Хакатон проходив у 3 етапи: перший – відбірковий, у другому фіналісти захищали свої проєкти на тему екології водойм та якості води. Зокрема учень 10 класу Ладижинського НВК № 1 Роман Лишак презентував журі результати трирічних спостережень, які він проводив під керівництвом вчителя хімії та біології НВК № 1 Лідії Корчової. У дослідах школяр порівнював, як проростає пшениця у забрудненій воді й у воді, очищеній капсулами з агар-агару та природних антибіотиків, антоціанів і флавоноїдів, отриманих власноруч з ферментованого соку горобини.
![](/uploads/posts/2021-10/medium/1635243001_lyshak_gorobyna.jpg)
Вихованці гуртка «Основи науково-дослідної діяльності» Ладижинського МНВЦ «Спадщина» Кіпер Артем та Савчук Андрій (науковий керівник Олександр Герасімов) презентували на хакатоні «Систему попередження техногенної катастрофи водного басейну Східного Донбасу».
![](/uploads/posts/2021-10/medium/1635242993_savchuk-andrij.jpg)
На цьому етапі ладижинець Роман Лишак працював у команді з Іваном Петровим (учнем Арцизького ЗЗСО № 5, Одеська область) над питанням паспортизації та комп’ютеризації річок України. Їх спільна праця була найвище оцінена журі. Обидва учасники хакатону отримали Диплом І ступеню та цінний подарунок – планшет «Lenovo Tab E10».
ІІІ місце – Диплом ІІІ ступеню та цінний подарунок (bluetooth колонки) отримав ладижинець Артем Кіпер, учень 10 класу Ладижинської ЗОШ № 3.
Андрій Савчук, учень 7 класу Ладижинської ЗОШ № 2, здобув диплом фіналіста та цінний подарунок.
Усі роботи, представлені у фіналі, були високо оцінені журі конкурсу.
«Ми були враженні і якістю проєктів, і тими навичками soft skills, які показали всі учасники», – зазначила на закритті хакатону доктор сільськогосподарських наук, доцент, зав. кафедри екології та біологічної освіти гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету Наталія Міронова.
Як розповів Л’Новинам переможець хакатону Роман Лисак, акцент заходу робився на стресостійкості та здатності учасників знаходити потрібні рішення у стислі терміни. Щодо тематики хакатону – питання забезпечення населення чистою водою, котрі розглядались на заході, є вкрай важливими для України.
«Я з самого дитинства цікавлюсь цією темою. Це дуже важливо, адже років за десять Україна в питаннях забезпечення питною водою перетвориться на Індію. І нам необхідно йти на випередження, щоб не допустити такого сценарію», – зазначив Роман Лишак.
![](/uploads/posts/2021-10/medium/1635242985_lyshak-roman-_prezentaciya.jpg)