Зі слів головного поліціянта країни, у відомстві планують створити кущовий підрозділ в кожному районі. В їх підпорядкування будуть входити ті невеликі підрозділи поліції, які на сьогодні є відділеннями (таких налічується близько 400). При формуванні нової структури ми ретельно вивчаємо навантаження на кожного поліцейського, обчислюючи, де потрібно посилити підрозділ, а де, навпаки, оптимізувати.
«Обов'язково враховуємо і кількість населених пунктів, і відстань між ними. Наприклад, на Закарпатті між найближчим відділом поліції та деякими населеними пунктами – 200 км. Важлива також чисельність і щільність населення на території обслуговування. Адже іноді в селищі може проживати більше людей, ніж в районному центрі. Якщо чисельність населення становитиме, умовно кажучи, 150-250 тисяч осіб, то це може бути управління. Наприклад, в Білій Церкві або Кривому Розі. Всі інші кущові підрозділи стануть відділами. В їх підпорядкуванні будуть відділення і поліцейські станції. Словом, структура буде виглядати наступним чином: головне управління – управління/відділ – відділення/сектор. Це поки пілотний проект, ми працюємо над остаточним варіантом.
Крім структури, зміняться і підходи в роботі. Наприклад, ми впроваджуємо зональний спосіб роботи кримінальної поліції, їх підрозділи будуть розташовані виключно в кущових управліннях/відділах. Водночас в невеликих підрозділах поліції, які налічують 40-50 працівників, всі «легкі злочини», з огляду на впровадження інституту кримінальних проступків, будуть розкривати дізнавачі й уповноважені на це особи (інспектори ювенальної превенції, дільничні поліцейські офіцери громади). Злочини середньої тяжкості – працівники кримінальної поліції кущових підрозділів. Тяжкі та особливо тяжкі розслідуватимуть в обласних головних управліннях. І ця вертикаль повинна працювати ефективно, забезпечуючи надійний захист нашим громадянам», – розповів Ігор Клименко.