Але ж ст. 49 Конституції України визначає, що: «У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.
То ж про що мова, і які саме послуги Ладижинської міської лікарні стануть для ладижинців платними, «Ладижин NEWS» з’ясовував у директора підприємства Віталія Клименка.
Віталій Миколайович, чому сесія міської ради внесла зміни до Статуту КП «Ладижинська міська лікарня»?
- Сьогодні наше комунальне підприємство надає всі послуги мешканцям Ладижина безкоштовно. Крім профоглядів таких, як водіїв та на володіння вогнепальною зброєю.
- Так. Звісно, ми маємо відправляти таких пацієнтів на обслуговування за місцем прописки. Але ми ж розуміємо, що в Ладижині на місцевих підприємствах працюють і ті, хто приїхав із, скажімо, Запоріжжя чи Кривого Рогу. Ми не можемо їх відправити додому.
- Ні. Всі тарифи, які ми сьогодні маємо, нам затвердили на державному рівні ще у 1997 році. Відтоді вони не змінилися. Наразі система фінансування у нас працює за старим принципом.
Але цього літа Кабмін своєю постановою дозволив комунальним закладам охорони здоров’я самостійно визначати тарифи на платні послуги. Звісно, їх має затвердити виконком міської ради.
Реформа медичної галузі триває. 1 квітня 2020 року розпочнеться етап реформування вторинної ланки. Держава гарантує безкоштовний пакет медичних послуг кожному пацієнту, і це закладено в держбюджеті. Тому всю необхідну роботу для старту другого етапу у Міністерстві охорони здоров'я планують закінчити до кінця цього року. І ми маємо бути готові до цього і сформувати адекватні тарифи на послуги з медичного обслуговування, що надаються поза договорами про медичне обслуговування населення, укладеними з головними розпорядниками бюджетних коштів, у порядку, встановленому законом. Як тільки вони будуть сформовані й затверджені виконавчим комітетом Ладижинської міської ради, ми обов’язково проінформуємо про це ладижинців. До 1 квітня 20 року в нас ще є час.
Тобто тарифи в КП «Ладижинська міська лікарня» на певні медичні послуги запровадять з 1 квітня 20 року?
- Саме так.
- Наш заклад поки що не співпрацює з жодною компанією, тому що в нас якраз і немає затвердженого переліку платних послуг. Знаю, що частина працівників Ладижинської ТЕС застраховані, але вони самі співпрацюють зі страховою компанією, яка їм повертає кошти, витрачені на певні медикаменти. Проте можу сказати, що наша медична реформа не йде шляхом впровадження страхової медицини, а підтримує британську модель, яка передбачає гарантований безкоштовний пакет медичних послуг для кожного пацієнта.
1. Косметологічна допомога, крім тієї, що подається за медичними показаннями.
2. Анонімне обстеження та лікування хворих, заражених хворобами, що передаються статевим шляхом, а також хворих на алкоголізм і наркоманію (крім обстежень на ВІЛ та СНІД).
3. Лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона.
4. Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров'я дорослого населення.
5. Консультування і лікування осіб з вокальними порушеннями або з метою їх профілактики, подання фоніатричної допомоги.
6. Лікування логоневрозів у дорослих.
7. Операції штучного переривання вагітності в амбулаторних умовах (методом вакуум-аспірації у разі затримки менструації терміном не більш як на 20 днів) та у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності), крім абортів за медичними і соціальними показаннями.
8. Медичні огляди:
- для отримання виїзної візи (крім службових відряджень державних службовців та при виїзді на лікування за наявності відповідних медичних документів);
- попередні профілактичні медичні огляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості), медичні огляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами, а також відповідні періодичні профілактичні медичні огляди.
9. Протезування в тому числі зубне, слухове та очне.
10. Корекція зору за допомогою окулярів та контактних лінз.
11. Стоматологічна допомога, що подається населенню госпрозрахунковими відділеннями, кабінетами закладів охорони здоров'я.
12. Медичне обслуговування закладів відпочинку всіх типів, спортивних змагань, масових культурних та громадських заходів тощо.
13. Лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря, зокрема із застосуванням телемедицини.
14. Медична допомога хворим удома, зокрема із застосуванням телемедицини (діагностичне обстеження, процедури, маніпуляції, консультування, догляд).
15. Перебування у стаціонарі батьків у зв'язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини.
16. Перебування батьків разом з дітьми в дитячих санаторіях та надання їм послуг лікувального, профілактичного та реабілітаційного характеру.
17. Надання санаторно-курортних послуг (реалізація путівок).
18. Проведення профілактичних щеплень особам, які від'їжджають за кордон за викликом, для оздоровлення в зарубіжних лікувальних або санаторних закладах, у туристичні подорожі тощо за власним бажанням або на вимогу сторони, що запрошує.
19. Проведення профілактичних щеплень усім особам, які бажають їх зробити поза схемами календаря профілактичних щеплень в Україні.
20. Діагностика, профілактика та лікування в госпрозрахункових кабінетах народної і нетрадиційної медицини.
21. Медичне обслуговування, зокрема із застосуванням телемедицини, за договорами із суб’єктами господарювання, страховими організаціями (в тому числі з Фондом соціального страхування України).
22. Медичне обслуговування, зокрема числі із застосуванням телемедицини, іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України, в тому числі за договорами страхування.
23. Обстеження, консультування та лікування хворих із сексуальними розладами, за винятком тих, які є симптомами тяжких психічних розладів.
24. Проведення судово-психіатричної експертизи за межами територіального розподілу.
25. Проведення судово-медичної та судово-психіатричної експертизи у цивільних справах.
26. Надання висновку фахівця з питань судово-медичної та судово-психіатричної експертизи на запити юридичних і фізичних осіб.
27. Проведення судово-медичних досліджень за замовленням іноземних громадян.
28. Реалізація компонентів та препаратів, виготовлених з донорської крові.
29. Видача бланків особистої медичної книжки.
30. Стажування лікарів (провізорів) - інтернів у базових закладах та установах охорони здоров'я, якщо ці лікарі (провізори) - інтерни:
- закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти;
- закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти на умовах контракту;
- прийняті на роботу в недержавні заклади охорони здоров'я (недержавні фармацевтичні заклади, підприємства);
- повторно проходять інтернатуру;
- бажають отримати другу спеціальність в інтернатурі.
31. Підготовка і навчання з відповідною видачею сертифіката працівників немедичних спеціальностей (громадян за їх бажанням) практичним навичкам подання невідкладної медичної допомоги.
32. Видача копії медичної довідки, витягу з історії хвороби.
33. Проведення у порядку, визначеному МОЗ або уповноваженим ним органом, у лікувально-профілактичних закладах клінічних випробувань лікарських засобів, у тому числі медичних імунобіологічних препаратів, медичної техніки, виробів медичного призначення та медичних технологій.
34. Реалізація радіофармпрепаратів.
35. Проведення мікробіологічних, паразитологічних, молекулярно-генетичних, хімічних, токсикологічних та фізичних досліджень, що не належать до медичної допомоги населенню, та оформлення їх результатів.
36. Медичне обслуговування за зверненням громадян, що надається в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук, які є учасниками пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги.
37. Надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів відповідно до визначеного МОЗ переліку послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, що здійснюється учасниками пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів на підставі договорів про медичне обслуговування населення з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, укладених між МОЗ та кожним учасником зазначеного пілотного проекту.
38. Медична допомога, що надається в стаціонарних умовах лікарями відповідної спеціалізації (надання консультацій, проведення діагностики, лікування, реабілітації та профілактики хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів, ведення фізіологічних станів (під час вагітності), із забезпеченням харчування та умов для перебування в палаті в закладах охорони здоров’я МВС за договорами з фізичними особами та юридичними особами незалежно від форми власності.
39. Проведення медичної, у тому числі військово-лікарської, експертизи з психіатричним, психологічним та психофізіологічним обстеженням у закладах охорони здоров’я МВС за договорами з фізичними особами та юридичними особами державної форми власності.