Найяскравішою з них є поки що заготівля покривала, зроблена у техніці «піца» – величезна кількість дрібних клаптиків тканини поєднані між собою у певній абстракційно-геометричній послідовності.
![](/uploads/posts/2021-07/medium/1626240281_1625835943889.jpg)
Ще одна мрія пані Оксани – освоєння техніки красивого стебнування по ковдрі – не просто геометричного, а ажурним візерунком.
«Усю цю красу і довершеність виробу додає саме стебнування – малюнок з ниток. При цьому найскладніше – дотриматися пропорцій в узорі, і знайти час, адже стебнування ковдри займає чимало часу – від одного до двох місяців. Але це дуже красиво. І я б хотіла спробувати», – ділиться сподіваннями пані Оксана.
На сьогодні майстриня вже має кілька замовлень, але цілком присвятити себе творчості їй заважає робота у селі та пасіка – це її друга пристрасть, яка надихає її на творчість, адже у селі особлива атмосфера – тиша та спокій. А активний період клаптикового шиття почнеться вже з осені.
![](/uploads/posts/2021-07/medium/1626240306_1625835943901.jpg)