За словами голови ГО «Народний центр екологічного контролю» Володимира Катеринича, на Вінниччині лісові господарства практикують суцільні вирубки. Натомість методи природного лісництва (вибіркова вирубка дерев по мірі їх старіння або хвороб) практично не зустрічаються. Ба більше, у нас під виглядом пошукової вирубки під замовлення вирубується елітна деревина. Такі випадки ми фіксували в наших заповідних лісах.
«Здійснювати реальний контроль за законністю вирубки практично неможливо, адже ми маємо абсолютну закритість інформації про вирубку лісу. Наприклад, де можна ознайомитись з планами лісових масивів та таксаційними описами? Або хто колись перевіряв повноту рентної плати за вирубаний ліс? Чи відповідає кількість вирубаного лісу кількості сплачених податків? Чому на заготовленому лісі відсутні бірки, і ми не можемо звірити зрізані дерева з даними Реєстру?», – цитує слова Володимира Катеринича сайт Народного центру екологічного контролю.
Активісти центру вважають, що всі лісові господарства варто було вже давно перевести на європейські стандарти. Це дозволить системно та швидко розв’язати проблему знищення лісів. Крім того, це економічно вигідно, а не тільки екологічно. Тому найближчим часом активісти пропонуватимуть ДП «Гайсинський лісгосп» та КП «Віноблагроліс» переформатувати роботу цих підприємств, – йдеться на сайті Народного центру.
Як раніше повідомляло Громадське, 18 жовтня 2019 року Державне агентство з питань лісових ресурсів запустило пілотний проєкт з електронного реєстру легальних рубок лісу «Лісорубний квиток». Мапа доступна за посиланням. Щоправда, угіддя Вінниччини там ще не позначені.
Зазначається, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Ба більше, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.
Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, водночас збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.